Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IT IMAGE SOFTWARE SRL

IT IMAGE SOFTWARE SRL

CUI 31783263 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca· Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

IT IMAGE SOFTWARE SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca și raportează activitatea activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-12,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 1,1 mil. lei, față de 1,3 mil. lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât1,6%

Marja netă calculată este 1,6% în 2022, față de 25,2% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20221,1 mil. lei-12,3% față de anul anterior2020: 958.1572021: 1.252.4982022: 1.098.146
Rezultat net 202217,8 K lei-94,4% față de anul anterior2020: 68.2282021: 315.2242022: 17.771
Angajați 20228-11,1% față de anul anterior2020: 52021: 92022: 8
Capitaluri proprii 202218,6 K lei-95,9% față de anul anterior2020: 183.7432021: 448.9672022: 18.579
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0626 K1 mil.2020: 958,2 K lei958,2 K20202021: 1,3 mil. lei1,3 mil.20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,5%74,9%2020: 7,1%7,1%20202021: 25,2%25,2%20212022: 1,6%1,6%2022Reper 2022: mediana sectorului 74,9% · n=15.173

Cifra de afaceri: -12,3% față de anul anterior.Marjă netă 1,6% · -23,5 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021449 K lei
202218,6 K lei

Datorii raportate

2021121,4 K lei
2022190,2 K lei

Disponibilități bănești

2021244,3 K lei
202213,6 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri958,2 K lei1,3 mil. lei1,1 mil. lei-12,3% față de anul anterior
Rezultat net68,2 K lei315,2 K lei17,8 K lei-94,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii183,7 K lei449 K lei18,6 K lei-95,9% față de anul anterior
Datorii78,2 K lei121,4 K lei190,2 K lei+56,6% față de anul anterior
Creanțe48,3 K lei111,4 K lei89,2 K lei-19,9% față de anul anterior
Angajați598-11,1% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă1,6%25,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 74,9% (n=15.173) · 2021: 64,3% (n=10.905)

Rezultat / active (A+B)8,5%55,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 66,6% (n=11.331) · 2021: 48,9% (n=8.453)

Rezultat / capitaluri proprii95,7%70,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 99,6% (n=15.373) · 2021: 92,7% (n=11.021)

Vânzări per angajat137.268 lei139.166 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2022: 231.029 lei (n=10.632) · 2021: 197.450 lei (n=5.653)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)8,9%78,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 82,2% (n=11.333) · 2021: 84,9% (n=8.454)

Datorii / active (A+B)91,1%21,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 16,6% (n=11.333) · 2021: 13,8% (n=8.454)

Ponderea activelor imobilizate50,8%37,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 5,9% (n=11.333) · 2021: 7,5% (n=8.454)

Active circulante / datorii totale0,54×2,93×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 5,77× (n=17.625) · 2021: 6,82× (n=12.725)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări29,2 zile32 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 186,2 zile (n=13.889) · 2021: 91 zile (n=9.567)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2022: 1,2 zile (n=4.317) · 2021: 2,5 zile (n=3.397)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.098.146
Rezultat net
17.771
Angajați
8
Datorii
190.174
Active imobilizate
105.953
Active circulante
102.800
Capitaluri proprii
18.579
Venituri totale
1.187.933
Cheltuieli totale
1.160.691
Stocuri
0
Creanțe
89.200
Casă și conturi la bănci
13.600
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.252.498
Rezultat net
315.224
Angajați
9
Datorii
121.404
Active imobilizate
214.578
Active circulante
355.793
Capitaluri proprii
448.967
Venituri totale
1.264.681
Cheltuieli totale
937.787
Stocuri
100
Creanțe
111.376
Casă și conturi la bănci
244.317
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
958.157
Rezultat net
68.228
Angajați
5
Datorii
78.158
Active imobilizate
116.786
Active circulante
145.115
Capitaluri proprii
183.743
Venituri totale
972.236
Cheltuieli totale
894.328
Stocuri
—
Creanțe
48.342
Casă și conturi la bănci
96.773
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31783263
Număr de înregistrare
J12/1896/2013
Înmatriculare
10 iunie 2013
EUID
ROONRC.J12/1896/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
ARGINTULUI 4 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DENES DENISA CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IT IMAGE SOFTWARE SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 03.08.2023
Înregistrare fiscală
10 iunie 2013
Număr registrul comerțului
J12/1896/2013
Cod CAEN
6201
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ARGINTULUI, NR.4
Strada sediului
Str. Argintului
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Argintului
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iunie 2017
TVA până la
3 august 2023
Anulare operată la
4 august 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI