Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IOAN TERMOCONSTRUCT SRL

IOAN TERMOCONSTRUCT SRL

CUI 36263938 · SRL· Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti· Transporturi rutiere de mărfuri

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

IOAN TERMOCONSTRUCT SRL are sediul în Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-7,5%

Datoriile raportate sunt 556,8 K lei în 2023, față de 601,8 K lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023—Valoare curentă indisponibilă2020: 567.3352022: 395.162
Rezultat net 2023-44,4 K leiPierdere redusă cu 88,5%2020: 53.7022022: -387.1942023: -44.407
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă2020: 62022: 1
Capitaluri proprii 2023-182,1 K leiDeficit de capital majorat cu 32,3%2020: 245.6732022: -137.6552023: -182.062
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0284 K567 K2020: 567,3 K lei567,3 K20202022: 395,2 K lei395,2 K2022—2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-98%-44,3%9,5%2020: 9,5%9,5%20202022: -98%-98%20222023Reper 2023: mediana sectorului 5,7% · n=32.623

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-137,7 K lei
2023-182,1 K lei

Datorii raportate

2022601,8 K lei
2023556,8 K lei

Disponibilități bănești

202259,8 K lei
202314,7 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020222023Ultima variație
Cifră de afaceri567,3 K lei395,2 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net53,7 K lei-387,2 K lei-44,4 K leiPierdere redusă cu 88,5%
Capitaluri proprii245,7 K lei-137,7 K lei-182,1 K leiDeficit de capital majorat cu 32,3%
Datorii806,1 K lei601,8 K lei556,8 K lei-7,5% față de anul anterior
Creanțe225,2 K lei107,5 K lei107,5 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați61—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă—-98%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 5,7% (n=32.623) · 2022: 7,7% (n=31.374)

Rezultat / active (A+B)-11,9%-83,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 4,7% (n=29.107) · 2022: 8,1% (n=27.520)

Vânzări per angajat—395.162 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 245.231 lei (n=28.239) · 2022: 247.674 lei (n=26.761)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)-48,8%-29,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 31% (n=29.125) · 2022: 31,2% (n=27.532)

Datorii / active (A+B)149,3%130,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 70,1% (n=29.125) · 2022: 69,7% (n=27.532)

Ponderea activelor imobilizate32%35,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 27,9% (n=29.125) · 2022: 27% (n=27.532)

Active circulante / datorii totale0,46×0,5×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 0,91× (n=40.729) · 2022: 0,95× (n=38.524)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări—97,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 66,2 zile (n=30.890) · 2022: 60,7 zile (n=29.332)

Stocuri în zile de vânzări—119,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 5,5 zile (n=17.167) · 2022: 5,5 zile (n=15.916)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-44.407
Angajați
—
Datorii
556.831
Active imobilizate
119.334
Active circulante
253.606
Capitaluri proprii
-182.062
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
44.407
Stocuri
131.425
Creanțe
107.464
Casă și conturi la bănci
14.717
Cheltuieli în avans
1.829
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
395.162
Rezultat net
-387.194
Angajați
1
Datorii
601.780
Active imobilizate
163.593
Active circulante
298.703
Capitaluri proprii
-137.655
Venituri totale
395.342
Cheltuieli totale
778.584
Stocuri
131.425
Creanțe
107.464
Casă și conturi la bănci
59.814
Cheltuieli în avans
1.829
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
567.335
Rezultat net
53.702
Angajați
6
Datorii
806.115
Active imobilizate
622.869
Active circulante
428.919
Capitaluri proprii
245.673
Venituri totale
567.701
Cheltuieli totale
508.326
Stocuri
190.689
Creanțe
225.230
Casă și conturi la bănci
13.000
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36263938
Număr de înregistrare
J4/847/2016
Înmatriculare
30 iunie 2016
EUID
ROONRC.J4/847/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
BOGDĂNEŞTI 60 Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ SUBȚIRELU IOLANDA
reprezentant al persoanei juridice
SUBŢIRELU IOLANDA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IOAN TERMOCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 06.06.2025
Înregistrare fiscală
30 iunie 2016
Număr registrul comerțului
J04/847/2016
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, SAT BOGDĂNEŞTI COM. BOGDĂNEŞTI, BOGDĂNEŞTI, NR.60
Cod poștal fiscal
607070
Strada sediului
BOGDĂNEŞTI
Numărul sediului
60
Localitatea sediului
Sat Bogdăneşti Com. Bogdăneşti
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
607070
Strada domiciliului fiscal
BOGDĂNEŞTI
Numărul domiciliului fiscal
60
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bogdăneşti Com. Bogdăneşti
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
607070

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2017
TVA până la
1 august 2023
Anulare operată la
20 septembrie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuSat Bogdăneşti, Comuna BogdăneştiCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI