Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERIUM SRL

INTERIUM SRL

CUI 33784060 · SRL· Sat Vulturu, Comuna Vulturu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

INTERIUM SRL are sediul în Sat Vulturu, Comuna Vulturu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+56,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 349,6 K lei, față de 223,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut76%

Marja netă calculată este 76% în 2025, față de 73,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+25,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025349,6 K lei+56,6% față de anul anterior2020: 20.1052021: 136.7002023: 200.3082024: 223.2742025: 349.591
Rezultat net 2025265,7 K lei+61,8% față de anul anterior2020: -12.3682021: 109.8542023: 153.5872024: 164.2382025: 265.700
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20251,2 mil. lei+29,5% față de anul anterior2020: 359.4042021: 469.2582023: 735.3622024: 899.6002025: 1.165.300
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0175 K350 K2020: 20,1 K lei20,1 K20202021: 136,7 K lei136,7 K20212023: 200,3 K lei200,3 K20232024: 223,3 K lei223,3 K20242025: 349,6 K lei349,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-61,5%9,4%80,4%2020: -61,5%-61,5%20202021: 80,4%80,4%20212023: 76,7%76,7%20232024: 73,6%73,6%20242025: 76%76%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,3% · n=770

Cifra de afaceri: +56,6% față de anul anterior.Marjă netă 76% · +2,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024899,6 K lei
20251,2 mil. lei

Datorii raportate

202429,4 K lei
202542,2 K lei

Disponibilități bănești

202414,7 K lei
202560,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri200,3 K lei223,3 K lei349,6 K lei+56,6% față de anul anterior
Rezultat net153,6 K lei164,2 K lei265,7 K lei+61,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii735,4 K lei899,6 K lei1,2 mil. lei+29,5% față de anul anterior
Datorii33,3 K lei29,4 K lei42,2 K lei+43,7% față de anul anterior
Creanțe754,5 K lei914,3 K lei1,1 mil. lei+25,1% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă76%73,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,3% (n=770) · 2024: 31,5% (n=1.184)

Rezultat / capitaluri proprii22,8%18,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 61,1% (n=767) · 2024: 68,6% (n=1.154)

Vânzări per angajat349.591 lei223.274 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 200.107 lei (n=504) · 2024: 194.840 lei (n=837)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale28,6×31,61×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,53× (n=1.057) · 2024: 1,83× (n=1.579)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.177,9 zile1.474,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 130,1 zile (n=710) · 2024: 115 zile (n=1.060)

Stocuri în zile de vânzări3,2 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,3 zile (n=230) · 2024: 2,8 zile (n=329)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
349.591
Rezultat net
265.700
Angajați
1
Datorii
42.223
Active imobilizate
—
Active circulante
1.207.523
Capitaluri proprii
1.165.300
Venituri totale
349.619
Cheltuieli totale
78.798
Stocuri
3.060
Creanțe
1.143.861
Casă și conturi la bănci
60.602
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
223.274
Rezultat net
164.238
Angajați
1
Datorii
29.388
Active imobilizate
—
Active circulante
928.988
Capitaluri proprii
899.600
Venituri totale
223.323
Cheltuieli totale
57.445
Stocuri
—
Creanțe
914.296
Casă și conturi la bănci
14.692
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
200.308
Rezultat net
153.587
Angajați
1
Datorii
33.276
Active imobilizate
—
Active circulante
768.638
Capitaluri proprii
735.362
Venituri totale
200.309
Cheltuieli totale
44.718
Stocuri
6.995
Creanțe
754.543
Casă și conturi la bănci
7.100
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
136.700
Rezultat net
109.854
Angajați
1
Datorii
75.031
Active imobilizate
4.791
Active circulante
539.498
Capitaluri proprii
469.258
Venituri totale
136.846
Cheltuieli totale
22.887
Stocuri
—
Creanțe
515.977
Casă și conturi la bănci
23.521
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.105
Rezultat net
-12.368
Angajați
1
Datorii
102.482
Active imobilizate
7.291
Active circulante
454.595
Capitaluri proprii
359.404
Venituri totale
20.105
Cheltuieli totale
32.272
Stocuri
—
Creanțe
402.856
Casă și conturi la bănci
51.739
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-25Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-11-10 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Dosar 13338/231/20252025-07-09 · Judecătoria FOCSANI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

1 termen · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată

2026-01-22 · 09:00

Ia act de renunţare la judecată

În temeiul art. 406 alin.(1) şi (6) Cod procedură civilă, ia act de renunţarea la judecata acţiunii formulate de reclamanta B2KAPITAL PORTOFOLIO MANAGEMENT SRL şi SCPEJ PLĂCINTĂ, în contradictoriu cu debitorul NEAGU ALINA DORINA şi terţul poprit INTERIUM SRL,având ca obiect validare poprire. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Focşani. Pronunţată la data de 22.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.

Document: _Hotarare 820/2026 · 2026-01-22

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

36 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33784060
Număr de înregistrare
J39/557/2014
Înmatriculare
10 noiembrie 2014
EUID
ROONRC.J39/557/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
VULTURU Sat Vulturu, Comuna Vulturu Vrancea
Adresă fiscală
VULTURU Vulturu VRANCEA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 noiembrie 2014
Înregistrare fiscală
3 ianuarie 2026
Telefon
0727085140 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SURĂEANU MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERIUM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.11.2014
Înregistrare fiscală
10 noiembrie 2014
Număr registrul comerțului
J39/557/2014
Cod CAEN
6312
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Telefon
0727085140 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, SAT VULTURU COM. VULTURU, VULTURU
Cod poștal fiscal
627455
Strada sediului
VULTURU
Localitatea sediului
Sat Vulturu Com. Vulturu
Județul sediului
VRANCEA
Codul poștal al sediului
627455
Strada domiciliului fiscal
VULTURU
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vulturu Com. Vulturu
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
627455

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
3 noiembrie 2025
Perioada 1: TVA până la
8 ianuarie 2026
Perioada 1: Anulare operată la
8 ianuarie 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 ianuarie 2020
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2020
Perioada 2: Anulare operată la
5 august 2020
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (36) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Directia de Asistenta Sociala Focsani23 din 36 înregistrări (63,9%) · Vezi relația

Politia Locala a municipiului Focsani8 din 36 înregistrări (22,2%) · Vezi relația

APIA-Centrul Judetean Vrancea2 din 36 înregistrări (5,6%) · Vezi relația

COMISARIATUL REGIONAL PENTRU PROTECTIA CONSUMATORILOR GALATI1 din 36 înregistrări (2,8%) · Vezi relația

COMUNA MAICANESTI1 din 36 înregistrări (2,8%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de curatenie (Rev.2)34 din 36 înregistrări (94,4%) · Vezi selecția

Servicii de amenajare peisagistica (Rev.2)1 din 36 înregistrări (2,8%) · Vezi selecția

Servicii de curatare a birourilor (Rev.2)1 din 36 înregistrări (2,8%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

25 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de curatenie

Autoritate: Directia de Asistenta Sociala Focsani

CPV 90910000-9 — Servicii de curatenie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90910000-9

Vezi detaliile atribuirii →
27.000 leiValoare publicată
28 mai 2026Achiziție directă

Servicii curatenie

Autoritate: Directia de Asistenta Sociala Focsani

CPV 90910000-9 — Servicii de curatenie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90910000-9

Vezi detaliile atribuirii →
8.700 leiValoare publicată
27 mai 2026Achiziție directă

Servicii de curatenie

Autoritate: Directia de Asistenta Sociala Focsani

CPV 90910000-9 — Servicii de curatenie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90910000-9

Vezi detaliile atribuirii →
4.500 leiValoare publicată
28 aprilie 2026Achiziție directă

Servicii curatenie

Autoritate: Directia de Asistenta Sociala Focsani

CPV 90910000-9 — Servicii de curatenie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90910000-9

Vezi detaliile atribuirii →
8.700 leiValoare publicată
28 aprilie 2026Achiziție directă

Servicii de curatenie

Autoritate: Directia de Asistenta Sociala Focsani

CPV 90910000-9 — Servicii de curatenie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90910000-9

Vezi detaliile atribuirii →
4.500 leiValoare publicată
2 aprilie 2026Achiziție directă

Servicii de curatenie

Autoritate: Politia Locala a municipiului Focsani

CPV 90910000-9 — Servicii de curatenie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90910000-9

Vezi detaliile atribuirii →
2.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaSat Vulturu, Comuna VulturuCAEN 6312
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI