Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IONUŢ BAL & MARIUS TRANS S.R.L.

IONUŢ BAL & MARIUS TRANS S.R.L.

CUI 43737929 · SRL· Sat Seaca de Câmp, Comuna Seaca de Câmp

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

IONUŢ BAL & MARIUS TRANS S.R.L. are sediul în Sat Seaca de Câmp, Comuna Seaca de Câmp. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-21,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 147,4 K lei, față de 188,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-19,6%

Marja netă calculată este -19,6% în 2025, față de -45% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+1,9%

Datoriile raportate sunt 35,1 K lei în 2025, față de 34,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025147,4 K lei-21,6% față de anul anterior2021: 103.0572022: 393.7942023: 361.1922024: 188.1262025: 147.415
Rezultat net 2025-29 K lei+65,8% față de anul anterior2021: 7.5002022: 118.1962023: 93.2242024: -84.6432025: -28.955
Angajați 20252+0% față de anul anterior2022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20254,5 K lei-86,5% față de anul anterior2021: 7.7002022: 125.8962023: 158.1202024: 33.4772025: 4.521
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0197 K394 K2021: 103,1 K lei103,1 K20212022: 393,8 K lei393,8 K20222023: 361,2 K lei361,2 K20232024: 188,1 K lei188,1 K20242025: 147,4 K lei147,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-45%-7,5%30%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902021: 7,3%7,3%20212022: 30%30%20222023: 25,8%25,8%20232024: -45%-45%20242025: -19,6%-19,6%2025

Cifra de afaceri: -21,6% față de anul anterior. Marja netă: -19,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii4,5 K lei-86,5% față de anul anterior
Datorii35,1 K lei+1,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri361,2 K lei188,1 K lei147,4 K lei-21,6% față de anul anterior
Rezultat net93,2 K lei-84,6 K lei-29 K lei+65,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii158,1 K lei33,5 K lei4,5 K lei-86,5% față de anul anterior
Datorii21,4 K lei34,4 K lei35,1 K lei+1,9% față de anul anterior
Creanțe14,7 K lei—2,4 K leiFără an comparabil
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-19,6%3,7%n=30.490-45%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)11,4%24,6%n=27.27249,3%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)88,6%76,6%n=27.27250,7%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)65,1%32,1%n=27.27261,5%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-73,1%3,5%n=27.263-124,7%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-640,5%26,7%n=25.155-252,8%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,39×0,8×n=37.8800,76×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,8 zile61,23 zilen=29.162—61,73 zilen=31.003
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați73.708 lei278.223 lein=25.89694.063 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.415
Rezultat net
-28.955
Angajați
2
Datorii
35.080
Active imobilizate
25.776
Active circulante
13.825
Capitaluri proprii
4.521
Venituri totale
147.415
Cheltuieli totale
171.948
Stocuri
—
Creanțe
2.375
Casă și conturi la bănci
11.450
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
188.126
Rezultat net
-84.643
Angajați
2
Datorii
34.427
Active imobilizate
41.784
Active circulante
26.120
Capitaluri proprii
33.477
Venituri totale
188.126
Cheltuieli totale
267.125
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
26.120
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
361.192
Rezultat net
93.224
Angajați
2
Datorii
21.435
Active imobilizate
57.792
Active circulante
121.763
Capitaluri proprii
158.120
Venituri totale
361.192
Cheltuieli totale
264.356
Stocuri
—
Creanțe
14.712
Casă și conturi la bănci
107.051
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
393.794
Rezultat net
118.196
Angajați
1
Datorii
24.755
Active imobilizate
3.097
Active circulante
147.554
Capitaluri proprii
125.896
Venituri totale
396.294
Cheltuieli totale
266.209
Stocuri
—
Creanțe
2.279
Casă și conturi la bănci
145.275
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.057
Rezultat net
7.500
Angajați
—
Datorii
23.206
Active imobilizate
122
Active circulante
30.784
Capitaluri proprii
7.700
Venituri totale
103.057
Cheltuieli totale
92.465
Stocuri
—
Creanțe
-224
Casă și conturi la bănci
31.008
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43737929
Număr de înregistrare
J2021000454169
Înmatriculare
15 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000454169
Formă juridică
SRL
Sediu social
Cazanului 4 Sat Seaca de Câmp, Comuna Seaca de Câmp Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Cazanului 4 Seaca de Câmp DOLJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 februarie 2021
Înregistrare fiscală
20 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VASILE MARIUS-IONUȚ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IONUŢ BAL & MARIUS TRANS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.02.2021
Înregistrare fiscală
15 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000454169
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Calafat

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT SEACA DE CÂMP COM. SEACA DE CÂMP, STR. CAZANULUI, NR.4
Cod poștal fiscal
207457
Strada sediului
Str. Cazanului
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sat Seaca de Câmp Com. Seaca de Câmp
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
207457
Strada domiciliului fiscal
Str. Cazanului
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Seaca de Câmp Com. Seaca de Câmp
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
207457

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Seaca de Câmp, Comuna Seaca de CâmpCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI