Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IONESCU FINANCE CONSULTING S.R.L.

IONESCU FINANCE CONSULTING S.R.L.

CUI 41689086 · SRL· Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

IONESCU FINANCE CONSULTING S.R.L. are sediul în Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+90,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 33,4 K lei, față de 17,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât28,8%

Marja netă calculată este 28,8% în 2025, față de 254,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+48,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202533,4 K lei+90,8% față de anul anterior2020: 108.6002021: 237.2572022: 218.1722023: 156.9072024: 17.4922025: 33.380
Rezultat net 20259,6 K lei-78,4% față de anul anterior2020: 74.7032021: 153.8502022: 26.2042023: -12.9812024: 44.5342025: 9.602
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025112,8 K lei+9,3% față de anul anterior2020: 78.5862021: 205.4362022: 71.6402023: 58.6592024: 103.1942025: 112.795
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0119 K237 K2020: 108,6 K lei108,6 K20202021: 237,3 K lei237,3 K20212022: 218,2 K lei218,2 K20222023: 156,9 K lei156,9 K20232024: 17,5 K lei17,5 K20242025: 33,4 K lei33,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,3%123,2%254,6%Mediana sectorului (2025): 32,7% · n=41842020: 68,8%68,8%20202021: 64,8%64,8%20212022: 12%12%20222023: -8,3%-8,3%20232024: 254,6%254,6%20242025: 28,8%28,8%2025

Cifra de afaceri: +90,8% față de anul anterior. Marja netă: 28,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii112,8 K lei+9,3% față de anul anterior
Datorii10,1 K lei-7,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri156,9 K lei17,5 K lei33,4 K lei+90,8% față de anul anterior
Rezultat net-13 K lei44,5 K lei9,6 K lei-78,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii58,7 K lei103,2 K lei112,8 K lei+9,3% față de anul anterior
Datorii108,1 K lei11 K lei10,1 K lei-7,4% față de anul anterior
Creanțe60 K lei31 K lei46 K lei+48,3% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri28,8%32,7%n=4.184254,6%29,7%n=4.510
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)91,8%71,6%n=3.04990,4%76,5%n=3.223
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)8,2%28,5%n=3.0499,6%23,4%n=3.223
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)28,5%17,8%n=3.04946,7%17,3%n=3.223
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7,8%35%n=3.04739%23,6%n=3.220
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive8,5%74,3%n=4.31743,2%41,8%n=4.702
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii8,67×2,76×n=4.6755,55×3,53×n=5.055
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360495,93 zile90 zilen=3.571638,01 zile65,56 zilen=3.660
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36010,44 zile2,03 zilen=1.148—2,93 zilen=1.239

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
33.380
Rezultat net
9.602
Angajați
—
Datorii
10.142
Active imobilizate
34.976
Active circulante
87.961
Capitaluri proprii
112.795
Venituri totale
117.456
Cheltuieli totale
106.252
Stocuri
968
Creanțe
45.984
Casă și conturi la bănci
41.009
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.492
Rezultat net
44.534
Angajați
—
Datorii
10.957
Active imobilizate
53.309
Active circulante
60.842
Capitaluri proprii
103.194
Venituri totale
199.216
Cheltuieli totale
144.390
Stocuri
—
Creanțe
31.000
Casă și conturi la bănci
29.842
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
156.907
Rezultat net
-12.981
Angajați
—
Datorii
108.145
Active imobilizate
63.333
Active circulante
103.471
Capitaluri proprii
58.659
Venituri totale
158.395
Cheltuieli totale
171.376
Stocuri
—
Creanțe
59.959
Casă și conturi la bănci
43.512
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
218.172
Rezultat net
26.204
Angajați
—
Datorii
237.697
Active imobilizate
103.333
Active circulante
206.004
Capitaluri proprii
71.640
Venituri totale
249.958
Cheltuieli totale
218.191
Stocuri
—
Creanțe
89.455
Casă și conturi la bănci
81.549
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
237.257
Rezultat net
153.850
Angajați
—
Datorii
5.979
Active imobilizate
—
Active circulante
211.415
Capitaluri proprii
205.436
Venituri totale
237.257
Cheltuieli totale
77.143
Stocuri
—
Creanțe
85.390
Casă și conturi la bănci
126.025
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.600
Rezultat net
74.703
Angajați
—
Datorii
2.112
Active imobilizate
—
Active circulante
80.698
Capitaluri proprii
78.586
Venituri totale
108.600
Cheltuieli totale
30.741
Stocuri
—
Creanțe
22.390
Casă și conturi la bănci
58.308
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-10-29; reactivare la 2026-03-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-03-17

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-10-29; reactivare la 2026-03-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-03-17
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-09-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41689086
Număr de înregistrare
J2019002869292
Înmatriculare
26 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019002869292
Formă juridică
SRL
Sediu social
Vasile Alecsandri 22 Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani Prahova
Adresă fiscală
Str Vasile Alecsandri 22 Ariceştii Rahtivani PRAHOVA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 septembrie 2019
Înregistrare fiscală
19 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IONESCU CRISTIAN IONEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IONESCU FINANCE CONSULTING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.09.2019
Înregistrare fiscală
26 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019002869292
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, SAT ARICEŞTII RAHTIVANI COM. ARICEŞTII RAHTIVANI, STR. VASILE ALECSANDRI, NR.22
Strada sediului
Str. Vasile Alecsandri
Numărul sediului
22
Localitatea sediului
Sat Ariceştii Rahtivani Com. Ariceştii Rahtivani
Județul sediului
PRAHOVA
Strada domiciliului fiscal
Str. Vasile Alecsandri
Numărul domiciliului fiscal
22
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ariceştii Rahtivani Com. Ariceştii Rahtivani
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
29 octombrie 2024
Reactivare
17 martie 2026
Publicarea deciziei
29 octombrie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6619 Rev. 3Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaSat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii RahtivaniCAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI