Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERPROTECT SRL

INTERPROTECT SRL

CUI 10412467 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

INTERPROTECT SRL are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-20,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 428,2 K lei, față de 539,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,1%

Marja netă calculată este 0,1% în 2025, față de 0,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-6,7%

Datoriile raportate sunt 239,7 K lei în 2025, față de 257 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Fără semnale ponderate
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025428,2 K lei-20,7% față de anul anterior2020: 553.0672021: 649.2402022: 753.9222023: 1.218.4982024: 539.7122025: 428.173
Rezultat net 2025277 lei-93,4% față de anul anterior2020: 19.8202021: 34.3302022: 89.0082023: 91.7142024: 4.1892025: 277
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202519,6 K lei+1,4% față de anul anterior2020: 34.9202021: 49.4302022: 104.1082023: 106.8142024: 19.2892025: 19.566
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0609 K1 mil.2020: 553,1 K lei553,1 K20202021: 649,2 K lei649,2 K20212022: 753,9 K lei753,9 K20222023: 1,2 mil. lei1,2 mil.20232024: 539,7 K lei539,7 K20242025: 428,2 K lei428,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5,9%11,8%2020: 3,6%3,6%20202021: 5,3%5,3%20212022: 11,8%11,8%20222023: 7,5%7,5%20232024: 0,8%0,8%20242025: 0,1%0,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,1% · n=4.691

Cifra de afaceri: -20,7% față de anul anterior.Marjă netă 0,1% · -0,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202419,3 K lei
202519,6 K lei

Datorii raportate

2024257 K lei
2025239,7 K lei

Disponibilități bănești

202457,5 K lei
202558,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 69,9 K lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,2 mil. lei539,7 K lei428,2 K lei-20,7% față de anul anterior
Rezultat net91,7 K lei4,2 K lei277 lei-93,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii106,8 K lei19,3 K lei19,6 K lei+1,4% față de anul anterior
Datorii227,3 K lei257 K lei239,7 K lei-6,7% față de anul anterior
Creanțe179,5 K lei198,7 K lei157,7 K lei-20,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,1%0,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,1% (n=4.691) · 2024: 5,7% (n=4.985)

Rezultat / active (A+B)0,1%1,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=4.066) · 2024: 4,6% (n=4.303)

Rezultat / capitaluri proprii1,4%21,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=4.279) · 2024: 21,1% (n=4.534)

Vânzări per angajat428.173 lei539.712 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 443.847 lei (n=3.356) · 2024: 414.316 lei (n=3.672)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)5,9%5,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,6% (n=4.066) · 2024: 36,2% (n=4.303)

Datorii / active (A+B)72,8%74,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 68,1% (n=4.066) · 2024: 63,3% (n=4.303)

Ponderea activelor imobilizate0%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11% (n=4.066) · 2024: 11% (n=4.303)

Active circulante / datorii totale1,37×1,35×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,1× (n=5.980) · 2024: 1,15× (n=6.413)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări132,6 zile132,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 69,2 zile (n=4.554) · 2024: 64,9 zile (n=4.770)

Stocuri în zile de vânzări95 zile59,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 67,5 zile (n=4.074) · 2024: 70 zile (n=4.254)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
428.173
Rezultat net
277
Angajați
1
Datorii
239.664
Active imobilizate
116
Active circulante
329.004
Capitaluri proprii
19.566
Venituri totale
428.307
Cheltuieli totale
427.987
Stocuri
112.983
Creanțe
157.735
Casă și conturi la bănci
58.286
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
69.890
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
539.712
Rezultat net
4.189
Angajați
1
Datorii
256.955
Active imobilizate
116
Active circulante
346.018
Capitaluri proprii
19.289
Venituri totale
539.764
Cheltuieli totale
534.796
Stocuri
89.825
Creanțe
198.743
Casă și conturi la bănci
57.450
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
69.890
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.218.498
Rezultat net
91.714
Angajați
1
Datorii
227.337
Active imobilizate
116
Active circulante
403.925
Capitaluri proprii
106.814
Venituri totale
1.219.617
Cheltuieli totale
1.115.962
Stocuri
116.948
Creanțe
179.509
Casă și conturi la bănci
107.468
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
69.890
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
753.922
Rezultat net
89.008
Angajați
1
Datorii
207.468
Active imobilizate
116
Active circulante
381.350
Capitaluri proprii
104.108
Venituri totale
754.190
Cheltuieli totale
657.794
Stocuri
124.752
Creanțe
212.385
Casă și conturi la bănci
44.213
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
69.890
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
649.240
Rezultat net
34.330
Angajați
1
Datorii
238.594
Active imobilizate
116
Active circulante
357.798
Capitaluri proprii
49.430
Venituri totale
649.324
Cheltuieli totale
608.631
Stocuri
101.522
Creanțe
130.517
Casă și conturi la bănci
125.759
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
69.890
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
553.067
Rezultat net
19.820
Angajați
1
Datorii
248.657
Active imobilizate
116
Active circulante
353.305
Capitaluri proprii
34.920
Venituri totale
553.283
Cheltuieli totale
528.978
Stocuri
136.911
Creanțe
156.901
Casă și conturi la bănci
59.493
Cheltuieli în avans
46
Venituri în avans
—
Provizioane
69.890
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Fără semnale ponderate
0semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-13
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-04-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-13 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-13.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10412467
Număr de înregistrare
J05/401/1998
Înmatriculare
30 martie 1998
EUID
ROONRC.J05/401/1998
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MURELOR 12A Municipiul Oradea Bihor
Adresă fiscală
Str. MURELOR 12A ORADEA BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 aprilie 1998
Înregistrare fiscală
29 martie 2024
Telefon
0744575276 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LAKATOS LEVENTE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERPROTECT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.04.1998
Înregistrare fiscală
8 aprilie 1998
Număr registrul comerțului
J05/401/1998
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0259437822 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. MURELOR, NR.12A
Strada sediului
Str. Murelor
Numărul sediului
12A
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
410176
Strada domiciliului fiscal
Str. MURELOR
Numărul domiciliului fiscal
12A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
8 aprilie 1998
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-13Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaStrada MurelorCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI