Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERNATIONAL SPORT EQUIPMENT SRL

INTERNATIONAL SPORT EQUIPMENT SRL

CUI 28007343 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

INTERNATIONAL SPORT EQUIPMENT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+91,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 273,2 K lei, față de 142,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut25,9%

Marja netă calculată este 25,9% în 2025, față de 1,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-24,3%

Datoriile raportate sunt 301,5 K lei în 2025, față de 398,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025273,2 K lei+91,3% față de anul anterior2020: 214.8372021: 103.3542022: 219.1932023: 162.4162024: 142.8502025: 273.218
Rezultat net 202570,7 K lei+3.004,4% față de anul anterior2020: 45.4872021: -5.5882022: 11.2032023: -6.3262024: 2.2762025: 70.657
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 02021: 02022: 0
Capitaluri proprii 202570,9 K lei-38,8% față de anul anterior2020: 154.5462021: 148.9582022: 130.6892023: 124.3632024: 115.7692025: 70.897
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0137 K273 K2020: 214,8 K lei214,8 K20202021: 103,4 K lei103,4 K20212022: 219,2 K lei219,2 K20222023: 162,4 K lei162,4 K20232024: 142,9 K lei142,9 K20242025: 273,2 K lei273,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-5,4%10,2%25,9%Mediana sectorului (2025): 5,4% · n=15352020: 21,2%21,2%20202021: -5,4%-5,4%20212022: 5,1%5,1%20222023: -3,9%-3,9%20232024: 1,6%1,6%20242025: 25,9%25,9%2025

Cifra de afaceri: +91,3% față de anul anterior. Marja netă: 25,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii70,9 K lei-38,8% față de anul anterior
Datorii301,5 K lei-24,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri162,4 K lei142,9 K lei273,2 K lei+91,3% față de anul anterior
Rezultat net-6,3 K lei2,3 K lei70,7 K lei+3.004,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii124,4 K lei115,8 K lei70,9 K lei-38,8% față de anul anterior
Datorii250,9 K lei398,1 K lei301,5 K lei-24,3% față de anul anterior
Creanțe2,8 K lei24 K lei5,3 K lei-78% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri25,9%5,4%n=1.5351,6%4,7%n=2.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)19%26,3%n=1.18722,5%26,2%n=1.702
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)81%72,7%n=1.18777,5%71,7%n=1.702
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,9%21,8%n=1.1873,6%22%n=1.702
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)19%3,3%n=1.1860,4%1,6%n=1.701
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,7%20,7%n=1.3392%23,3%n=1.882
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,19×0,94×n=2.0381,24×0,96×n=2.903
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3606,95 zile35,92 zilen=1.31360,48 zile33,9 zilen=1.890
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360354,74 zile49,29 zilen=1.174558,18 zile50,68 zilen=1.736

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
273.218
Rezultat net
70.657
Angajați
—
Datorii
301.530
Active imobilizate
14.675
Active circulante
357.752
Capitaluri proprii
70.897
Venituri totale
274.261
Cheltuieli totale
189.814
Stocuri
269.226
Creanțe
5.272
Casă și conturi la bănci
83.254
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
142.850
Rezultat net
2.276
Angajați
—
Datorii
398.068
Active imobilizate
18.724
Active circulante
495.113
Capitaluri proprii
115.769
Venituri totale
146.273
Cheltuieli totale
142.832
Stocuri
221.488
Creanțe
24.000
Casă și conturi la bănci
249.625
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.416
Rezultat net
-6.326
Angajați
—
Datorii
250.946
Active imobilizate
19.262
Active circulante
356.047
Capitaluri proprii
124.363
Venituri totale
165.444
Cheltuieli totale
171.770
Stocuri
191.153
Creanțe
2.775
Casă și conturi la bănci
162.119
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
219.193
Rezultat net
11.203
Angajați
0
Datorii
155.711
Active imobilizate
23.177
Active circulante
263.223
Capitaluri proprii
130.689
Venituri totale
222.227
Cheltuieli totale
204.575
Stocuri
167.127
Creanțe
2.623
Casă și conturi la bănci
93.473
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.354
Rezultat net
-5.588
Angajați
0
Datorii
38.295
Active imobilizate
4.576
Active circulante
182.677
Capitaluri proprii
148.958
Venituri totale
103.915
Cheltuieli totale
106.774
Stocuri
129.114
Creanțe
2.503
Casă și conturi la bănci
51.060
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
214.837
Rezultat net
45.487
Angajați
0
Datorii
64.541
Active imobilizate
6.524
Active circulante
212.563
Capitaluri proprii
154.546
Venituri totale
215.048
Cheltuieli totale
163.289
Stocuri
105.990
Creanțe
22.953
Casă și conturi la bănci
83.620
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-04-29Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-02-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

14 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28007343
Număr de înregistrare
J2011001331400
Înmatriculare
9 februarie 2011
EUID
ROONRC.J2011001331400
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea ONISIFOR GHIBU 5 026 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti
Adresă fiscală
Aleea ONISIFOR GHIBU 5 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 februarie 2011
Înregistrare fiscală
10 aprilie 2025
Telefon
0723341122 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CĂLIN ŞTEFANUŢ DORU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERNATIONAL SPORT EQUIPMENT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.2011
Înregistrare fiscală
9 februarie 2011
Număr registrul comerțului
J2011001331400
Cod CAEN
4763
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0723341122 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ALEEA ONISIFOR GHIBU, NR.5, BL.026, SC.2, ET.1, AP.21
Cod poștal fiscal
32445
Strada sediului
Aleea Onisifor Ghibu
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
32445
Strada domiciliului fiscal
Aleea Onisifor Ghibu
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
32445

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
11 februarie 2011
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (14) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

CLUB SPORTIV VALCEA-19244 din 14 înregistrări (28,6%) · Vezi relația

Clubul Sportiv Municipal Calarasi3 din 14 înregistrări (21,4%) · Vezi relația

CLUB SPORTIV MUNICIPAL ROMAN - MUNICIPIUL ROMAN1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi relația

Clubul Sportiv Scolar nr.2 Baia Mare1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi relația

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL TARGU JIU1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Articole si echipament de sport (Rev.2)11 din 14 înregistrări (78,6%) · Vezi selecția

Manusi de box (Rev.2)2 din 14 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Saci de box (Rev.2)1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

29 aprilie 2026Achiziție directă

Echipament sportivi- din echipa de box

Autoritate: CLUB SPORTIV VALCEA-1924

CPV 37400000-2 — Articole si echipament de sport (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 37400000-2

Vezi detaliile atribuirii →
2.066 leiValoare publicată
18 decembrie 2025Achiziție directă

Pachet box "Green Hill" CL

Autoritate: Clubul Sportiv Municipal Calarasi

CPV 37432000-5 — Saci de box (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 37432000-5

Vezi detaliile atribuirii →
5.818 leiValoare publicată
2 decembrie 2025Achiziție directă

Pachet judo Green Hill mh (PRUNARU M)

Autoritate: LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ''VIITORUL''

CPV 37400000-2 — Articole si echipament de sport (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 37400000-2

Vezi detaliile atribuirii →
3.719 leiValoare publicată
8 septembrie 2025Achiziție directă

Pachet box "Green Hill" CL

Autoritate: Clubul Sportiv Municipal Calarasi

CPV 37400000-2 — Articole si echipament de sport (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 37400000-2

Vezi detaliile atribuirii →
8.934 leiValoare publicată
6 mai 2025Achiziție directă

Pachet box "Green Hill" RO- sectia BOX

Autoritate: CLUB SPORTIV MUNICIPAL ROMAN - MUNICIPIUL ROMAN

CPV 37400000-2 — Articole si echipament de sport (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 37400000-2

Vezi detaliile atribuirii →
2.370 leiValoare publicată
18 decembrie 2024Achiziție directă

Diverse echipamente necesare secției de box

Autoritate: CLUB SPORTIV VALCEA-1924

CPV 37400000-2 — Articole si echipament de sport (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 37400000-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.487 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3Aleea Onisifor GhibuCAEN 4799
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI