Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INTREND SOLUTION SRL

INTREND SOLUTION SRL

CUI 17745590 · SRL· Municipiul Ploieşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

INTREND SOLUTION SRL are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-43,8%

Datoriile raportate sunt 12,1 K lei în 2025, față de 21,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 571.7892021: 803.7282022: 59.772
Rezultat net 2025-4,6 K leiPierdere redusă cu 36,6%2020: 23.4242021: 7.6882022: 21.3432023: -2.7492024: -7.2202025: -4.581
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 92021: 42022: 12023: 0
Capitaluri proprii 20258,6 K lei-78,5% față de anul anterior2020: 24.0022021: 31.6902022: 52.7962023: 47.0472024: 39.8262025: 8.578
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0402 K804 K2020: 571,8 K lei571,8 K20202021: 803,7 K lei803,7 K20212022: 59,8 K lei59,8 K2022—2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,9%35,7%2020: 4,1%4,1%20202021: 1%1%20212022: 35,7%35,7%2022202320242025Reper 2025: mediana sectorului 5,1% · n=2.710

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202439,8 K lei
20258,6 K lei

Datorii raportate

202421,5 K lei
202512,1 K lei

Disponibilități bănești

202432,7 K lei
20251,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri———Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-2,7 K lei-7,2 K lei-4,6 K leiPierdere redusă cu 36,6%
Capitaluri proprii47 K lei39,8 K lei8,6 K lei-78,5% față de anul anterior
Datorii20,4 K lei21,5 K lei12,1 K lei-43,8% față de anul anterior
Creanțe32,3 K lei26,7 K lei17,5 K lei-34,6% față de anul anterior
Angajați0——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)-22,2%-11,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,2% (n=1.965) · 2024: 2,1% (n=2.044)

Rezultat / capitaluri proprii-53,4%-18,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 33,1% (n=2.164) · 2024: 23% (n=2.224)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)41,5%65%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,8% (n=1.968) · 2024: 29,3% (n=2.046)

Datorii / active (A+B)58,5%35%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 69,7% (n=1.968) · 2024: 69,2% (n=2.046)

Ponderea activelor imobilizate3,7%1,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16,5% (n=1.968) · 2024: 15,8% (n=2.046)

Active circulante / datorii totale1,65×2,82×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,07× (n=3.202) · 2024: 1,09× (n=3.332)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.581
Angajați
—
Datorii
12.071
Active imobilizate
772
Active circulante
19.877
Capitaluri proprii
8.578
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
4.581
Stocuri
1.114
Creanțe
17.486
Casă și conturi la bănci
1.277
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-7.220
Angajați
—
Datorii
21.491
Active imobilizate
772
Active circulante
60.545
Capitaluri proprii
39.826
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
7.220
Stocuri
1.114
Creanțe
26.748
Casă și conturi la bănci
32.683
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-2.749
Angajați
0
Datorii
20.391
Active imobilizate
772
Active circulante
66.666
Capitaluri proprii
47.047
Venituri totale
1
Cheltuieli totale
2.750
Stocuri
1.114
Creanțe
32.284
Casă și conturi la bănci
33.268
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.772
Rezultat net
21.343
Angajați
1
Datorii
20.392
Active imobilizate
772
Active circulante
72.416
Capitaluri proprii
52.796
Venituri totale
59.944
Cheltuieli totale
36.798
Stocuri
1.114
Creanțe
36.409
Casă și conturi la bănci
34.893
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
803.728
Rezultat net
7.688
Angajați
4
Datorii
267.480
Active imobilizate
772
Active circulante
298.398
Capitaluri proprii
31.690
Venituri totale
804.258
Cheltuieli totale
789.492
Stocuri
1.114
Creanțe
209.718
Casă și conturi la bănci
87.566
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
571.789
Rezultat net
23.424
Angajați
9
Datorii
154.717
Active imobilizate
772
Active circulante
177.947
Capitaluri proprii
24.002
Venituri totale
572.074
Cheltuieli totale
543.318
Stocuri
1.114
Creanțe
162.411
Casă și conturi la bănci
14.422
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-02-05; reactivare la 2016-08-04. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2016-08-04
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-02-05; reactivare la 2016-08-04. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2016-08-04
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-05-23 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17745590
Număr de înregistrare
J29/1453/2005
Înmatriculare
1 iulie 2005
EUID
ROONRC.J29/1453/2005
Formă juridică
SRL
Sediu social
NICOLAE TITULESCU 14A Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. NICOLAE TITULESCU 14A Ploieşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
23 mai 2016
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2026
Telefon
0751290180 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHEORGHE ELENA-AIDA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INTREND SOLUTION SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 23.05.2016
Înregistrare fiscală
1 iulie 2005
Număr registrul comerțului
J2005001453295
Cod CAEN
4332
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Telefon
0751290180 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. NICOLAE TITULESCU, NR.14A
Strada sediului
Str. Nicolae Titulescu
Numărul sediului
14A
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicolae Titulescu
Numărul domiciliului fiscal
14A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 noiembrie 2020
Perioada 2: TVA de la
22 august 2016
Perioada 2: TVA până la
8 iulie 2019
Perioada 2: Anulare operată la
8 iulie 2019
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
11 iulie 2005
Perioada 3: TVA până la
31 mai 2010
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2020
Actualizare TVA la încasare
5 octombrie 2020
Publicare TVA la încasare
6 octombrie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
5 februarie 2016
Reactivare
4 august 2016
Publicarea deciziei
12 februarie 2016

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • date generale.nrRegCom: J29/1453/2005 → J2005001453295

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 4332
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI