Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERGROUP SRL

INTERGROUP SRL

CUI 13357227 · SRL· Municipiul Arad

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

INTERGROUP SRL are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-65,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 26,6 K lei, față de 77 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-135,5%

Marja netă calculată este -135,5% în 2025, față de -1,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202526,6 K lei-65,4% față de anul anterior2020: 272.8542021: 198.7462022: 205.4522023: 108.5522024: 76.9532025: 26.593
Rezultat net 2025-36 K leiPierdere majorată cu 2,6 K%2020: 163.7342021: 123.1152022: -77.6062023: 51.2442024: -1.3582025: -36.030
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 02021: 02022: 02023: 0
Capitaluri proprii 202574,3 K lei-67,1% față de anul anterior2020: 793.6922021: 916.8072022: 309.2072023: 308.8022024: 225.9232025: 74.336
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0136 K273 K2020: 272,9 K lei272,9 K20202021: 198,7 K lei198,7 K20212022: 205,5 K lei205,5 K20222023: 108,6 K lei108,6 K20232024: 77 K lei77 K20242025: 26,6 K lei26,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-135,5%-36,8%61,9%2020: 60%60%20202021: 61,9%61,9%20212022: -37,8%-37,8%20222023: 47,2%47,2%20232024: -1,8%-1,8%20242025: -135,5%-135,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,6% · n=6.054

Cifra de afaceri: -65,4% față de anul anterior.Marjă netă -135,5% · -133,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024225,9 K lei
202574,3 K lei

Datorii raportate

202413 K lei
202566,5 K lei

Disponibilități bănești

2024183,7 K lei
202596,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri108,6 K lei77 K lei26,6 K lei-65,4% față de anul anterior
Rezultat net51,2 K lei-1,4 K lei-36 K leiPierdere majorată cu 2,6 K%
Capitaluri proprii308,8 K lei225,9 K lei74,3 K lei-67,1% față de anul anterior
Datorii13,5 K lei13 K lei66,5 K lei+411,6% față de anul anterior
Creanțe55,2 K lei55,2 K lei44,2 K lei-19,9% față de anul anterior
Angajați0——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-135,5%-1,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,6% (n=6.054) · 2024: 13,6% (n=6.447)

Rezultat / capitaluri proprii-48,5%-0,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 48,7% (n=5.959) · 2024: 36,3% (n=6.347)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale2,12×18,38×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,32× (n=7.715) · 2024: 1,42× (n=8.331)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări598,7 zile258,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 94,4 zile (n=5.647) · 2024: 83 zile (n=5.885)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.593
Rezultat net
-36.030
Angajați
—
Datorii
66.505
Active imobilizate
—
Active circulante
140.841
Capitaluri proprii
74.336
Venituri totale
29.672
Cheltuieli totale
64.633
Stocuri
—
Creanțe
44.224
Casă și conturi la bănci
96.617
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
76.953
Rezultat net
-1.358
Angajați
—
Datorii
13.000
Active imobilizate
—
Active circulante
238.923
Capitaluri proprii
225.923
Venituri totale
77.431
Cheltuieli totale
71.817
Stocuri
—
Creanțe
55.222
Casă și conturi la bănci
183.701
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.552
Rezultat net
51.244
Angajați
0
Datorii
13.542
Active imobilizate
0
Active circulante
322.344
Capitaluri proprii
308.802
Venituri totale
113.761
Cheltuieli totale
49.280
Stocuri
0
Creanțe
55.200
Casă și conturi la bănci
267.144
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
205.452
Rezultat net
-77.606
Angajați
0
Datorii
26.229
Active imobilizate
0
Active circulante
335.436
Capitaluri proprii
309.207
Venituri totale
219.208
Cheltuieli totale
290.741
Stocuri
0
Creanțe
70.230
Casă și conturi la bănci
265.206
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
198.746
Rezultat net
123.115
Angajați
0
Datorii
24.727
Active imobilizate
0
Active circulante
941.534
Capitaluri proprii
916.807
Venituri totale
209.705
Cheltuieli totale
81.070
Stocuri
0
Creanțe
211.056
Casă și conturi la bănci
730.478
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.854
Rezultat net
163.734
Angajați
0
Datorii
260.392
Active imobilizate
76
Active circulante
1.054.008
Capitaluri proprii
793.692
Venituri totale
324.644
Cheltuieli totale
152.499
Stocuri
0
Creanțe
122.931
Casă și conturi la bănci
931.077
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 65% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-01
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 65% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-05-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-01 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-01.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13357227
Număr de înregistrare
J02/389/2002
Înmatriculare
13 mai 2002
EUID
ROONRC.J02/389/2002
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. N.A. DRAGOMIR-FOSTA PENEŞ CURCANUL 6-8 4 Municipiul Arad Arad
Adresă fiscală
Str. N.A. DRAGOMIR-FOSTA PENES CURCANUL 6-8 Arad ARAD
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 mai 2002
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2026
Telefon
0257213063 · Firme cu același număr
Fax
0257213063

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARCORI MARCO

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERGROUP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.05.2002
Înregistrare fiscală
14 septembrie 2000
Număr registrul comerțului
J02/389/2002
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0257213063 · Firme cu același număr
Fax
0257213063 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. NELU ARISTIDE DRAGOMIR, NR.6-8, BL.4, AP.18
Cod poștal fiscal
310145
Strada sediului
Str. Nelu Aristide Dragomir
Numărul sediului
6-8
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
310145
Strada domiciliului fiscal
Str. Nelu Aristide Dragomir
Numărul domiciliului fiscal
6-8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
310145

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2000
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 5119 Rev. 1Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-01Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradStrada N.A. Dragomir-Fosta Peneş CurcanulCAEN 4619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI