Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERNATIONAL HOSPITALITY AND ADVISORY SERVICES SRL

INTERNATIONAL HOSPITALITY AND ADVISORY SERVICES SRL

CUI 34743603 · SRL· Bucureşti Sectorul 1· Activități de consultanță pentru afaceri și management

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

INTERNATIONAL HOSPITALITY AND ADVISORY SERVICES SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea activități de consultanță pentru afaceri și management. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Creanțe în creștere+146,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2020. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2021
Datoriile au crescut+37.103,9%

Datoriile raportate sunt 48,1 mil. lei în 2021, față de 129,3 K lei în 2020. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2021—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 2021-2,7 mil. leiPierdere majorată cu 889,6%2020: -274.3762021: -2.715.101
Angajați 2021—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2021-181,3 K leiCapitaluri devenite negative2020: 2.533.7572021: -181.344
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate097 K194 K2020: 193,9 K lei193,9 K2020—2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-141,5%-45,6%50,4%2020: -141,5%-141,5%20202021Reper 2021: mediana sectorului 50,4% · n=16.736

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20202,5 mil. lei
2021-181,3 K lei

Datorii raportate

2020129,3 K lei
202148,1 mil. lei

Disponibilități bănești

202058,9 K lei
202175,8 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri193,9 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-274,4 K lei-2,7 mil. leiPierdere majorată cu 889,6%
Capitaluri proprii2,5 mil. lei-181,3 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii129,3 K lei48,1 mil. lei+37.103,9% față de anul anterior
Creanțe2,6 mil. lei6,4 mil. lei+146,9% față de anul anterior
Angajați——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă—-141,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 50,4% (n=16.736) · 2020: 46,2% (n=15.019)

Rezultat / active (A+B)-5,7%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 18% (n=13.808) · 2020: 12,8% (n=12.950)

Rezultat / capitaluri proprii—-10,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 53,5% (n=17.604) · 2020: 44,3% (n=15.795)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)-0,4%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 72% (n=13.813) · 2020: 66,1% (n=12.955)

Datorii / active (A+B)100,4%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 26% (n=13.813) · 2020: 31,1% (n=12.955)

Ponderea activelor imobilizate86,4%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 13,1% (n=13.813) · 2020: 13,9% (n=12.955)

Active circulante / datorii totale0,14×20,58×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 3,08× (n=21.675) · 2020: 2,44× (n=20.081)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări—4.834,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 104,3 zile (n=14.575) · 2020: 103,9 zile (n=13.069)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-2.715.101
Angajați
—
Datorii
48.115.371
Active imobilizate
41.430.017
Active circulante
6.503.311
Capitaluri proprii
-181.344
Venituri totale
617.100
Cheltuieli totale
3.332.138
Stocuri
—
Creanțe
6.427.506
Casă și conturi la bănci
75.805
Cheltuieli în avans
699
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
193.858
Rezultat net
-274.376
Angajați
—
Datorii
129.329
Active imobilizate
—
Active circulante
2.662.029
Capitaluri proprii
2.533.757
Venituri totale
295.106
Cheltuieli totale
561.313
Stocuri
—
Creanțe
2.603.154
Casă și conturi la bănci
58.875
Cheltuieli în avans
1.057
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Dizolvare, lichidare sau radiere în evidența fiscală

DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE)

Ministerul Finanțelor · 2022-07-22
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Dizolvare, lichidare sau radiere în evidența fiscală

DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE)

Ministerul Finanțelor · 2022-07-22
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-07-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34743603
Număr de înregistrare
J40/8278/2015
Înmatriculare
6 iulie 2015
EUID
ROONRC.J40/8278/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
ACTOR ION BREZOIANU 37 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ACTOR ION BREZOIANU 37 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE)
Data stării fiscale
22 iulie 2022
Înregistrare fiscală
20 iulie 2022
Radiere fiscală
22 iulie 2022

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ARISTEIDIS MOUSTAKAS
administrator
CHARIDIMOS SIGANOS
administrator
MANOUSOS TSOUCHLARAKIS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERNATIONAL HOSPITALITY AND ADVISORY SERVICES SRL
Stare de înregistrare
DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 22.07.2022
Înregistrare fiscală
7 iulie 2015
Număr registrul comerțului
J40/8278/2015
Cod CAEN
7022
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. ION BREZOIANU, NR.37, CAMERA 64
Cod poștal fiscal
10132
Strada sediului
Str. ACTOR ION BREZOIANU
Numărul sediului
37
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CAMERA 64
Strada domiciliului fiscal
Str. Ion Brezoianu
Numărul domiciliului fiscal
37
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
10132
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 64

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 2016
TVA până la
22 iulie 2022
Anulare operată la
25 iulie 2022
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 5510 Rev. 2Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI