Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTELLI FRAMES SRL

INTELLI FRAMES SRL

CUI 37568051 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

INTELLI FRAMES SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+9,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 234,9 K lei, față de 215,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut69,8%

Marja netă calculată este 69,8% în 2025, față de 58,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+38%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025234,9 K lei+9,2% față de anul anterior2020: 858.2472021: 759.2102022: 475.4002023: 478.0192024: 215.1812025: 234.928
Rezultat net 2025164 K lei+30,5% față de anul anterior2020: 268.6322021: 198.3972022: 51.6002023: 122.6482024: 125.6462025: 163.977
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025464,3 K lei+54,6% față de anul anterior2020: 269.0322021: 184.2452022: 52.0002023: 174.6482024: 300.2942025: 464.271
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0429 K858 K2020: 858,2 K lei858,2 K20202021: 759,2 K lei759,2 K20212022: 475,4 K lei475,4 K20222023: 478 K lei478 K20232024: 215,2 K lei215,2 K20242025: 234,9 K lei234,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%34,9%69,8%2020: 31,3%31,3%20202021: 26,1%26,1%20212022: 10,9%10,9%20222023: 25,7%25,7%20232024: 58,4%58,4%20242025: 69,8%69,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: +9,2% față de anul anterior.Marjă netă 69,8% · +11,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024300,3 K lei
2025464,3 K lei

Datorii raportate

2024118,5 K lei
202526,5 K lei

Disponibilități bănești

202466,2 K lei
20255,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri478 K lei215,2 K lei234,9 K lei+9,2% față de anul anterior
Rezultat net122,6 K lei125,6 K lei164 K lei+30,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii174,6 K lei300,3 K lei464,3 K lei+54,6% față de anul anterior
Datorii184,9 K lei118,5 K lei26,5 K lei-77,7% față de anul anterior
Creanțe244,3 K lei351 K lei484,2 K lei+38% față de anul anterior
Angajați211Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă69,8%58,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)33,4%30%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii35,3%41,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat234.928 lei215.181 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)94,6%71,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)5,4%28,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate0,1%0,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale18,51×3,52×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări742 zile587,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
234.928
Rezultat net
163.977
Angajați
1
Datorii
26.475
Active imobilizate
625
Active circulante
490.121
Capitaluri proprii
464.271
Venituri totale
235.158
Cheltuieli totale
68.831
Stocuri
—
Creanțe
484.209
Casă și conturi la bănci
5.912
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
215.181
Rezultat net
125.646
Angajați
1
Datorii
118.543
Active imobilizate
1.633
Active circulante
417.204
Capitaluri proprii
300.294
Venituri totale
258.060
Cheltuieli totale
129.834
Stocuri
—
Creanțe
350.994
Casă și conturi la bănci
66.210
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
478.019
Rezultat net
122.648
Angajați
2
Datorii
184.913
Active imobilizate
24.754
Active circulante
334.807
Capitaluri proprii
174.648
Venituri totale
478.261
Cheltuieli totale
350.833
Stocuri
—
Creanțe
244.338
Casă și conturi la bănci
90.469
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
475.400
Rezultat net
51.600
Angajați
2
Datorii
236.555
Active imobilizate
92.578
Active circulante
195.977
Capitaluri proprii
52.000
Venituri totale
475.811
Cheltuieli totale
419.846
Stocuri
—
Creanțe
194.482
Casă și conturi la bănci
1.495
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
759.210
Rezultat net
198.397
Angajați
2
Datorii
362.183
Active imobilizate
165.778
Active circulante
380.650
Capitaluri proprii
184.245
Venituri totale
808.977
Cheltuieli totale
602.988
Stocuri
—
Creanțe
284.979
Casă și conturi la bănci
95.671
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
858.247
Rezultat net
268.632
Angajați
3
Datorii
263.734
Active imobilizate
229.180
Active circulante
303.586
Capitaluri proprii
269.032
Venituri totale
861.441
Cheltuieli totale
584.497
Stocuri
12.692
Creanțe
246.163
Casă și conturi la bănci
44.731
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-05-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37568051
Număr de înregistrare
J12/2497/2017
Înmatriculare
12 mai 2017
EUID
ROONRC.J12/2497/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCUREŞTI 68 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BUCUREŞTI 68 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 mai 2017
Înregistrare fiscală
20 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ROMAN CIPRIAN ALIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTELLI FRAMES SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.05.2017
Înregistrare fiscală
12 mai 2017
Număr registrul comerțului
J12/2497/2017
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. BUCUREŞTI, NR.68, AP.83
Cod poștal fiscal
400148
Strada sediului
Str. Bucureşti
Numărul sediului
68
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400148
Strada domiciliului fiscal
Str. Bucureşti
Numărul domiciliului fiscal
68
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400148

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI