Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERFAX SA

INTERFAX SA

CUI 5099690 · SA· Loc. Siret, Oraş Siret· Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2023-10-18. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Rezultat net pozitiv.

INTERFAX SA are sediul în Loc. Siret, Oraş Siret și raportează activitatea lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2023-10-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Creanțe în creștere+61,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2021. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2022
Datoriile au scăzut-19,5%

Datoriile raportate sunt 512,5 K lei în 2022, față de 636,7 K lei în 2021. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20220 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 398.1492021: 02022: 0
Rezultat net 202257,3 K leiTrecere pe profit2020: -95.1972021: -119.3872022: 57.327
Angajați 2022—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2022-131,1 K leiDeficit de capital redus cu 30,4%2020: -68.9972021: -188.3842022: -131.057
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0199 K398 K2020: 398,1 K lei398,1 K20202021: 0 lei020212022: 0 lei02022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-23,9%-4,2%15,4%2020: -23,9%-23,9%202020212022Reper 2022: mediana sectorului 15,4% · n=1.274

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021-188,4 K lei
2022-131,1 K lei

Datorii raportate

2021636,7 K lei
2022512,5 K lei

Disponibilități bănești

2021103,4 K lei
20223,2 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri398,1 K lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net-95,2 K lei-119,4 K lei57,3 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-69 K lei-188,4 K lei-131,1 K leiDeficit de capital redus cu 30,4%
Datorii535,2 K lei636,7 K lei512,5 K lei-19,5% față de anul anterior
Creanțe264,7 K lei168,5 K lei271,8 K lei+61,3% față de anul anterior
Angajați3——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Rezultat / active (A+B)15%-26,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 6,4% (n=1.220) · 2021: 4,5% (n=1.117)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)-34,4%-42%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 40,7% (n=1.220) · 2021: 46,6% (n=1.117)

Datorii / active (A+B)134,4%142%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 56,6% (n=1.220) · 2021: 50,5% (n=1.117)

Ponderea activelor imobilizate27,9%39,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 21,8% (n=1.220) · 2021: 21,9% (n=1.117)

Active circulante / datorii totale0,54×0,43×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,23× (n=1.648) · 2021: 1,3× (n=1.504)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
57.327
Angajați
—
Datorii
512.505
Active imobilizate
106.478
Active circulante
274.970
Capitaluri proprii
-131.057
Venituri totale
172.033
Cheltuieli totale
109.545
Stocuri
0
Creanțe
271.803
Casă și conturi la bănci
3.167
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
90.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-119.387
Angajați
—
Datorii
636.702
Active imobilizate
176.478
Active circulante
271.840
Capitaluri proprii
-188.384
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
119.387
Stocuri
—
Creanțe
168.474
Casă și conturi la bănci
103.366
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
90.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
398.149
Rezultat net
-95.197
Angajați
3
Datorii
535.167
Active imobilizate
176.478
Active circulante
289.692
Capitaluri proprii
-68.997
Venituri totale
429.698
Cheltuieli totale
520.643
Stocuri
—
Creanțe
264.708
Casă și conturi la bănci
24.984
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
90.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-10-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-10-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-01-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-29–2026-10-30 · verificat 2026-10-30.

Dosar 1682/86/2021/a32024-02-23 · Tribunalul SUCEAVA · Intimat

contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor · Fond

1 termen · ultima soluție: Respins

2024-03-26 · 09:00

Respins

Respinge contestaţia, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a prezentei hotărâri, cererea de apel putând fi depusă la Tribunalul Suceava. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 26 martie 2024.

Document: Hotararecameraconsiliu 15/2024 · 2024-03-26

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5099690
Număr de înregistrare
J33/7/1994
Înmatriculare
4 ianuarie 1994
EUID
ROONRC.J33/7/1994
Formă juridică
SA
Sediu social
Str. LATCU VODA 14 Loc. Siret, Oraş Siret Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LATCU VODA 14 Siret SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 ianuarie 1994
Înregistrare fiscală
16 iunie 2023
Telefon
0230281607 · Firme cu același număr
Fax
0230280596

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
MGA INSOLVENCY SPRL
reprezentant al persoanei juridice
MATEI TEODOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERFAX SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.01.1994
Înregistrare fiscală
19 ianuarie 1994
Număr registrul comerțului
J33/7/1994
Cod CAEN
4211
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Siret

Contact și adrese

Telefon
0230281607 · Firme cu același număr
Fax
0230280596 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, ORŞ. SIRET, STR. LAŢCU VODĂ, NR.14, SC.A, ET.1, AP.3
Cod poștal fiscal
725500
Strada sediului
Str. Laţcu Vodă
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Orş. Siret
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725500
Strada domiciliului fiscal
Str. Laţcu Vodă
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Siret
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 mai 1994
TVA până la
31 mai 2023
Anulare operată la
16 iunie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 februarie 2018
TVA la încasare până la
1 iunie 2023
Actualizare TVA la încasare
24 octombrie 2023
Publicare TVA la încasare
25 octombrie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
18 octombrie 2023
Publicarea deciziei
18 octombrie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 1Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere

CAEN 4521 Rev. 1Construcții de clădiri și lucrări de geniu

CAEN 4522 Rev. 1Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4523 Rev. 1Construcții de autostrăzi, drumuri, aerodroame și baze sportive

CAEN 4524 Rev. 1Construcții hidrotehnice

CAEN 4525 Rev. 1Alte lucrări speciale de construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaLoc. Siret, Oraş SiretStrada Latcu VodaCAEN 4211
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI