Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERCONS SRL

INTERCONS SRL

CUI 57570 · SRL· Sat Surduc, Comuna Copăcel· Alte activități de servicii privind tehnologia informației

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

INTERCONS SRL are sediul în Sat Surduc, Comuna Copăcel și raportează activitatea alte activități de servicii privind tehnologia informației. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-61,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 14,2 K lei, față de 36,6 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-183,3%

Marja netă calculată este -183,3% în 2024, față de 2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+7,8%

Datoriile raportate sunt 495 K lei în 2024, față de 459,2 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202414,2 K lei-61,2% față de anul anterior2023: 36.6252024: 14.225
Rezultat net 2024-26,1 K leiTrecere pe pierdere2023: 7392024: -26.076
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-25,1 K leiCapitaluri devenite negative2023: 1.1852024: -25.072
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate018 K37 K2023: 36,6 K lei36,6 K20232024: 14,2 K lei14,2 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-183,3%-68,8%45,7%2023: 2%2%20232024: -183,3%-183,3%2024Reper 2024: mediana sectorului 45,7% · n=2.232

Cifra de afaceri: -61,2% față de anul anterior.Marjă netă -183,3% · -185,3 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20231,2 K lei
2024-25,1 K lei

Datorii raportate

2023459,2 K lei
2024495 K lei

Disponibilități bănești

20238,9 K lei
20246,9 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri36,6 K lei14,2 K lei-61,2% față de anul anterior
Rezultat net739 lei-26,1 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii1,2 K lei-25,1 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii459,2 K lei495 K lei+7,8% față de anul anterior
Creanțe200,5 K lei173,4 K lei-13,5% față de anul anterior
Angajați11Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-183,3%2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 45,7% (n=2.232) · 2023: 45,9% (n=2.001)

Rezultat / active (A+B)-5,5%0,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 39,9% (n=1.780) · 2023: 37,6% (n=1.619)

Rezultat / capitaluri proprii—62,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 96,6% (n=2.211) · 2023: 84,1% (n=2.000)

Vânzări per angajat14.225 lei36.625 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 263.095 lei (n=1.718) · 2023: 246.917 lei (n=1.496)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-5,3%0,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 72,7% (n=1.780) · 2023: 75,9% (n=1.619)

Datorii / active (A+B)105,3%99,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 26,7% (n=1.780) · 2023: 23,6% (n=1.619)

Ponderea activelor imobilizate5,1%7,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 11,6% (n=1.780) · 2023: 11,2% (n=1.619)

Active circulante / datorii totale0,9×0,92×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 2,84× (n=2.614) · 2023: 3,18× (n=2.389)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări4.387,8 zile1.970,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 130,2 zile (n=2.074) · 2023: 107,3 zile (n=1.871)

Stocuri în zile de vânzări6.720,9 zile2.110,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 4,1 zile (n=861) · 2023: 6 zile (n=812)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.225
Rezultat net
-26.076
Angajați
1
Datorii
494.988
Active imobilizate
24.058
Active circulante
445.858
Capitaluri proprii
-25.072
Venituri totale
14.225
Cheltuieli totale
40.301
Stocuri
265.569
Creanțe
173.379
Casă și conturi la bănci
6.910
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.625
Rezultat net
739
Angajați
1
Datorii
459.187
Active imobilizate
36.181
Active circulante
424.191
Capitaluri proprii
1.185
Venituri totale
38.425
Cheltuieli totale
37.686
Stocuri
214.744
Creanțe
200.500
Casă și conturi la bănci
8.947
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 61% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 61% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-26 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
57570
Număr de înregistrare
J05/949/1991
Înmatriculare
11 iulie 1991
EUID
ROONRC.J05/949/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
SURDUC 187 Sat Surduc, Comuna Copăcel Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
SURDUC 187 Surduc BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
29 mai 2023
Telefon
0741201891 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MICLEA CĂLIN-VALENTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERCONS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J05/949/1991
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0741201891 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT SURDUC COM. COPĂCEL, SURDUC, NR.187
Cod poștal fiscal
417211
Strada sediului
SURDUC
Numărul sediului
187
Localitatea sediului
Sat Surduc Com. Copăcel
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417211
Strada domiciliului fiscal
SURDUC
Numărul domiciliului fiscal
187
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Surduc Com. Copăcel
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417211

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
16 mai 2014
Perioada 2: TVA de la
1 octombrie 1994
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2011
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
16 mai 2014
Actualizare TVA la încasare
19 mai 2014
Publicare TVA la încasare
20 mai 2014
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7721 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7729 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7731 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Surduc, Comuna CopăcelCAEN 6209
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI