Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTERSECTION SRL

INTERSECTION SRL

CUI 6442672 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

INTERSECTION SRL are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,3 mil. lei, față de 6,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-0,6%

Marja netă calculată este -0,6% în 2025, față de 1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-4,3%

Datoriile raportate sunt 2,3 mil. lei în 2025, față de 2,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,3 mil. lei-1,8% față de anul anterior2020: 4.984.5992021: 5.470.4972022: 6.582.9072023: 6.405.7212024: 6.367.5632025: 6.250.641
Rezultat net 2025-34,5 K leiTrecere pe pierdere2020: 171.6032021: 165.9462022: 352.9642023: 186.2382024: 64.4402025: -34.530
Angajați 202513+8,3% față de anul anterior2020: 132021: 132022: 112023: 122024: 122025: 13
Capitaluri proprii 20251,6 mil. lei-2,1% față de anul anterior2020: 2.485.8652021: 2.484.6782022: 1.421.6742023: 1.607.9112024: 1.672.3522025: 1.637.822
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.7 mil.2020: 5 mil. lei5 mil.20202021: 5,5 mil. lei5,5 mil.20212022: 6,6 mil. lei6,6 mil.20222023: 6,4 mil. lei6,4 mil.20232024: 6,4 mil. lei6,4 mil.20242025: 6,3 mil. lei6,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,6%2,4%5,4%2020: 3,4%3,4%20202021: 3%3%20212022: 5,4%5,4%20222023: 2,9%2,9%20232024: 1%1%20242025: -0,6%-0,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 4,5% · n=148

Cifra de afaceri: -1,8% față de anul anterior.Marjă netă -0,6% · -1,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,7 mil. lei
20251,6 mil. lei

Datorii raportate

20242,4 mil. lei
20252,3 mil. lei

Disponibilități bănești

2024160,3 K lei
2025232,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri6,4 mil. lei6,4 mil. lei6,3 mil. lei-1,8% față de anul anterior
Rezultat net186,2 K lei64,4 K lei-34,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii1,6 mil. lei1,7 mil. lei1,6 mil. lei-2,1% față de anul anterior
Datorii2,4 mil. lei2,4 mil. lei2,3 mil. lei-4,3% față de anul anterior
Creanțe551,1 K lei489,8 K lei420,1 K lei-14,2% față de anul anterior
Angajați121213+8,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-0,6%1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4,5% (n=148) · 2024: 4,7% (n=347)

Rezultat / active (A+B)-0,9%1,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,7% (n=149) · 2024: 6,9% (n=350)

Rezultat / capitaluri proprii-2,1%3,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 18,5% (n=148) · 2024: 18,3% (n=344)

Vânzări per angajat480.819 lei530.630 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 828.329 lei (n=135) · 2024: 811.004 lei (n=327)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)42,1%41,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 39,7% (n=149) · 2024: 44,9% (n=350)

Datorii / active (A+B)58,3%59,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=149) · 2024: 54,6% (n=350)

Ponderea activelor imobilizate22,5%21,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,2% (n=149) · 2024: 16,2% (n=350)

Active circulante / datorii totale1,33×1,32×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,24× (n=164) · 2024: 1,36× (n=381)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări24,2 zile27,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 65,9 zile (n=148) · 2024: 55,8 zile (n=345)

Stocuri în zile de vânzări135,9 zile140,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 75,8 zile (n=144) · 2024: 74,4 zile (n=330)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.250.641
Rezultat net
-34.530
Angajați
13
Datorii
2.266.600
Active imobilizate
873.225
Active circulante
3.012.909
Capitaluri proprii
1.637.822
Venituri totale
6.237.093
Cheltuieli totale
6.271.623
Stocuri
2.360.290
Creanțe
420.137
Casă și conturi la bănci
232.482
Cheltuieli în avans
18.288
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.367.563
Rezultat net
64.440
Angajați
12
Datorii
2.368.388
Active imobilizate
861.057
Active circulante
3.129.808
Capitaluri proprii
1.672.352
Venituri totale
6.421.054
Cheltuieli totale
6.343.498
Stocuri
2.479.711
Creanțe
489.805
Casă și conturi la bănci
160.292
Cheltuieli în avans
49.875
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.405.721
Rezultat net
186.238
Angajați
12
Datorii
2.382.660
Active imobilizate
836.985
Active circulante
3.149.755
Capitaluri proprii
1.607.911
Venituri totale
6.421.133
Cheltuieli totale
6.197.255
Stocuri
2.482.489
Creanțe
551.071
Casă și conturi la bănci
116.195
Cheltuieli în avans
3.831
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.582.907
Rezultat net
352.964
Angajați
11
Datorii
2.724.133
Active imobilizate
745.431
Active circulante
3.398.564
Capitaluri proprii
1.421.674
Venituri totale
6.619.932
Cheltuieli totale
6.196.981
Stocuri
2.521.810
Creanțe
546.295
Casă și conturi la bănci
330.459
Cheltuieli în avans
1.812
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.470.497
Rezultat net
165.946
Angajați
13
Datorii
1.190.385
Active imobilizate
749.250
Active circulante
2.924.213
Capitaluri proprii
2.484.678
Venituri totale
5.479.230
Cheltuieli totale
5.276.597
Stocuri
2.077.694
Creanțe
629.108
Casă și conturi la bănci
217.411
Cheltuieli în avans
1.600
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.984.599
Rezultat net
171.603
Angajați
13
Datorii
778.770
Active imobilizate
771.472
Active circulante
2.492.080
Capitaluri proprii
2.485.865
Venituri totale
4.995.609
Cheltuieli totale
4.792.601
Stocuri
1.595.695
Creanțe
585.209
Casă și conturi la bănci
311.176
Cheltuieli în avans
1.083
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-25Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-11-24 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Dosar 10464/325/20242024-03-25 · Judecătoria TIMISOARA · Pârât

cerere de valoare redusă /PÂRÂT INTERSECTION SRL · Fond

1 termen · ultima soluție: Respinge cererea

2024-10-09 · 11:00

Respinge cererea

Respinge cererea. Cu apel în 30 zile de la comunicare, apel care se depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 09.10.2024.

Document: Hotararecameraconsiliu 30814/2024 · 2024-10-09

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

92 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6442672
Număr de înregistrare
J35/2974/1994
Înmatriculare
15 noiembrie 1994
EUID
ROONRC.J35/2974/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUZIAŞULUI 35/A Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Calea BUZIAŞULUI 35/A Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 noiembrie 1994
Înregistrare fiscală
27 februarie 2018
Telefon
465127
Fax
0256165127

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARINA COSMIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTERSECTION SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.11.1994
Înregistrare fiscală
24 noiembrie 1994
Număr registrul comerțului
J1994002974357
Cod CAEN
4618
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
465127
Fax
0256165127 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, CAL. BUZIAŞULUI, NR.35/A
Strada sediului
Cal. Buziaşului
Numărul sediului
35/A
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Strada domiciliului fiscal
Cal. Buziaşului
Numărul domiciliului fiscal
35/A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
24 noiembrie 1994
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 septembrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (92) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA DUMBRAVITA22 din 92 înregistrări (23,9%) · Vezi relația

DRUMURI JUDETENE CONSTANTA SA9 din 92 înregistrări (9,8%) · Vezi relația

SOCIETATEA DE TRANSPORT PUBLIC TIMISOARA S.A.8 din 92 înregistrări (8,7%) · Vezi relația

RATBV S.A.7 din 92 înregistrări (7,6%) · Vezi relația

AGENTIA ROMANA DE SALVARE A VIETII OMENESTI PE MARE4 din 92 înregistrări (4,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Piese pentru alte vehicule (Rev.2)9 din 92 înregistrări (9,8%) · Vezi selecția

Echipament electric pentru motoare si vehicule (Rev.2)8 din 92 înregistrări (8,7%) · Vezi selecția

Roti, piese si accesorii (Rev.2)6 din 92 înregistrări (6,5%) · Vezi selecția

Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)5 din 92 înregistrări (5,4%) · Vezi selecția

Diverse echipamente de transport si piese de schimb (Rev.2)5 din 92 înregistrări (5,4%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

25 iunie 2026Achiziție directă

Pachet piese

Autoritate: COMUNA DUMBRAVITA

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
996 leiValoare publicată
11 iunie 2026Achiziție directă

Ansamblu roti si accesorii - Penitenciarul Vaslui

Autoritate: Penitenciarul Vaslui

CPV 34324000-4 — Roti, piese si accesorii (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34324000-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.904 leiValoare publicată
3 iunie 2026Achiziție directă

Pachet Scule

Autoritate: SOCIETATEA DE TRANSPORT PUBLIC TIMISOARA S.A.

CPV 44511000-5 — Scule de mana (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44511000-5

Vezi detaliile atribuirii →
310 leiValoare publicată
28 mai 2026Achiziție directă

Palnie metal

Autoritate: MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU

CPV 44423000-1 — Diverse articole (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44423000-1

Vezi detaliile atribuirii →
149 leiValoare publicată
27 mai 2026Achiziție directă

Lanterna lucru LED COB cu magnet si carlig agatare, statie de incarcare rabatabila reincarcabila USB

Autoritate: COMPANIA NATIONALA LOTERIA ROMÂNA S.A.

CPV 22510000-8 — Placi offset (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22510000-8

Vezi detaliile atribuirii →
315 leiValoare publicată
21 mai 2026Achiziție directă

Furnizare pachet consumabile pentru intretinerea si repararea rotilor auto

Autoritate: Ministerul Apararii Nationale - Unitatea Militara 01145

CPV 34324000-4 — Roti, piese si accesorii (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34324000-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.276 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 4531
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI