Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERBAT SRL

INTERBAT SRL

CUI 20950838 · SRL· Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

INTERBAT SRL are sediul în Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 366.9412021: 489.6282022: 111.1732023: 9.869
Rezultat net 2025-10,2 K leiPierdere redusă cu 54,9%2020: 350.9402021: 466.7802022: 73.8192023: -37.9652024: -22.6112025: -10.203
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025254,5 K lei-19,1% față de anul anterior2020: 309.8342021: 776.6142022: 850.4332023: 337.2952024: 314.6842025: 254.481
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0245 K490 K2020: 366,9 K lei366,9 K20202021: 489,6 K lei489,6 K20212022: 111,2 K lei111,2 K20222023: 9,9 K lei9,9 K2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-384,7%-144,5%95,6%2020: 95,6%95,6%20202021: 95,3%95,3%20212022: 66,4%66,4%20222023: -384,7%-384,7%202320242025Reper 2025: mediana sectorului 10,6% · n=7.959

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024314,7 K lei
2025254,5 K lei

Datorii raportate

20240 lei
20255 K lei

Disponibilități bănești

202425,1 K lei
20259,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri9,9 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-38 K lei-22,6 K lei-10,2 K leiPierdere redusă cu 54,9%
Capitaluri proprii337,3 K lei314,7 K lei254,5 K lei-19,1% față de anul anterior
Datorii9,5 K lei0 lei5 K leiDe la 0 la 5 K lei
Creanțe203,6 K lei166,6 K lei126,8 K lei-23,9% față de anul anterior
Angajați11—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)-3,9%-7,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,4% (n=6.018) · 2024: 8,4% (n=6.039)

Rezultat / capitaluri proprii-4%-7,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 49,8% (n=6.873) · 2024: 36,6% (n=6.922)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)98,1%100%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,3% (n=6.020) · 2024: 45,2% (n=6.042)

Datorii / active (A+B)1,9%0%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,2% (n=6.020) · 2024: 53,5% (n=6.042)

Ponderea activelor imobilizate47,4%39,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=6.020) · 2024: 15,1% (n=6.042)

Active circulante / datorii totale27,3×—
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,3× (n=9.169) · 2024: 1,42× (n=9.294)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-10.203
Angajați
—
Datorii
5.000
Active imobilizate
122.985
Active circulante
136.496
Capitaluri proprii
254.481
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
10.203
Stocuri
—
Creanțe
126.814
Casă și conturi la bănci
9.682
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-22.611
Angajați
1
Datorii
0
Active imobilizate
122.985
Active circulante
191.699
Capitaluri proprii
314.684
Venituri totale
85
Cheltuieli totale
22.696
Stocuri
—
Creanțe
166.630
Casă și conturi la bănci
25.069
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.869
Rezultat net
-37.965
Angajați
1
Datorii
9.546
Active imobilizate
122.985
Active circulante
223.856
Capitaluri proprii
337.295
Venituri totale
9.987
Cheltuieli totale
47.853
Stocuri
—
Creanțe
203.584
Casă și conturi la bănci
20.272
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
111.173
Rezultat net
73.819
Angajați
1
Datorii
3.068
Active imobilizate
122.985
Active circulante
730.516
Capitaluri proprii
850.433
Venituri totale
111.208
Cheltuieli totale
34.054
Stocuri
—
Creanțe
729.153
Casă și conturi la bănci
1.363
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
489.628
Rezultat net
466.780
Angajați
—
Datorii
3.372
Active imobilizate
122.985
Active circulante
657.001
Capitaluri proprii
776.614
Venituri totale
490.772
Cheltuieli totale
9.301
Stocuri
—
Creanțe
656.989
Casă și conturi la bănci
12
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
366.941
Rezultat net
350.940
Angajați
—
Datorii
1.261
Active imobilizate
—
Active circulante
311.095
Capitaluri proprii
309.834
Venituri totale
367.670
Cheltuieli totale
6.386
Stocuri
—
Creanțe
294.010
Casă și conturi la bănci
17.085
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-02-04; reactivare la 2019-02-28. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-02-28
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-02-04; reactivare la 2019-02-28. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-02-28
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
20950838
Număr de înregistrare
J27/174/2007
Înmatriculare
5 februarie 2007
EUID
ROONRC.J27/174/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CHIMIEI 26 Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CHIMIEI 26 Săvineşti NEAMŢ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 februarie 2019
Înregistrare fiscală
29 aprilie 2025
Telefon
0233227377 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CENGHERI FLORIN-CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERBAT SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.02.2019
Înregistrare fiscală
5 februarie 2007
Număr registrul comerțului
J27/174/2007
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Telefon
0740679540 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT SĂVINEŞTI COM. SĂVINEŞTI, STR. CHIMIEI, NR.26
Cod poștal fiscal
617351
Strada sediului
Str. Chimiei
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Sat Săvineşti Com. Săvineşti
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617351
Strada domiciliului fiscal
Str. CHIMIEI
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Săvineşti Com. Săvineşti
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617351

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
21 august 2024
Perioada 1: TVA până la
30 aprilie 2025
Perioada 1: Anulare operată la
5 mai 2025
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
13 martie 2019
Perioada 2: TVA până la
30 aprilie 2024
Perioada 2: Anulare operată la
7 mai 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
3 decembrie 2013
Perioada 3: TVA până la
12 ianuarie 2016
Perioada 3: Anulare operată la
9 februarie 2016
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.b) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 4: TVA de la
6 februarie 2007
Perioada 4: TVA până la
31 iulie 2009
Perioada 4: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
3 decembrie 2013
TVA la încasare până la
12 ianuarie 2016
Actualizare TVA la încasare
31 martie 2016
Publicare TVA la încasare
1 aprilie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
4 februarie 2016
Reactivare
28 februarie 2019
Publicarea deciziei
17 martie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Săvineşti, Comuna SăvineştiStrada ChimieiCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI