Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IRIDENT SMILECLINIC S.R.L.

IRIDENT SMILECLINIC S.R.L.

CUI 42796692 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

IRIDENT SMILECLINIC S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+31,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 37,7 K lei, față de 28,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-40,8%

Marja netă calculată este -40,8% în 2025, față de -60,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+43,5%

Datoriile raportate sunt 57,1 K lei în 2025, față de 39,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202537,7 K lei+31,9% față de anul anterior2020: 2.8162021: 19.0102022: 25.8612023: 49.7742024: 28.5722025: 37.700
Rezultat net 2025-15,4 K lei+11,1% față de anul anterior2020: -11.9412021: -11.7452022: -7.7912023: 9.6432024: -17.2942025: -15.367
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-54,7 K lei-39% față de anul anterior2020: -11.7412021: -23.4862022: -31.7162023: -22.0732024: -39.3672025: -54.734
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate025 K50 K2020: 2,8 K lei2,8 K20202021: 19 K lei19 K20212022: 25,9 K lei25,9 K20222023: 49,8 K lei49,8 K20232024: 28,6 K lei28,6 K20242025: 37,7 K lei37,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-424%-202,3%19,4%Mediana sectorului (2025): 14,3% · n=97332020: -424%-424%20202021: -61,8%-61,8%20212022: -30,1%-30,1%20222023: 19,4%19,4%20232024: -60,5%-60,5%20242025: -40,8%-40,8%2025

Cifra de afaceri: +31,9% față de anul anterior. Marja netă: -40,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-54,7 K lei-39% față de anul anterior
Datorii57,1 K lei+43,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri49,8 K lei28,6 K lei37,7 K lei+31,9% față de anul anterior
Rezultat net9,6 K lei-17,3 K lei-15,4 K lei+11,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-22,1 K lei-39,4 K lei-54,7 K lei-39% față de anul anterior
Datorii31,3 K lei39,8 K lei57,1 K lei+43,5% față de anul anterior
Creanțe76 lei79 lei79 lei+0% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-40,8%14,3%n=9.733-60,5%15,6%n=9.612
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,04×1,01×n=10.5910,01×1,18×n=10.488
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,75 zile34,87 zilen=8.1071 zile24,55 zilen=7.661
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați37.700 lei198.141 lein=8.12128.572 lei177.709 lein=8.025

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.700
Rezultat net
-15.367
Angajați
1
Datorii
57.124
Active imobilizate
—
Active circulante
2.390
Capitaluri proprii
-54.734
Venituri totale
37.700
Cheltuieli totale
51.936
Stocuri
—
Creanțe
79
Casă și conturi la bănci
2.311
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.572
Rezultat net
-17.294
Angajați
1
Datorii
39.798
Active imobilizate
—
Active circulante
431
Capitaluri proprii
-39.367
Venituri totale
28.572
Cheltuieli totale
45.009
Stocuri
—
Creanțe
79
Casă și conturi la bănci
352
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.774
Rezultat net
9.643
Angajați
1
Datorii
31.295
Active imobilizate
—
Active circulante
9.222
Capitaluri proprii
-22.073
Venituri totale
49.774
Cheltuieli totale
39.633
Stocuri
—
Creanțe
76
Casă și conturi la bănci
9.146
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.861
Rezultat net
-7.791
Angajați
1
Datorii
34.194
Active imobilizate
—
Active circulante
2.478
Capitaluri proprii
-31.716
Venituri totale
25.861
Cheltuieli totale
33.282
Stocuri
—
Creanțe
163
Casă și conturi la bănci
2.315
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.010
Rezultat net
-11.745
Angajați
1
Datorii
25.107
Active imobilizate
—
Active circulante
1.621
Capitaluri proprii
-23.486
Venituri totale
19.010
Cheltuieli totale
30.565
Stocuri
—
Creanțe
104
Casă și conturi la bănci
1.517
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.816
Rezultat net
-11.941
Angajați
1
Datorii
17.431
Active imobilizate
—
Active circulante
5.690
Capitaluri proprii
-11.741
Venituri totale
2.816
Cheltuieli totale
14.729
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.690
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42796692
Număr de înregistrare
J13/1739/2020
Înmatriculare
20 iulie 2020
EUID
ROONRC.J13/1739/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
MANGALIEI 1 J9 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. MANGALIEI 1 Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 iulie 2020
Înregistrare fiscală
19 august 2020
Telefon
0723608403 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OLTEANU IRINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IRIDENT SMILECLINIC S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.07.2020
Înregistrare fiscală
20 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J13/1739/2020
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0723608403 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, ŞOS. MANGALIEI, NR.1, CAM.1, BL.J9, SC.B, ET.6, AP.54
Cod poștal fiscal
900131
Strada sediului
Şos. Mangaliei
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900131
Detalii sediu
CAM.1
Strada domiciliului fiscal
Şos. Mangaliei
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900131
Detalii domiciliu fiscal
CAM.1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 3250 Rev. 2Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice

CAEN 8623 Rev. 2Activități de asistență stomatologică

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI