Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERPREST COM SRL

INTERPREST COM SRL

CUI 14606148 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

INTERPREST COM SRL are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-25,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 493,8 K lei, față de 662,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,6%

Marja netă calculată este 1,6% în 2025, față de 10% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-2,2%

Datoriile raportate sunt 557,2 K lei în 2025, față de 569,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025493,8 K lei-25,5% față de anul anterior2020: 641.1022021: 728.0332022: 773.8372023: 617.7252024: 662.9252025: 493.777
Rezultat net 20257,7 K lei-88,4% față de anul anterior2020: 39.0672021: 33.9352022: 150.2102023: 94.6662024: 66.5142025: 7.702
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025348,8 K lei+2,3% față de anul anterior2020: 96.0342021: 102.6012022: 235.4432023: 315.8702024: 341.0802025: 348.782
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0387 K774 K2020: 641,1 K lei641,1 K20202021: 728 K lei728 K20212022: 773,8 K lei773,8 K20222023: 617,7 K lei617,7 K20232024: 662,9 K lei662,9 K20242025: 493,8 K lei493,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,7%19,4%2020: 6,1%6,1%20202021: 4,7%4,7%20212022: 19,4%19,4%20222023: 15,3%15,3%20232024: 10%10%20242025: 1,6%1,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,4% · n=257

Cifra de afaceri: -25,5% față de anul anterior.Marjă netă 1,6% · -8,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024341,1 K lei
2025348,8 K lei

Datorii raportate

2024569,8 K lei
2025557,2 K lei

Disponibilități bănești

202433,5 K lei
20259,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri617,7 K lei662,9 K lei493,8 K lei-25,5% față de anul anterior
Rezultat net94,7 K lei66,5 K lei7,7 K lei-88,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii315,9 K lei341,1 K lei348,8 K lei+2,3% față de anul anterior
Datorii354,9 K lei569,8 K lei557,2 K lei-2,2% față de anul anterior
Creanțe628,8 K lei751 K lei811,2 K lei+8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,6%10%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,4% (n=257) · 2024: 15,4% (n=290)

Rezultat / active (A+B)0,9%7,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,6% (n=255) · 2024: 9,7% (n=270)

Rezultat / capitaluri proprii2,2%19,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 36,6% (n=279) · 2024: 39,7% (n=307)

Vânzări per angajat493.777 lei662.925 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 298.033 lei (n=196) · 2024: 291.627 lei (n=216)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)38,5%37,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 40,8% (n=255) · 2024: 49,3% (n=270)

Datorii / active (A+B)61,5%62,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59,5% (n=255) · 2024: 50,5% (n=270)

Ponderea activelor imobilizate8,8%11,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14,9% (n=255) · 2024: 18,4% (n=270)

Active circulante / datorii totale1,48×1,41×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,06× (n=382) · 2024: 1,29× (n=406)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări591,4 zile407,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 112,1 zile (n=244) · 2024: 88,5 zile (n=269)

Stocuri în zile de vânzări3,9 zile10 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 16,5 zile (n=147) · 2024: 10,6 zile (n=161)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
493.777
Rezultat net
7.702
Angajați
1
Datorii
557.155
Active imobilizate
79.897
Active circulante
826.040
Capitaluri proprii
348.782
Venituri totale
493.777
Cheltuieli totale
475.498
Stocuri
5.333
Creanțe
811.216
Casă și conturi la bănci
9.491
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
662.925
Rezultat net
66.514
Angajați
1
Datorii
569.825
Active imobilizate
108.079
Active circulante
802.826
Capitaluri proprii
341.080
Venituri totale
663.802
Cheltuieli totale
582.336
Stocuri
18.327
Creanțe
750.988
Casă și conturi la bănci
33.511
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
617.725
Rezultat net
94.666
Angajați
1
Datorii
354.894
Active imobilizate
448
Active circulante
670.316
Capitaluri proprii
315.870
Venituri totale
617.725
Cheltuieli totale
517.246
Stocuri
16.724
Creanțe
628.849
Casă și conturi la bănci
24.743
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
773.837
Rezultat net
150.210
Angajați
1
Datorii
417.035
Active imobilizate
6.252
Active circulante
646.226
Capitaluri proprii
235.443
Venituri totale
773.837
Cheltuieli totale
616.286
Stocuri
23.801
Creanțe
614.711
Casă și conturi la bănci
7.714
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
728.033
Rezultat net
33.935
Angajați
2
Datorii
398.851
Active imobilizate
1.643
Active circulante
499.809
Capitaluri proprii
102.601
Venituri totale
728.033
Cheltuieli totale
687.618
Stocuri
22.750
Creanțe
457.406
Casă și conturi la bănci
19.653
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
641.102
Rezultat net
39.067
Angajați
2
Datorii
172.861
Active imobilizate
2.240
Active circulante
266.655
Capitaluri proprii
96.034
Venituri totale
641.102
Cheltuieli totale
595.624
Stocuri
15.479
Creanțe
198.913
Casă și conturi la bănci
52.263
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-08Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-04-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14606148
Număr de înregistrare
J10/235/2002
Înmatriculare
25 aprilie 2002
EUID
ROONRC.J10/235/2002
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. UNIRII 119A Municipiul Buzău Buzău
Adresă fiscală
Str. UNIRII Buzău BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 aprilie 2002
Înregistrare fiscală
18 februarie 2026
Telefon
0238418087 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŢUŢUIANU P. GABRIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERPREST COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.04.2002
Înregistrare fiscală
26 aprilie 2002
Număr registrul comerțului
J10/235/2002
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0745014719 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. UNIRII, BL.119A, ET.2, AP.12
Strada sediului
Str. UNIRII
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Strada domiciliului fiscal
Str. UNIRII
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2002
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
22 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
23 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SC AQUA SYSTEM MARACINENI1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Furtunuri (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

8 mai 2026Achiziție directă

Furtunuri

Autoritate: SC AQUA SYSTEM MARACINENI

CPV 44165100-5 — Furtunuri (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44165100-5

Vezi detaliile atribuirii →
5.709 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 5030 Rev. 1Comerț cu piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 5187 Rev. 1Comerț cu ridicata al altor aparaturi utilizate în industrie, comerț și transporturi

CAEN 5190 Rev. 1Comerț cu ridicata al altor produse

CAEN 5113 Rev. 0Intermedieri în comerțul cu material lemnos și de construcții

CAEN 5114 Rev. 0Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 5119 Rev. 0Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuStrada UniriiCAEN 4612
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI