Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IRVIM COM SRL

IRVIM COM SRL

CUI 10431701 · SRL· Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

IRVIM COM SRL are sediul în Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+300,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,2 mil. lei, față de 1,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut34,1%

Marja netă calculată este 34,1% în 2025, față de -102,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+43,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Fără semnale ponderate
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,2 mil. lei+300,2% față de anul anterior2020: 3.416.0722021: 6.980.1652022: 4.403.5302023: 8.521.1652024: 1.554.0972025: 6.219.801
Rezultat net 20252,1 mil. leiTrecere pe profit2020: 1.866.1752021: 2.764.4542022: 766.7382023: 386.4432024: -1.587.5822025: 2.121.870
Angajați 202510-9,1% față de anul anterior2020: 92021: 102022: 102023: 122024: 112025: 10
Capitaluri proprii 20252,1 mil. lei+4,5% față de anul anterior2020: 4.205.2642021: 5.969.7172022: 4.218.1922023: 4.604.8352024: 2.017.2542025: 2.107.224
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.9 mil.2020: 3,4 mil. lei3,4 mil.20202021: 7 mil. lei7 mil.20212022: 4,4 mil. lei4,4 mil.20222023: 8,5 mil. lei8,5 mil.20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.20242025: 6,2 mil. lei6,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-102,2%-23,8%54,6%2020: 54,6%54,6%20202021: 39,6%39,6%20212022: 17,4%17,4%20222023: 4,5%4,5%20232024: -102,2%-102,2%20242025: 34,1%34,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 6,1% · n=1.718

Cifra de afaceri: +300,2% față de anul anterior.Marjă netă 34,1% · +136,3 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242 mil. lei
20252,1 mil. lei

Datorii raportate

20245,7 mil. lei
20256,3 mil. lei

Disponibilități bănești

202483,2 K lei
2025737,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 20 K lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri8,5 mil. lei1,6 mil. lei6,2 mil. lei+300,2% față de anul anterior
Rezultat net386,4 K lei-1,6 mil. lei2,1 mil. leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii4,6 mil. lei2 mil. lei2,1 mil. lei+4,5% față de anul anterior
Datorii4,8 mil. lei5,7 mil. lei6,3 mil. lei+10,6% față de anul anterior
Creanțe1,6 mil. lei2,1 mil. lei3 mil. lei+43,6% față de anul anterior
Angajați121110-9,1% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă34,1%-102,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=1.718) · 2024: 3,6% (n=1.849)

Rezultat / active (A+B)25,2%-20,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,8% (n=1.732) · 2024: 1,3% (n=1.867)

Rezultat / capitaluri proprii100,7%-78,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,5% (n=1.585) · 2024: 4,7% (n=1.696)

Vânzări per angajat621.980 lei141.282 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 699.664 lei (n=1.605) · 2024: 519.456 lei (n=1.728)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)25%26,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,7% (n=1.732) · 2024: 40,2% (n=1.867)

Datorii / active (A+B)74,7%73,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,7% (n=1.732) · 2024: 56,5% (n=1.867)

Ponderea activelor imobilizate37,3%54,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,6% (n=1.732) · 2024: 53,7% (n=1.867)

Active circulante / datorii totale0,84×0,62×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,83× (n=1.791) · 2024: 0,81× (n=1.927)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări171,7 zile478,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 80,7 zile (n=1.713) · 2024: 95,2 zile (n=1.840)

Stocuri în zile de vânzări90,6 zile315 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 156,4 zile (n=1.684) · 2024: 185,5 zile (n=1.811)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.219.801
Rezultat net
2.121.870
Angajați
10
Datorii
6.286.007
Active imobilizate
3.139.890
Active circulante
5.273.341
Capitaluri proprii
2.107.224
Venituri totale
8.904.025
Cheltuieli totale
6.758.420
Stocuri
1.565.952
Creanțe
2.966.199
Casă și conturi la bănci
737.357
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
20.000
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.554.097
Rezultat net
-1.587.582
Angajați
11
Datorii
5.682.149
Active imobilizate
4.187.302
Active circulante
3.512.101
Capitaluri proprii
2.017.254
Venituri totale
4.042.262
Cheltuieli totale
5.629.844
Stocuri
1.359.961
Creanțe
2.065.576
Casă și conturi la bănci
83.181
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.521.165
Rezultat net
386.443
Angajați
12
Datorii
4.771.223
Active imobilizate
4.415.215
Active circulante
4.960.843
Capitaluri proprii
4.604.835
Venituri totale
7.907.186
Cheltuieli totale
7.493.344
Stocuri
1.038.822
Creanțe
1.639.162
Casă și conturi la bănci
2.279.926
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.403.530
Rezultat net
766.738
Angajați
10
Datorii
6.112.619
Active imobilizate
5.172.673
Active circulante
5.528.742
Capitaluri proprii
4.218.192
Venituri totale
8.378.502
Cheltuieli totale
7.610.190
Stocuri
4.083.070
Creanțe
364.895
Casă și conturi la bănci
1.080.777
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
370.604
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.980.165
Rezultat net
2.764.454
Angajați
10
Datorii
2.157.988
Active imobilizate
3.754.691
Active circulante
4.373.014
Capitaluri proprii
5.969.717
Venituri totale
8.093.723
Cheltuieli totale
4.959.888
Stocuri
2.096.483
Creanțe
754.690
Casă și conturi la bănci
1.521.841
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.416.072
Rezultat net
1.866.175
Angajați
9
Datorii
2.096.127
Active imobilizate
3.121.851
Active circulante
3.179.540
Capitaluri proprii
4.205.264
Venituri totale
5.970.369
Cheltuieli totale
4.072.032
Stocuri
1.615.796
Creanțe
1.089.205
Casă și conturi la bănci
474.539
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Fără semnale ponderate
0semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-13
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-04-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-13 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-13.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10431701
Număr de înregistrare
J1998000264104
Înmatriculare
9 aprilie 1998
EUID
ROONRC.J1998000264104
Formă juridică
SRL
Sediu social
Constantin Angelescu 274 Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. unirii Buzau BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 aprilie 1998
Înregistrare fiscală
26 mai 2025
Telefon
712740

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IANCU GH. VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IRVIM COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.04.1998
Înregistrare fiscală
13 aprilie 1998
Număr registrul comerțului
J1998000264104
Cod CAEN
163
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT STÂLPU COM. STÂLPU, STR. CONSTANTIN ANGELESCU, NR.274
Strada sediului
Str. Constantin Angelescu
Numărul sediului
274
Localitatea sediului
Sat Stâlpu Com. Stâlpu
Județul sediului
BUZĂU
Strada domiciliului fiscal
Str. Constantin Angelescu
Numărul domiciliului fiscal
274
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Stâlpu Com. Stâlpu
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
13 aprilie 1998
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
5 ianuarie 2017
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2018
Actualizare TVA la încasare
7 decembrie 2017
Publicare TVA la încasare
8 decembrie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

4 înregistrări · valoare publicată 4.061.234 lei · 24 martie 2022–30 iunie 2022

Programul RURAL INVEST pentru susţinerea activităţii întreprinderilor care îşi localizează producţia în mediul rural şi urban mic în contextul crizei economice generate de pandemia de COVID-1930 iunie 2022 · SA.103035/2022 · 1.800.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 0111; 0163
Programul RURAL INVEST pentru susţinerea activităţii întreprinderilor care îşi localizează producţia în mediul rural şi urban mic în contextul crizei economice generate de pandemia de COVID-1930 iunie 2022 · SA.103035/2022 · 616.000 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 0111; 0163
versiune 4 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1924 martie 2022 · SA.100996/2021 · 277.234 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
versiune 4 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1924 martie 2022 · SA.100996/2021 · 1.368.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80%

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-13Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Stâlpu, Comuna StâlpuCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI