Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IRI SOCOCONSTRUCT SRL

IRI SOCOCONSTRUCT SRL

CUI 21996671 · SRL· Municipiul Deva

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

IRI SOCOCONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Deva. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-29,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 714,9 K lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut7,8%

Marja netă calculată este 7,8% în 2025, față de 4,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-1,5%

Datoriile raportate sunt 261,2 K lei în 2025, față de 265,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025714,9 K lei-29,1% față de anul anterior2021: 1.065.0162022: 1.386.7062023: 1.709.9612024: 1.007.7122025: 714.908
Rezultat net 202555,5 K lei+15% față de anul anterior2021: 11.3042022: -121.2552023: 30.9772024: 48.2322025: 55.457
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2021: 82022: 102023: 92024: 10
Capitaluri proprii 202558,3 K lei+14,2% față de anul anterior2021: 6.2522022: -126.3072023: 31.1772024: 51.0362025: 58.261
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0855 K2 mil.2021: 1,1 mil. lei1,1 mil.20212022: 1,4 mil. lei1,4 mil.20222023: 1,7 mil. lei1,7 mil.20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 714,9 K lei714,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,7%0,2%9%2021: 1,1%1,1%20212022: -8,7%-8,7%20222023: 1,8%1,8%20232024: 4,8%4,8%20242025: 7,8%7,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 9% · n=336

Cifra de afaceri: -29,1% față de anul anterior.Marjă netă 7,8% · +3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202451 K lei
202558,3 K lei

Datorii raportate

2024265,1 K lei
2025261,2 K lei

Disponibilități bănești

202458,5 K lei
202546,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,7 mil. lei1 mil. lei714,9 K lei-29,1% față de anul anterior
Rezultat net31 K lei48,2 K lei55,5 K lei+15% față de anul anterior
Capitaluri proprii31,2 K lei51 K lei58,3 K lei+14,2% față de anul anterior
Datorii159 K lei265,1 K lei261,2 K lei-1,5% față de anul anterior
Creanțe20,1 K lei43,6 K lei14,8 K lei-65,9% față de anul anterior
Angajați910—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă7,8%4,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9% (n=336) · 2024: 8,3% (n=385)

Rezultat / active (A+B)17,4%15,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,9% (n=330) · 2024: 8,3% (n=374)

Rezultat / capitaluri proprii95,2%94,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 27,9% (n=324) · 2024: 26% (n=371)

Vânzări per angajat—100.771 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 354.247 lei (n=323) · 2024: 288.882 lei (n=360)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)18,2%16,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,2% (n=330) · 2024: 45% (n=374)

Datorii / active (A+B)81,8%83,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,7% (n=330) · 2024: 52% (n=374)

Ponderea activelor imobilizate27%33%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=330) · 2024: 28,8% (n=374)

Active circulante / datorii totale0,89×0,8×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,1× (n=371) · 2024: 1,2× (n=423)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări7,5 zile15,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 100,1 zile (n=328) · 2024: 93,9 zile (n=373)

Stocuri în zile de vânzări86,4 zile39,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 15,3 zile (n=281) · 2024: 19,3 zile (n=303)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
714.908
Rezultat net
55.457
Angajați
—
Datorii
261.201
Active imobilizate
86.245
Active circulante
233.217
Capitaluri proprii
58.261
Venituri totale
714.908
Cheltuieli totale
643.112
Stocuri
171.674
Creanțe
14.849
Casă și conturi la bănci
46.694
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.007.712
Rezultat net
48.232
Angajați
10
Datorii
265.119
Active imobilizate
104.270
Active circulante
211.885
Capitaluri proprii
51.036
Venituri totale
1.017.977
Cheltuieli totale
965.998
Stocuri
109.850
Creanțe
43.560
Casă și conturi la bănci
58.475
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.709.961
Rezultat net
30.977
Angajați
9
Datorii
159.017
Active imobilizate
106.245
Active circulante
83.949
Capitaluri proprii
31.177
Venituri totale
1.730.211
Cheltuieli totale
1.687.043
Stocuri
58.964
Creanțe
20.072
Casă și conturi la bănci
4.913
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.386.706
Rezultat net
-121.255
Angajați
10
Datorii
214.284
Active imobilizate
5.885
Active circulante
82.092
Capitaluri proprii
-126.307
Venituri totale
1.394.486
Cheltuieli totale
1.501.865
Stocuri
72.522
Creanțe
3.950
Casă și conturi la bănci
5.620
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.065.016
Rezultat net
11.304
Angajați
8
Datorii
114.676
Active imobilizate
—
Active circulante
120.928
Capitaluri proprii
6.252
Venituri totale
1.065.016
Cheltuieli totale
1.045.317
Stocuri
109.233
Creanțe
9.464
Casă și conturi la bănci
2.231
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-06-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3151.691 lei10.471 lei29.408 lei1.085 lei10.727 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21996671
Număr de înregistrare
J2007000910205
Înmatriculare
25 iunie 2007
EUID
ROONRC.J2007000910205
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. BEJAN 63A Municipiul Deva Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BEJAN Deva HUNEDOARA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 iunie 2007
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2024
Telefon
0745654080 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SOCOLAN MARIA-IRINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IRI SOCOCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.06.2007
Înregistrare fiscală
26 iunie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000910205
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
0354105253 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, STR. BEJAN, BL.63A, SC.1, ET.1, AP.3
Strada sediului
Str. Bejan
Localitatea sediului
Mun. Deva
Județul sediului
HUNEDOARA
Strada domiciliului fiscal
Str. Bejan
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Deva
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul DevaStrada BejanCAEN 4399
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI