Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IPC TEOCRIS CONSTRUCT SRL

IPC TEOCRIS CONSTRUCT SRL

CUI 37027048 · SRL· Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

IPC TEOCRIS CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-46,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 2,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-51,7%

Marja netă calculată este -51,7% în 2025, față de -39,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.030,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei-46,9% față de anul anterior2020: 276.7462021: 481.0262022: 163.3112023: 475.7192024: 2.240.9072025: 1.189.871
Rezultat net 2025-615 K leiPierdere redusă cu 30,4%2020: 11.9502021: 6.9532022: 4.8832023: 2.347.9472024: -883.3862025: -615.009
Angajați 20255-28,6% față de anul anterior2020: 52021: 42022: 32023: 32024: 72025: 5
Capitaluri proprii 2025336,8 K lei-68,8% față de anul anterior2020: 17.9362021: 24.8892022: 29.7722023: 2.348.7192024: 1.078.4852025: 336.810
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 276,7 K lei276,7 K20202021: 481 K lei481 K20212022: 163,3 K lei163,3 K20222023: 475,7 K lei475,7 K20232024: 2,2 mil. lei2,2 mil.20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-51,7%220,9%493,6%2020: 4,3%4,3%20202021: 1,4%1,4%20212022: 3%3%20222023: 493,6%493,6%20232024: -39,4%-39,4%20242025: -51,7%-51,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: -46,9% față de anul anterior.Marjă netă -51,7% · -12,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,1 mil. lei
2025336,8 K lei

Datorii raportate

2024434,6 K lei
20251,2 mil. lei

Disponibilități bănești

2024243,4 K lei
2025183,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri475,7 K lei2,2 mil. lei1,2 mil. lei-46,9% față de anul anterior
Rezultat net2,3 mil. lei-883,4 K lei-615 K leiPierdere redusă cu 30,4%
Capitaluri proprii2,3 mil. lei1,1 mil. lei336,8 K lei-68,8% față de anul anterior
Datorii267,5 K lei434,6 K lei1,2 mil. lei+173,5% față de anul anterior
Creanțe189,8 K lei104,4 K lei1,2 mil. lei+1.030,8% față de anul anterior
Angajați375-28,6% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-51,7%-39,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)-39,8%-57,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii-182,6%-81,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat237.974 lei320.130 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)21,8%70,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)77%28,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate11,5%16,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale1,15×2,96×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări357,3 zile16,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări0,6 zile150,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.189.871
Rezultat net
-615.009
Angajați
5
Datorii
1.188.783
Active imobilizate
177.083
Active circulante
1.366.593
Capitaluri proprii
336.810
Venituri totale
413.713
Cheltuieli totale
1.028.722
Stocuri
2.069
Creanțe
1.181.086
Casă și conturi la bănci
183.438
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
18.083
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.240.907
Rezultat net
-883.386
Angajați
7
Datorii
434.608
Active imobilizate
252.655
Active circulante
1.284.995
Capitaluri proprii
1.078.485
Venituri totale
768.070
Cheltuieli totale
1.596.299
Stocuri
937.184
Creanțe
104.443
Casă și conturi la bănci
243.368
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
24.557
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
475.719
Rezultat net
2.347.947
Angajați
3
Datorii
267.502
Active imobilizate
28.805
Active circulante
2.618.448
Capitaluri proprii
2.348.719
Venituri totale
2.799.071
Cheltuieli totale
446.460
Stocuri
2.367.879
Creanțe
189.804
Casă și conturi la bănci
60.765
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
31.032
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
163.311
Rezultat net
4.883
Angajați
3
Datorii
140.916
Active imobilizate
35.279
Active circulante
172.915
Capitaluri proprii
29.772
Venituri totale
195.391
Cheltuieli totale
189.120
Stocuri
111.510
Creanțe
59.753
Casă și conturi la bănci
1.652
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
37.506
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
481.026
Rezultat net
6.953
Angajați
4
Datorii
155.275
Active imobilizate
67.359
Active circulante
182.391
Capitaluri proprii
24.889
Venituri totale
522.708
Cheltuieli totale
512.001
Stocuri
139.640
Creanțe
41.438
Casă și conturi la bănci
1.313
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
69.586
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.746
Rezultat net
11.950
Angajați
5
Datorii
193.466
Active imobilizate
107.974
Active circulante
213.629
Capitaluri proprii
17.936
Venituri totale
321.015
Cheltuieli totale
306.452
Stocuri
171.104
Creanțe
47.553
Casă și conturi la bănci
-5.028
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
110.201
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-01-09Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-02-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Dosar 572/182/20252025-01-20 · Judecătoria BAIAMARE · Debitor

ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond

2 termene · ultima soluție: Admite cererea

2025-05-15 · 08:30

Admite cererea

Admite cererea de chemare în judecată având ca obiect ordonanţă de plată formulată de reclamanta creditoare S.C. BLACHOTRAPEZ S.R.L., cu sediul social în ..., înmatriculată în ..., în cotradictoriu cu debitoarea IPC TEOCRIS CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în ..., şi pe cale de consecinţă: Emite ordonanţa de plată şi ordonă debitoarei IPC TEOCRIS CONSTRUCT S.R.L., să plătească creditoarei suma de 8.884,15 lei, reprezentând debit principal, precum şi la plata penalită?ilor de întârziere contractuale, în cuantum de 0,28% pe zi de întârziere, calculate de la data scadenţei fiecărei facturi şi până la achitarea integrală a debitului principal, în termen de 15 de zile de la data comunicării ordonanţei de plată. Admite în parte cererea creditoarei de obligare a debitoarei la suportarea cheltuielilor de judecată, dispunând obligarea debitoarea IPC TEOCRIS CONSTRUCT S.R.L. la plata sumei de 200 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Baia Mare. Pronunţată astăzi, 15 mai 2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: Hotarare 5451/2025 · 2025-05-15

2025-05-09 · 8:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 15.05.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.05.2025.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-05-09

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37027048
Număr de înregistrare
J4/172/2017
Înmatriculare
13 februarie 2017
EUID
ROONRC.J4/172/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
TÂRGU TROTUŞ 405 Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş Bacău
Adresă fiscală
TÂRGU TROTUŞ 405 Târgu Trotuş BACĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 februarie 2017
Înregistrare fiscală
19 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IANCU PAUL CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IPC TEOCRIS CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.02.2017
Înregistrare fiscală
13 februarie 2017
Număr registrul comerțului
J04/172/2017
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, SAT TÂRGU TROTUŞ COM. TÂRGU TROTUŞ, TÂRGU TROTUŞ, NR.405
Cod poștal fiscal
607630
Strada sediului
TÂRGU TROTUŞ
Numărul sediului
405
Localitatea sediului
Sat Târgu Trotuş Com. Târgu Trotuş
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
607630
Strada domiciliului fiscal
TÂRGU TROTUŞ
Numărul domiciliului fiscal
405
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Târgu Trotuş Com. Târgu Trotuş
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
607630

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA STEFAN CEL MARE BACAU(CONSILIUL LOCAL STEFAN CEL MARE BACAU)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Cherestea (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

9 ianuarie 2024Achiziție directă

Cherestea acoperis

Autoritate: COMUNA STEFAN CEL MARE BACAU(CONSILIUL LOCAL STEFAN CEL MARE BACAU)

CPV 03419000-0 — Cherestea (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03419000-0

Vezi detaliile atribuirii →
11.887 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuSat Târgu Trotuş, Comuna Târgu TrotuşCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI