Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ITALIAN HOME DECOR S.R.L.

ITALIAN HOME DECOR S.R.L.

CUI 44116318 · SRL· Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ITALIAN HOME DECOR S.R.L. are sediul în Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+30,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 954,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut29,5%

Marja netă calculată este 29,5% în 2025, față de 13,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+2.274,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+30,1% față de anul anterior2021: 91.0652022: 2.281.3172023: 1.013.5452024: 954.4722025: 1.242.098
Rezultat net 2025366,8 K lei+178,6% față de anul anterior2021: 02022: 02023: 02024: 131.6952025: 366.839
Angajați 20254+33,3% față de anul anterior2021: 12022: 32023: 32024: 32025: 4
Capitaluri proprii 20251,3 mil. lei+41,3% față de anul anterior2021: 75.8872022: 1.015.0472023: 951.6012024: 888.2962025: 1.255.135
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2021: 91,1 K lei91,1 K20212022: 2,3 mil. lei2,3 mil.20222023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 954,5 K lei954,5 K20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,8%29,5%Mediana sectorului (2025): 3% · n=6782021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 13,8%13,8%20242025: 29,5%29,5%2025

Cifra de afaceri: +30,1% față de anul anterior. Marja netă: 29,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,3 mil. lei+41,3% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei+29,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei954,5 K lei1,2 mil. lei+30,1% față de anul anterior
Rezultat net0 lei131,7 K lei366,8 K lei+178,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii951,6 K lei888,3 K lei1,3 mil. lei+41,3% față de anul anterior
Datorii22,8 K lei1 mil. lei1,3 mil. lei+29,9% față de anul anterior
Creanțe48,3 K lei35,3 K lei838,7 K lei+2.274,2% față de anul anterior
Angajați334+33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri29,5%3%n=67813,8%2,8%n=728
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)48,7%20,4%n=52146,6%22,3%n=558
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)51,3%73%n=52153,4%73,2%n=558
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)30,6%20,7%n=52143,1%20,8%n=558
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)14,2%1,2%n=5216,9%1,4%n=558
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive29,2%14,6%n=51114,8%13,7%n=538
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,35×0,95×n=7991,06×0,96×n=864
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360243,07 zile33,11 zilen=54913,32 zile37,91 zilen=575
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360259,97 zile133,79 zilen=555376,84 zile144,5 zilen=590
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați310.525 lei125.607 lein=554318.157 lei117.944 lein=620

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.242.098
Rezultat net
366.839
Angajați
4
Datorii
1.323.976
Active imobilizate
790.367
Active circulante
1.788.744
Capitaluri proprii
1.255.135
Venituri totale
1.249.950
Cheltuieli totale
870.690
Stocuri
896.957
Creanțe
838.656
Casă și conturi la bănci
53.131
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
954.472
Rezultat net
131.695
Angajați
3
Datorii
1.019.366
Active imobilizate
822.274
Active circulante
1.085.388
Capitaluri proprii
888.296
Venituri totale
1.402.840
Cheltuieli totale
1.263.797
Stocuri
999.131
Creanțe
35.324
Casă și conturi la bănci
50.933
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.013.545
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
22.819
Active imobilizate
164.549
Active circulante
809.871
Capitaluri proprii
951.601
Venituri totale
1.014.723
Cheltuieli totale
780.908
Stocuri
664.483
Creanțe
48.275
Casă și conturi la bănci
97.113
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.281.317
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
60.842
Active imobilizate
145.716
Active circulante
930.173
Capitaluri proprii
1.015.047
Venituri totale
2.281.356
Cheltuieli totale
1.254.317
Stocuri
470.611
Creanțe
269.146
Casă și conturi la bănci
190.416
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
91.065
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
54.099
Active imobilizate
11.104
Active circulante
118.882
Capitaluri proprii
75.887
Venituri totale
91.230
Cheltuieli totale
24.397
Stocuri
85.211
Creanțe
1.810
Casă și conturi la bănci
31.861
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-04-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44116318
Număr de înregistrare
J2021001252133
Înmatriculare
14 aprilie 2021
EUID
ROONRC.J2021001252133
Formă juridică
SRL
Sediu social
SĂLCIILOR 35A Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna Constanţa
Adresă fiscală
Str SĂLCIILOR 35A Cumpăna CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 aprilie 2021
Înregistrare fiscală
3 iunie 2025
Telefon
0720281974 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ȚIVLEA MIHAIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ITALIAN HOME DECOR S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.04.2021
Înregistrare fiscală
14 aprilie 2021
Număr registrul comerțului
J2021001252133
Cod CAEN
2370
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Eforie

Contact și adrese

Telefon
0720281974 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, SAT CUMPĂNA COM. CUMPĂNA, STR. SĂLCIILOR, NR.35A, CAM.1
Strada sediului
Str. Sălciilor
Numărul sediului
35A
Localitatea sediului
Sat Cumpăna Com. Cumpăna
Județul sediului
CONSTANŢA
Detalii sediu
CAM.1
Strada domiciliului fiscal
Str. Sălciilor
Numărul domiciliului fiscal
35A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cumpăna Com. Cumpăna
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Detalii domiciliu fiscal
CAM.1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 2341 Rev. 2Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental

CAEN 2342 Rev. 2Fabricarea de obiecte sanitare din ceramică

CAEN 2344 Rev. 2Fabricarea altor produse tehnice din ceramică

CAEN 2349 Rev. 2Fabricarea altor produse ceramice n.c.a.

CAEN 2370 Rev. 2Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

CAEN 2399 Rev. 2Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2521 Rev. 2Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală

CAEN 2825 Rev. 2Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 3530 Rev. 2Furnizarea de abur și aer condiționat

CAEN 3600 Rev. 2Captarea, tratarea și distribuția apei

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaSat Cumpăna, Comuna CumpănaCAEN 2370
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI