Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IURA METALCONS S.R.L.

IURA METALCONS S.R.L.

CUI 42773451 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

IURA METALCONS S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,9 mil. lei, față de 6,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,2%

Marja netă calculată este 5,2% în 2025, față de 2,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+7,3%

Datoriile raportate sunt 846,4 K lei în 2025, față de 789 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,9 mil. lei+7,5% față de anul anterior2020: 744.1852021: 6.003.6092022: 7.022.2842023: 5.796.3752024: 6.383.8782025: 6.864.894
Rezultat net 2025355 K lei+102,4% față de anul anterior2020: 17.6402021: 125.3982022: 208.7492023: 238.2372024: 175.4292025: 354.991
Angajați 20255+0% față de anul anterior2020: 12021: 42022: 42023: 52024: 52025: 5
Capitaluri proprii 2025714,7 K lei+8,1% față de anul anterior2020: 68.6562021: 190.5792022: 399.3272023: 486.3852024: 660.9852025: 714.693
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.7 mil.2020: 744,2 K lei744,2 K20202021: 6 mil. lei6 mil.20212022: 7 mil. lei7 mil.20222023: 5,8 mil. lei5,8 mil.20232024: 6,4 mil. lei6,4 mil.20242025: 6,9 mil. lei6,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2,6%5,2%Mediana sectorului (2025): 2,8% · n=28392020: 2,4%2,4%20202021: 2,1%2,1%20212022: 3%3%20222023: 4,1%4,1%20232024: 2,7%2,7%20242025: 5,2%5,2%2025

Cifra de afaceri: +7,5% față de anul anterior. Marja netă: 5,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii714,7 K lei+8,1% față de anul anterior
Datorii846,4 K lei+7,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,8 mil. lei6,4 mil. lei6,9 mil. lei+7,5% față de anul anterior
Rezultat net238,2 K lei175,4 K lei355 K lei+102,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii486,4 K lei661 K lei714,7 K lei+8,1% față de anul anterior
Datorii736,6 K lei789 K lei846,4 K lei+7,3% față de anul anterior
Creanțe279,8 K lei183,6 K lei184,1 K lei+0,3% față de anul anterior
Angajați555+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,2%2,8%n=2.8392,7%2,9%n=4.670
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)45,9%26,4%n=2.61645,7%31,6%n=4.166
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)54,4%73,2%n=2.61654,5%67,7%n=4.166
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)26,8%15,2%n=2.61628,9%14,4%n=4.166
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)22,8%1,4%n=2.61412,1%1,8%n=4.162
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive49,7%11%n=2.53226,5%12,3%n=4.124
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,35×1,02×n=3.7071,3×1,09×n=5.854
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3609,65 zile44,68 zilen=2.66410,35 zile41,17 zilen=4.341
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36049,82 zile98,56 zilen=2.54042,06 zile88,08 zilen=4.126
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.372.979 lei378.099 lein=2.1301.276.776 lei360.449 lein=3.666

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.864.894
Rezultat net
354.991
Angajați
5
Datorii
846.390
Active imobilizate
416.866
Active circulante
1.138.511
Capitaluri proprii
714.693
Venituri totale
6.828.366
Cheltuieli totale
6.425.311
Stocuri
949.982
Creanțe
184.059
Casă și conturi la bănci
4.470
Cheltuieli în avans
5.706
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.383.878
Rezultat net
175.429
Angajați
5
Datorii
789.045
Active imobilizate
418.649
Active circulante
1.028.208
Capitaluri proprii
660.985
Venituri totale
6.457.930
Cheltuieli totale
6.256.437
Stocuri
745.921
Creanțe
183.564
Casă și conturi la bănci
98.723
Cheltuieli în avans
3.173
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.796.375
Rezultat net
238.237
Angajați
5
Datorii
736.586
Active imobilizate
440.343
Active circulante
781.187
Capitaluri proprii
486.385
Venituri totale
5.874.302
Cheltuieli totale
5.601.703
Stocuri
398.989
Creanțe
279.763
Casă și conturi la bănci
102.435
Cheltuieli în avans
1.441
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.022.284
Rezultat net
208.749
Angajați
4
Datorii
774.831
Active imobilizate
126.718
Active circulante
982.828
Capitaluri proprii
399.327
Venituri totale
7.176.657
Cheltuieli totale
6.937.244
Stocuri
411.049
Creanțe
418.925
Casă și conturi la bănci
152.854
Cheltuieli în avans
64.612
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.003.609
Rezultat net
125.398
Angajați
4
Datorii
1.226.545
Active imobilizate
145.861
Active circulante
1.241.929
Capitaluri proprii
190.579
Venituri totale
6.029.685
Cheltuieli totale
5.884.610
Stocuri
760.920
Creanțe
392.877
Casă și conturi la bănci
88.132
Cheltuieli în avans
29.334
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
744.185
Rezultat net
17.640
Angajați
1
Datorii
384.253
Active imobilizate
58.462
Active circulante
369.923
Capitaluri proprii
68.656
Venituri totale
764.234
Cheltuieli totale
741.092
Stocuri
167.300
Creanțe
153.946
Casă și conturi la bănci
48.677
Cheltuieli în avans
24.524
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42773451
Număr de înregistrare
J35/1785/2020
Înmatriculare
14 iulie 2020
EUID
ROONRC.J35/1785/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
LOICHIŢĂ VASILE 1-3 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LOICHIŢĂ VASILE 1-3 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 iulie 2020
Înregistrare fiscală
12 noiembrie 2020
Telefon
0728848720 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OVCEAR STELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IURA METALCONS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.07.2020
Înregistrare fiscală
14 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J2020001785357
Cod CAEN
4683
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0728848720 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. LOICHIŢĂ VASILE, NR.1-3, CAMERA 3, SC.C, ET.5, AP.44
Strada sediului
Str. Loichiţă Vasile
Numărul sediului
1-3
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Detalii sediu
CAMERA 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Loichiţă Vasile
Numărul domiciliului fiscal
1-3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
3 august 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4672 Rev. 2Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 4673
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI