Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERCOMERT SRL

INTERCOMERT SRL

CUI 1440964 · SRL· Municipiul Focşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

INTERCOMERT SRL are sediul în Municipiul Focşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+77%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,1 mil. lei, față de 2,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut14,3%

Marja netă calculată este 14,3% în 2025, față de -29% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+205%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,1 mil. lei+77% față de anul anterior2020: 1.942.0772021: 2.169.3742022: 3.794.3052023: 1.836.9142024: 2.304.8532025: 4.078.879
Rezultat net 2025581,3 K leiTrecere pe profit2020: 677.9052021: 2.533.0242022: 456.9442023: 736.0682024: -667.5622025: 581.309
Angajați 202511Neschimbat față de anul anterior2020: 92021: 62022: 112023: 112024: 112025: 11
Capitaluri proprii 20255,2 mil. lei-4,3% față de anul anterior2020: 4.128.8282021: 6.281.9312022: 5.998.4552023: 6.539.1972024: 5.433.7552025: 5.201.426
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 1,9 mil. lei1,9 mil.20202021: 2,2 mil. lei2,2 mil.20212022: 3,8 mil. lei3,8 mil.20222023: 1,8 mil. lei1,8 mil.20232024: 2,3 mil. lei2,3 mil.20242025: 4,1 mil. lei4,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-29%43,9%116,8%2020: 34,9%34,9%20202021: 116,8%116,8%20212022: 12%12%20222023: 40,1%40,1%20232024: -29%-29%20242025: 14,3%14,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 6,1% · n=1.718

Cifra de afaceri: +77% față de anul anterior.Marjă netă 14,3% · +43,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20245,4 mil. lei
20255,2 mil. lei

Datorii raportate

202412,8 mil. lei
202516,9 mil. lei

Disponibilități bănești

2024333,5 K lei
202521,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,8 mil. lei2,3 mil. lei4,1 mil. lei+77% față de anul anterior
Rezultat net736,1 K lei-667,6 K lei581,3 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii6,5 mil. lei5,4 mil. lei5,2 mil. lei-4,3% față de anul anterior
Datorii7,1 mil. lei12,8 mil. lei16,9 mil. lei+31,7% față de anul anterior
Creanțe1,6 mil. lei1,9 mil. lei5,8 mil. lei+205% față de anul anterior
Angajați111111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă14,3%-29%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=1.718) · 2024: 3,6% (n=1.849)

Rezultat / active (A+B)2,7%-3,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,8% (n=1.732) · 2024: 1,3% (n=1.867)

Rezultat / capitaluri proprii11,2%-12,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,5% (n=1.585) · 2024: 4,7% (n=1.696)

Vânzări per angajat370.807 lei209.532 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 699.664 lei (n=1.605) · 2024: 519.456 lei (n=1.728)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)24%30,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,7% (n=1.732) · 2024: 40,2% (n=1.867)

Datorii / active (A+B)77,9%72%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,7% (n=1.732) · 2024: 56,5% (n=1.867)

Ponderea activelor imobilizate72,5%82,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,6% (n=1.732) · 2024: 53,7% (n=1.867)

Active circulante / datorii totale0,35×0,24×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,83× (n=1.791) · 2024: 0,81× (n=1.927)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări515,1 zile298,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 80,7 zile (n=1.713) · 2024: 95,2 zile (n=1.840)

Stocuri în zile de vânzări8,7 zile133,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 156,4 zile (n=1.684) · 2024: 185,5 zile (n=1.811)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.078.879
Rezultat net
581.309
Angajați
11
Datorii
16.855.975
Active imobilizate
15.684.233
Active circulante
5.957.130
Capitaluri proprii
5.201.426
Venituri totale
5.010.365
Cheltuieli totale
4.405.053
Stocuri
99.038
Creanțe
5.836.733
Casă și conturi la bănci
21.359
Cheltuieli în avans
416.038
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.304.853
Rezultat net
-667.562
Angajați
11
Datorii
12.795.647
Active imobilizate
14.659.238
Active circulante
3.103.073
Capitaluri proprii
5.433.755
Venituri totale
3.257.901
Cheltuieli totale
3.925.463
Stocuri
855.601
Creanțe
1.913.953
Casă și conturi la bănci
333.519
Cheltuieli în avans
467.091
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.836.914
Rezultat net
736.068
Angajați
11
Datorii
7.106.917
Active imobilizate
10.070.088
Active circulante
3.253.334
Capitaluri proprii
6.539.197
Venituri totale
3.729.942
Cheltuieli totale
2.972.133
Stocuri
1.122.029
Creanțe
1.628.988
Casă și conturi la bănci
502.317
Cheltuieli în avans
322.692
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.794.305
Rezultat net
456.944
Angajați
11
Datorii
5.305.914
Active imobilizate
6.355.263
Active circulante
4.640.983
Capitaluri proprii
5.998.455
Venituri totale
3.722.520
Cheltuieli totale
3.227.106
Stocuri
386.608
Creanțe
4.212.694
Casă și conturi la bănci
41.681
Cheltuieli în avans
308.123
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.169.374
Rezultat net
2.533.024
Angajați
6
Datorii
4.365.841
Active imobilizate
6.176.653
Active circulante
4.375.288
Capitaluri proprii
6.281.931
Venituri totale
5.092.146
Cheltuieli totale
2.524.586
Stocuri
1.128.038
Creanțe
2.022.669
Casă și conturi la bănci
1.224.581
Cheltuieli în avans
95.831
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.942.077
Rezultat net
677.905
Angajați
9
Datorii
3.140.801
Active imobilizate
3.852.039
Active circulante
3.054.365
Capitaluri proprii
4.128.828
Venituri totale
2.644.460
Cheltuieli totale
1.947.895
Stocuri
93.589
Creanțe
2.428.738
Casă și conturi la bănci
532.038
Cheltuieli în avans
363.225
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1440964
Număr de înregistrare
J1991000491390
Înmatriculare
10 iunie 1991
EUID
ROONRC.J1991000491390
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. LONGINESCU 44 44 Municipiul Focşani Vrancea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LONGINESCU 44 Focşani VRANCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026
Telefon
226664

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VICOL DĂNUT

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERCOMERT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991000491390
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Telefon
0788387310 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. PROF. GHEORGHE LONGINESCU, NR.44, BL.44, ET.P
Cod poștal fiscal
620107
Strada sediului
Str. Prof. Gheorghe Longinescu
Numărul sediului
44
Localitatea sediului
Mun. Focşani
Județul sediului
VRANCEA
Codul poștal al sediului
620107
Strada domiciliului fiscal
Str. Prof. Gheorghe Longinescu
Numărul domiciliului fiscal
44
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Focşani
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
620107

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
24 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
25 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0119 Rev. 3Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 1031 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cartofilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7731 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaMunicipiul FocşaniStrada LonginescuCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI