Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERNATIONAL CRAFT AND STOCK SRL

INTERNATIONAL CRAFT AND STOCK SRL

CUI 27692981 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

INTERNATIONAL CRAFT AND STOCK SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-45%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 80 K lei, față de 145,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut39,3%

Marja netă calculată este 39,3% în 2025, față de 14,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-81,1%

Datoriile raportate sunt 8,3 K lei în 2025, față de 43,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202580 K lei-45% față de anul anterior2020: 1.606.4802021: 219.1772022: 318.5052023: 105.3542024: 145.5632025: 80.010
Rezultat net 202531,4 K lei+45% față de anul anterior2020: 52.3612021: -51.8352022: 74.3852023: 5.8372024: 21.6812025: 31.441
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 122021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202554,2 K lei+138,5% față de anul anterior2020: 52.5612021: 7262022: 75.1112023: 63.6682024: 22.7092025: 54.151
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0803 K2 mil.2020: 1,6 mil. lei1,6 mil.20202021: 219,2 K lei219,2 K20212022: 318,5 K lei318,5 K20222023: 105,4 K lei105,4 K20232024: 145,6 K lei145,6 K20242025: 80 K lei80 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-23,6%7,8%39,3%Mediana sectorului (2025): 15,7% · n=8672020: 3,3%3,3%20202021: -23,6%-23,6%20212022: 23,4%23,4%20222023: 5,5%5,5%20232024: 14,9%14,9%20242025: 39,3%39,3%2025

Cifra de afaceri: -45% față de anul anterior. Marja netă: 39,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii54,2 K lei+138,5% față de anul anterior
Datorii8,3 K lei-81,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri105,4 K lei145,6 K lei80 K lei-45% față de anul anterior
Rezultat net5,8 K lei21,7 K lei31,4 K lei+45% față de anul anterior
Capitaluri proprii63,7 K lei22,7 K lei54,2 K lei+138,5% față de anul anterior
Datorii2,7 K lei43,6 K lei8,3 K lei-81,1% față de anul anterior
Creanțe5,6 K lei41,2 K lei2 K lei-95,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri39,3%15,7%n=86714,9%6,9%n=560
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive58,1%82,6%n=81795,5%51,6%n=539
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii7,56×1,36×n=1.1001,52×1,14×n=768
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3609,04 zile111,41 zilen=828101,79 zile94,46 zilen=533
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați80.010 lei148.254 lein=686145.563 lei155.983 lein=468

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.010
Rezultat net
31.441
Angajați
1
Datorii
8.260
Active imobilizate
—
Active circulante
62.411
Capitaluri proprii
54.151
Venituri totale
84.120
Cheltuieli totale
51.975
Stocuri
—
Creanțe
2.009
Casă și conturi la bănci
60.402
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
145.563
Rezultat net
21.681
Angajați
1
Datorii
43.642
Active imobilizate
—
Active circulante
66.351
Capitaluri proprii
22.709
Venituri totale
146.337
Cheltuieli totale
123.273
Stocuri
—
Creanțe
41.158
Casă și conturi la bănci
25.193
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
105.354
Rezultat net
5.837
Angajați
1
Datorii
2.722
Active imobilizate
—
Active circulante
66.390
Capitaluri proprii
63.668
Venituri totale
105.767
Cheltuieli totale
99.034
Stocuri
—
Creanțe
5.584
Casă și conturi la bănci
60.806
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
318.505
Rezultat net
74.385
Angajați
1
Datorii
6.552
Active imobilizate
—
Active circulante
81.663
Capitaluri proprii
75.111
Venituri totale
319.098
Cheltuieli totale
241.606
Stocuri
—
Creanțe
8.285
Casă și conturi la bănci
73.378
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
219.177
Rezultat net
-51.835
Angajați
2
Datorii
9.017
Active imobilizate
—
Active circulante
9.743
Capitaluri proprii
726
Venituri totale
223.902
Cheltuieli totale
274.030
Stocuri
—
Creanțe
479
Casă și conturi la bănci
9.264
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.606.480
Rezultat net
52.361
Angajați
12
Datorii
88.329
Active imobilizate
—
Active circulante
140.890
Capitaluri proprii
52.561
Venituri totale
1.613.330
Cheltuieli totale
1.544.905
Stocuri
—
Creanțe
97.220
Casă și conturi la bănci
43.670
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-11-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27692981
Număr de înregistrare
J40/10924/2010
Înmatriculare
10 noiembrie 2010
EUID
ROONRC.J40/10924/2010
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. VATRA DORNEI 5 M1/A Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VATRA DORNEI 5 BUCURESTI MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 noiembrie 2010
Înregistrare fiscală
1 august 2025
Telefon
0721205523 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MITESCU DAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERNATIONAL CRAFT AND STOCK S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.11.2010
Înregistrare fiscală
10 noiembrie 2010
Număr registrul comerțului
J40/10924/2010
Cod CAEN
7820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0721205523 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. VATRA DORNEI, NR.5, BL.M1/A, SC.B, ET.1, AP.13
Cod poștal fiscal
41655
Strada sediului
Str. Vatra Dornei
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
41655
Strada domiciliului fiscal
Str. Vatra Dornei
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
41655

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
10 noiembrie 2010
TVA până la
31 iulie 2025
Anulare operată la
1 august 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2019
Actualizare TVA la încasare
4 martie 2019
Publicare TVA la încasare
5 martie 2019
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4Strada Vatra DorneiCAEN 7820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI