Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERMAR SRL

INTERMAR SRL

CUI 15529248 · SRL· Sat Gura Haitii, Comuna Şaru Dornei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

INTERMAR SRL are sediul în Sat Gura Haitii, Comuna Şaru Dornei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-26,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 10,2 K lei, față de 13,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-456,2%

Marja netă calculată este -456,2% în 2025, față de -896,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+1,4%

Datoriile raportate sunt 317,6 K lei în 2025, față de 313,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202510,2 K lei-26,7% față de anul anterior2020: 521.6912021: 910.3492022: 892.1272023: 155.3292024: 13.8872025: 10.173
Rezultat net 2025-46,4 K leiPierdere redusă cu 62,7%2020: -126.3262021: 104.3162022: 84.7682023: -182.3242024: -124.5592025: -46.412
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 42021: 32022: 32023: 22024: 1
Capitaluri proprii 2025703,1 K lei-6,2% față de anul anterior2020: 1.176.9952021: 1.281.3112022: 1.329.9862023: 1.147.6612024: 749.4962025: 703.084
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0455 K910 K2020: 521,7 K lei521,7 K20202021: 910,3 K lei910,3 K20212022: 892,1 K lei892,1 K20222023: 155,3 K lei155,3 K20232024: 13,9 K lei13,9 K20242025: 10,2 K lei10,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-896,9%-442,7%11,5%2020: -24,2%-24,2%20202021: 11,5%11,5%20212022: 9,5%9,5%20222023: -117,4%-117,4%20232024: -896,9%-896,9%20242025: -456,2%-456,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=1.402

Cifra de afaceri: -26,7% față de anul anterior.Marjă netă -456,2% · +440,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024749,5 K lei
2025703,1 K lei

Datorii raportate

2024313,1 K lei
2025317,6 K lei

Disponibilități bănești

20241,1 K lei
20252,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri155,3 K lei13,9 K lei10,2 K lei-26,7% față de anul anterior
Rezultat net-182,3 K lei-124,6 K lei-46,4 K leiPierdere redusă cu 62,7%
Capitaluri proprii1,1 mil. lei749,5 K lei703,1 K lei-6,2% față de anul anterior
Datorii360,8 K lei313,1 K lei317,6 K lei+1,4% față de anul anterior
Creanțe690 K lei357 K lei348,1 K lei-2,5% față de anul anterior
Angajați21—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-456,2%-896,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=1.402) · 2024: 1,4% (n=2.036)

Rezultat / active (A+B)-4,5%-11,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,4% (n=1.486) · 2024: 0,1% (n=2.160)

Rezultat / capitaluri proprii-6,6%-16,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=1.271) · 2024: 3% (n=1.845)

Vânzări per angajat—13.887 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 226.051 lei (n=1.137) · 2024: 209.751 lei (n=1.707)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)68,9%70,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,6% (n=1.487) · 2024: 32,2% (n=2.163)

Datorii / active (A+B)31,1%29,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 66% (n=1.487) · 2024: 63,4% (n=2.163)

Ponderea activelor imobilizate25,2%27,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,7% (n=1.487) · 2024: 30,3% (n=2.163)

Active circulante / datorii totale2,41×2,46×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,9× (n=1.858) · 2024: 0,97× (n=2.691)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări12.319,9 zile9.255,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 57,2 zile (n=1.312) · 2024: 61,2 zile (n=1.910)

Stocuri în zile de vânzări14.608,7 zile10.701,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 76,8 zile (n=1.228) · 2024: 77,9 zile (n=1.788)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.173
Rezultat net
-46.412
Angajați
—
Datorii
317.595
Active imobilizate
256.843
Active circulante
763.836
Capitaluri proprii
703.084
Venituri totale
31.688
Cheltuieli totale
78.100
Stocuri
412.818
Creanțe
348.140
Casă și conturi la bănci
2.878
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.887
Rezultat net
-124.559
Angajați
1
Datorii
313.110
Active imobilizate
291.667
Active circulante
770.939
Capitaluri proprii
749.496
Venituri totale
13.887
Cheltuieli totale
138.340
Stocuri
412.818
Creanțe
357.037
Casă și conturi la bănci
1.084
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.329
Rezultat net
-182.324
Angajați
2
Datorii
360.779
Active imobilizate
343.855
Active circulante
1.164.585
Capitaluri proprii
1.147.661
Venituri totale
126.751
Cheltuieli totale
307.617
Stocuri
421.076
Creanțe
689.993
Casă și conturi la bănci
53.516
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
892.127
Rezultat net
84.768
Angajați
3
Datorii
320.396
Active imobilizate
399.191
Active circulante
1.251.191
Capitaluri proprii
1.329.986
Venituri totale
1.010.102
Cheltuieli totale
917.189
Stocuri
486.599
Creanțe
750.706
Casă și conturi la bănci
13.886
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
910.349
Rezultat net
104.316
Angajați
3
Datorii
426.458
Active imobilizate
367.037
Active circulante
1.340.732
Capitaluri proprii
1.281.311
Venituri totale
888.779
Cheltuieli totale
775.628
Stocuri
564.619
Creanțe
703.417
Casă și conturi la bănci
72.696
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
521.691
Rezultat net
-126.326
Angajați
4
Datorii
471.002
Active imobilizate
399.009
Active circulante
1.248.988
Capitaluri proprii
1.176.995
Venituri totale
483.210
Cheltuieli totale
604.615
Stocuri
557.429
Creanțe
686.382
Casă și conturi la bănci
5.177
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-06-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15529248
Număr de înregistrare
J33/542/2003
Înmatriculare
19 iunie 2003
EUID
ROONRC.J33/542/2003
Formă juridică
SRL
Sediu social
Com. SARU DORNEI 107 Sat Gura Haitii, Comuna Şaru Dornei Suceava
Adresă fiscală
Com. SARU DORNEI 107 GURA HAITII SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 iunie 2003
Înregistrare fiscală
21 februarie 2026
Telefon
0788402580 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AGRUMĂZASCĂI LUIZA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERMAR S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.06.2003
Înregistrare fiscală
20 iunie 2003
Număr registrul comerțului
J33/542/2003
Cod CAEN
1610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Vatra Dornei

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT GURA HAITII COM. ŞARU DORNEI, COM. SARU DORNEI, NR.107
Cod poștal fiscal
727516
Strada sediului
Com. SARU DORNEI
Numărul sediului
107
Localitatea sediului
Sat Gura Haitii Com. Şaru Dornei
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
727516
Strada domiciliului fiscal
Com. SARU DORNEI
Numărul domiciliului fiscal
107
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Gura Haitii Com. Şaru Dornei
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727516

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
20 iunie 2003
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 2020 Rev. 1Fabricarea de produse stratificate din lemn: placaj, panel, furnire, plăci din așchii de lemn, plăci fibrolemnoase etc.

CAEN 2030 Rev. 1Fabricarea de elemente de dulgherie și tâmplărie pentru construcții

CAEN 3611 Rev. 1Producția de scaune

CAEN 3612 Rev. 1Producția mobilierului pentru birou și magazine

CAEN 3613 Rev. 1Producția mobilierului pentru bucătării

CAEN 3614 Rev. 1Producția altor tipuri de mobilier

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Gura Haitii, Comuna Şaru DorneiCAEN 1610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI