Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IRIAN SOFTWARE DEVELOPMENT SRL

IRIAN SOFTWARE DEVELOPMENT SRL

CUI 32295147 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

IRIAN SOFTWARE DEVELOPMENT SRL are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+31,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,4 mil. lei, față de 4,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut10,7%

Marja netă calculată este 10,7% în 2025, față de 2,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+59,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,4 mil. lei+31,1% față de anul anterior2020: 4.348.6692021: 4.362.8062022: 4.569.7912023: 4.714.0472024: 4.849.0092025: 6.357.625
Rezultat net 2025681 K lei+496,2% față de anul anterior2020: 959.6772021: 566.8352022: 40.9772023: -529.7912024: 114.2192025: 680.977
Angajați 202516Neschimbat față de anul anterior2020: 132021: 142022: 152023: 162024: 162025: 16
Capitaluri proprii 20251,7 mil. lei+66,3% față de anul anterior2020: 1.697.8882021: 1.410.3702022: 1.451.3472023: 921.5562024: 1.035.7752025: 1.722.055
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 4,3 mil. lei4,3 mil.20202021: 4,4 mil. lei4,4 mil.20212022: 4,6 mil. lei4,6 mil.20222023: 4,7 mil. lei4,7 mil.20232024: 4,8 mil. lei4,8 mil.20242025: 6,4 mil. lei6,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-11,2%5,4%22,1%2020: 22,1%22,1%20202021: 13%13%20212022: 0,9%0,9%20222023: -11,2%-11,2%20232024: 2,4%2,4%20242025: 10,7%10,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,7% · n=138

Cifra de afaceri: +31,1% față de anul anterior.Marjă netă 10,7% · +8,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241 mil. lei
20251,7 mil. lei

Datorii raportate

2024438,7 K lei
2025345,1 K lei

Disponibilități bănești

2024276,4 K lei
202535 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri4,7 mil. lei4,8 mil. lei6,4 mil. lei+31,1% față de anul anterior
Rezultat net-529,8 K lei114,2 K lei681 K lei+496,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii921,6 K lei1 mil. lei1,7 mil. lei+66,3% față de anul anterior
Datorii262 K lei438,7 K lei345,1 K lei-21,3% față de anul anterior
Creanțe848,6 K lei1,1 mil. lei1,7 mil. lei+59,3% față de anul anterior
Angajați161616Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10,7%2,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,7% (n=138) · 2024: 11,4% (n=140)

Rezultat / active (A+B)33,1%7,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,1% (n=140) · 2024: 11,8% (n=141)

Rezultat / capitaluri proprii39,5%11%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 34,1% (n=134) · 2024: 29% (n=141)

Vânzări per angajat397.352 lei303.063 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 441.723 lei (n=134) · 2024: 390.765 lei (n=135)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)83,8%70,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,6% (n=140) · 2024: 55,4% (n=141)

Datorii / active (A+B)16,8%30%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,8% (n=140) · 2024: 32,3% (n=141)

Ponderea activelor imobilizate13,9%6,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,4% (n=140) · 2024: 10,8% (n=141)

Active circulante / datorii totale5,13×3,12×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,02× (n=147) · 2024: 2,24× (n=149)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări97,4 zile80,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 87,9 zile (n=136) · 2024: 77,7 zile (n=138)

Stocuri în zile de vânzări0,8 zile1,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 1,4 zile (n=84) · 2024: 0,9 zile (n=90)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.357.625
Rezultat net
680.977
Angajați
16
Datorii
345.086
Active imobilizate
286.194
Active circulante
1.769.664
Capitaluri proprii
1.722.055
Venituri totale
6.512.937
Cheltuieli totale
5.714.679
Stocuri
14.370
Creanțe
1.720.265
Casă și conturi la bănci
35.029
Cheltuieli în avans
11.283
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.849.009
Rezultat net
114.219
Angajați
16
Datorii
438.743
Active imobilizate
92.246
Active circulante
1.370.989
Capitaluri proprii
1.035.775
Venituri totale
5.155.661
Cheltuieli totale
5.036.138
Stocuri
14.370
Creanțe
1.080.180
Casă și conturi la bănci
276.439
Cheltuieli în avans
11.283
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.714.047
Rezultat net
-529.791
Angajați
16
Datorii
261.969
Active imobilizate
103.820
Active circulante
1.071.726
Capitaluri proprii
921.556
Venituri totale
4.718.901
Cheltuieli totale
5.248.692
Stocuri
51
Creanțe
848.628
Casă și conturi la bănci
223.047
Cheltuieli în avans
11.283
Venituri în avans
3.304
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.569.791
Rezultat net
40.977
Angajați
15
Datorii
225.057
Active imobilizate
132.093
Active circulante
1.544.003
Capitaluri proprii
1.451.347
Venituri totale
4.574.872
Cheltuieli totale
4.499.117
Stocuri
29.649
Creanțe
1.225.068
Casă și conturi la bănci
289.286
Cheltuieli în avans
8.917
Venituri în avans
8.609
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.362.806
Rezultat net
566.835
Angajați
14
Datorii
185.457
Active imobilizate
83.325
Active circulante
1.522.415
Capitaluri proprii
1.410.370
Venituri totale
4.384.742
Cheltuieli totale
3.778.282
Stocuri
51
Creanțe
592.563
Casă și conturi la bănci
929.801
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
9.913
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.348.669
Rezultat net
959.677
Angajați
13
Datorii
183.687
Active imobilizate
81.787
Active circulante
1.799.788
Capitaluri proprii
1.697.888
Venituri totale
4.361.494
Cheltuieli totale
3.368.596
Stocuri
51
Creanțe
252.303
Casă și conturi la bănci
1.547.434
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-09-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32295147
Număr de înregistrare
J35/2445/2013
Înmatriculare
27 septembrie 2013
EUID
ROONRC.J35/2445/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
FILARET BARBU 19 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. FILARET BARBU 19 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 septembrie 2013
Înregistrare fiscală
25 mai 2023
Telefon
0722247898 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SPIEGL THOMAS
administrator
TOTH CRISTIAN FRANCISC

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IRIAN SOFTWARE DEVELOPMENT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.09.2013
Înregistrare fiscală
27 septembrie 2013
Număr registrul comerțului
J35/2445/2013
Cod CAEN
5829
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. FILARET BARBU, NR.19, ET.1, AP.3
Cod poștal fiscal
300192
Strada sediului
Str. Filaret Barbu
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300192
Strada domiciliului fiscal
Str. Filaret Barbu
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300192

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
28 octombrie 2013
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
28 octombrie 2013
TVA la încasare până la
1 noiembrie 2018
Actualizare TVA la încasare
25 octombrie 2018
Publicare TVA la încasare
26 octombrie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 5812 Rev. 2Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8110 Rev. 2Activități de servicii suport combinate

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 5829
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI