Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 232,2 K lei, față de 271,6 K lei în 2024.
Bilanț 2025INTERCOMPUTER SERVICE SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
INTERCOMPUTER SERVICE SRL are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 39,2% în 2025, față de 53% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 22,7 K lei în 2025, față de 20,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 14,2% · n=1.231Cifra de afaceri: -14,5% față de anul anterior.Marjă netă 39,2% · -13,8 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 232 K lei | 271,6 K lei | 232,2 K lei | -14,5% față de anul anterior |
| Rezultat net | 106,1 K lei | 143,9 K lei | 91 K lei | -36,8% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 106,4 K lei | 144,3 K lei | 91,3 K lei | -36,7% față de anul anterior |
| Datorii | 19,6 K lei | 20,3 K lei | 22,7 K lei | +11,8% față de anul anterior |
| Creanțe | 31,4 K lei | 47,4 K lei | 31 K lei | -34,5% față de anul anterior |
| Angajați | 1 | 1 | 1 | Neschimbat față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 14,2% (n=1.231) · 2024: 14,9% (n=1.817)
Mediana sectorului: 2025: 16% (n=915) · 2024: 16,1% (n=1.338)
Mediana sectorului: 2025: 36,6% (n=1.191) · 2024: 35,7% (n=1.739)
Mediana sectorului: 2025: 215.054 lei (n=816) · 2024: 205.953 lei (n=1.229)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 55,5% (n=916) · 2024: 61,2% (n=1.339)
Mediana sectorului: 2025: 44,2% (n=916) · 2024: 38,8% (n=1.339)
Mediana sectorului: 2025: 13% (n=916) · 2024: 12,4% (n=1.339)
Mediana sectorului: 2025: 1,81× (n=1.433) · 2024: 2,05× (n=2.086)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 57,8 zile (n=1.153) · 2024: 48,5 zile (n=1.679)
Mediana sectorului: 2025: 31,3 zile (n=904) · 2024: 30,5 zile (n=1.342)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 232.155
- Rezultat net
- 90.961
- Angajați
- 1
- Datorii
- 22.737
- Active imobilizate
- 23.112
- Active circulante
- 90.775
- Capitaluri proprii
- 91.314
- Venituri totale
- 232.861
- Cheltuieli totale
- 139.571
- Stocuri
- 1.101
- Creanțe
- 31.048
- Casă și conturi la bănci
- 58.626
- Cheltuieli în avans
- 164
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 300
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 271.619
- Rezultat net
- 143.898
- Angajați
- 1
- Datorii
- 20.333
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 164.584
- Capitaluri proprii
- 144.251
- Venituri totale
- 272.104
- Cheltuieli totale
- 125.486
- Stocuri
- 8.212
- Creanțe
- 47.407
- Casă și conturi la bănci
- 108.965
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 300
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 231.964
- Rezultat net
- 106.054
- Angajați
- 1
- Datorii
- 19.643
- Active imobilizate
- 4
- Active circulante
- 126.046
- Capitaluri proprii
- 106.407
- Venituri totale
- 232.301
- Cheltuieli totale
- 123.924
- Stocuri
- 181
- Creanțe
- 31.364
- Casă și conturi la bănci
- 94.501
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 300
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 249.811
- Rezultat net
- 124.766
- Angajați
- 1
- Datorii
- 25.084
- Active imobilizate
- 492
- Active circulante
- 158.810
- Capitaluri proprii
- 134.218
- Venituri totale
- 250.682
- Cheltuieli totale
- 123.409
- Stocuri
- 3.206
- Creanțe
- 37.645
- Casă și conturi la bănci
- 117.959
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 300
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 227.543
- Rezultat net
- 98.720
- Angajați
- 2
- Datorii
- 17.757
- Active imobilizate
- 2.157
- Active circulante
- 123.726
- Capitaluri proprii
- 108.126
- Venituri totale
- 227.613
- Cheltuieli totale
- 126.663
- Stocuri
- 1.869
- Creanțe
- 22.598
- Casă și conturi la bănci
- 99.259
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 300
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 214.984
- Rezultat net
- 98.876
- Angajați
- 2
- Datorii
- 13.114
- Active imobilizate
- 2.871
- Active circulante
- 137.472
- Capitaluri proprii
- 127.229
- Venituri totale
- 216.116
- Cheltuieli totale
- 115.080
- Stocuri
- 2.572
- Creanțe
- 20.130
- Casă și conturi la bănci
- 114.770
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 300
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-12-27 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
2 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.
intrare/trecere faliment la cererea creditorului · Apel
1 termen · ultima soluție: Anulează cererea de apel
Anulează cererea de apel
Admite excepţia netimbrării cererii de apel, invocată de către instanţă din oficiu. Anulează cererea de apel formulată de către apelanta SC L.G. DESIGN SRL prin administrator special Tara Eva împotriva sentinţei civile nr. 940/SIND pronunţată la data de 12.11.2024 de Tribunalul Braşov. Definitivă. Pronunţată la data de 25.06.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: _Hotarare 881/2025 · 2025-06-25
deschiderea procedurii la cererea debitorului apel împotriva sentintei 940 din 12.11.2024 · Fond
1 termen · ultima soluție: Legea 85/2006 privind insolventa
Legea 85/2006 privind insolventa
Admite cererea formulata de creditorul Administratia Judeteana a Finantelor Publice Brasov. În temeiul art. 145 alin. 1 lit. E din Legea nr 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune intrarea în faliment prin procedura generală a debitorului SC LG Design SRL. În temeiul art. 145 alin 2 din Legea nr 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, ridică dreptul de administrare al debitorului şi dispune dizolvarea societăţii debitoare. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei, în sarcina lichidatorului. Stabileşte termen de maxim 10 zile de la data notificării deschiderii procedurii falimentului de predare a gestiunii averii de la debitor către lichidator, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate până la deschiderea procedurii. Dispune întocmirea şi predarea către lichidator, în termen de maxim 5 zile de la intrarea în faliment, a unei liste cuprinzând numele şi adresele creditorilor şi toate creanţele acestora, cu indicarea celor născute după data introducerii cererii de deschidere a procedurii. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor menţionate la art. 146 alin. (3) din lege, în vederea întocmirii tabelului suplimentar – 30.12.2024; b) termenul de verificare a creanţelor menţionate la art. 146 alin. (3) din lege, de întocmire, afişare şi comunicare a tabelului suplimentar al acestora – 30.01.2025; c) termenul de depunere la tribunal a contestaţiilor – 7 zile de la publicarea în BPI a tabelului suplimentar; d) termenul de întocmire a tabelului definitiv consolidat – 3.03.2025. Numeste lichidator judiciar provizoriu MDP Insolvency SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu o remuneraţie de 6000 lei din averea debitorului. Pune în vedere lichidatorului prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. În temeiul art. 146 alin 1 şi 2 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune ca lichidatorul să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin 3 din lege, privind intrarea debitorului în procedura falimentului prin procedura generală, ridicarea dreptului de administrare şi dizolvarea acestuia, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor/administratorul judiciar, menţionată la art. 145 alin 2 lit. e), debitorului şi registrului unde debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii. Fixează termen pentru continuarea procedurii la 13.03.2025, ora 09:00. Cu drept de apel, în termen de 7 zile de la comunicare, prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Brasov. Pronunţată azi, 12.11.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2024-11-12
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 6621848
- Număr de înregistrare
- J08/3572/1994
- Înmatriculare
- 16 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J08/3572/1994
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. Zizinului 52 E 30 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. Zizinului 52 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 27 decembrie 1994
- Înregistrare fiscală
- 14 noiembrie 2023
- Telefon
- 0368414657 · Firme cu același număr
- Fax
- 680
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- NICODIN GHEORGHE
- administrator
- RUS MARIUS-SEBASTIAN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- INTERCOMPUTER SERVICE SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 27.12.1994
- Înregistrare fiscală
- 27 decembrie 1994
- Număr registrul comerțului
- J08/3572/1994
- Cod CAEN
- 9511
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Contact și adrese
- Telefon
- 0268332054 · Firme cu același număr
- Fax
- 680
- Domiciliu fiscal
- JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. ZIZINULUI, NR.52, BL.E 30, SC.B, AP.3
- Cod poștal fiscal
- 500414
- Strada sediului
- Str. Zizinului
- Numărul sediului
- 52
- Localitatea sediului
- Mun. Braşov
- Județul sediului
- BRAŞOV
- Codul poștal al sediului
- 500414
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Zizinului
- Numărul domiciliului fiscal
- 52
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Braşov
- Județul domiciliului fiscal
- BRAŞOV
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 500414
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 27 decembrie 1994
- TVA la încasare
- Da
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- Actualizare TVA la încasare
- 27 decembrie 2012
- Publicare TVA la încasare
- 28 decembrie 2012
- Tip act TVA la încasare
- Inregistrare
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
16 activități autorizate
CAEN 3313 Rev. 2Repararea echipamentelor electronice și optice
CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice
CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente
CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
CAEN 4666 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software
CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației
CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației
CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web
CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat
CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-07 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-11-02 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.