Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IXEDO DOTCOM SRL

IXEDO DOTCOM SRL

CUI 25361019 · SRL· Sat Uiasca, Comuna Bascov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

IXEDO DOTCOM SRL are sediul în Sat Uiasca, Comuna Bascov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-13,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 472,2 K lei, față de 546 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât50,7%

Marja netă calculată este 50,7% în 2025, față de 63,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-14,4%

Datoriile raportate sunt 157 K lei în 2025, față de 183,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025472,2 K lei-13,5% față de anul anterior2020: 72.5632021: 124.7242022: 131.2352023: 296.4382024: 546.0482025: 472.184
Rezultat net 2025239,2 K lei-31,3% față de anul anterior2020: 50.4272021: 94.2882022: 94.3962023: 201.0092024: 348.0742025: 239.235
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025239,6 K lei-31,2% față de anul anterior2020: 50.6672021: 144.9552022: 94.6362023: 202.1632024: 348.3142025: 239.550
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0273 K546 K2020: 72,6 K lei72,6 K20202021: 124,7 K lei124,7 K20212022: 131,2 K lei131,2 K20222023: 296,4 K lei296,4 K20232024: 546 K lei546 K20242025: 472,2 K lei472,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,8%75,6%2020: 69,5%69,5%20202021: 75,6%75,6%20212022: 71,9%71,9%20222023: 67,8%67,8%20232024: 63,7%63,7%20242025: 50,7%50,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,7% · n=4.948

Cifra de afaceri: -13,5% față de anul anterior.Marjă netă 50,7% · -13,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024348,3 K lei
2025239,6 K lei

Datorii raportate

2024183,4 K lei
2025157 K lei

Disponibilități bănești

2024119,2 K lei
202534,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri296,4 K lei546 K lei472,2 K lei-13,5% față de anul anterior
Rezultat net201 K lei348,1 K lei239,2 K lei-31,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii202,2 K lei348,3 K lei239,6 K lei-31,2% față de anul anterior
Datorii9,3 K lei183,4 K lei157 K lei-14,4% față de anul anterior
Creanțe24,8 K lei214,2 K lei206 K lei-3,8% față de anul anterior
Angajați122Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă50,7%63,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,7% (n=4.948) · 2024: 2% (n=4.933)

Rezultat / active (A+B)60,3%65,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,3% (n=2.928) · 2024: 0,4% (n=2.925)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,8% (n=3.368) · 2024: 14,4% (n=3.260)

Vânzări per angajat236.092 lei273.024 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 155.259 lei (n=3.501) · 2024: 146.108 lei (n=3.623)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)60,4%65,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16% (n=2.929) · 2024: 16% (n=2.927)

Datorii / active (A+B)39,6%34,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 83,1% (n=2.929) · 2024: 82,9% (n=2.927)

Ponderea activelor imobilizate39,4%37,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,4% (n=2.929) · 2024: 7,8% (n=2.927)

Active circulante / datorii totale1,53×1,82×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,86× (n=6.172) · 2024: 0,81× (n=6.245)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări157,1 zile141,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,3 zile (n=3.847) · 2024: 11,7 zile (n=3.731)

Stocuri în zile de vânzări0,1 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 133,1 zile (n=4.615) · 2024: 136,5 zile (n=4.575)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
472.184
Rezultat net
239.235
Angajați
2
Datorii
156.985
Active imobilizate
156.205
Active circulante
240.330
Capitaluri proprii
239.550
Venituri totale
472.196
Cheltuieli totale
220.918
Stocuri
128
Creanțe
205.994
Casă și conturi la bănci
34.208
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
546.048
Rezultat net
348.074
Angajați
2
Datorii
183.408
Active imobilizate
198.340
Active circulante
333.382
Capitaluri proprii
348.314
Venituri totale
546.060
Cheltuieli totale
187.010
Stocuri
—
Creanțe
214.225
Casă și conturi la bănci
119.157
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.438
Rezultat net
201.009
Angajați
1
Datorii
9.308
Active imobilizate
34.774
Active circulante
176.697
Capitaluri proprii
202.163
Venituri totale
296.445
Cheltuieli totale
92.917
Stocuri
—
Creanțe
24.775
Casă și conturi la bănci
151.922
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
131.235
Rezultat net
94.396
Angajați
1
Datorii
12.940
Active imobilizate
8.519
Active circulante
99.057
Capitaluri proprii
94.636
Venituri totale
131.236
Cheltuieli totale
34.561
Stocuri
47
Creanțe
5.746
Casă și conturi la bănci
93.264
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.724
Rezultat net
94.288
Angajați
—
Datorii
16.328
Active imobilizate
11.918
Active circulante
149.365
Capitaluri proprii
144.955
Venituri totale
124.761
Cheltuieli totale
27.178
Stocuri
—
Creanțe
9.199
Casă și conturi la bănci
140.166
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.563
Rezultat net
50.427
Angajați
—
Datorii
7.571
Active imobilizate
3.964
Active circulante
54.274
Capitaluri proprii
50.667
Venituri totale
76.768
Cheltuieli totale
24.174
Stocuri
—
Creanțe
4.836
Casă și conturi la bănci
49.438
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-07-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25361019
Număr de înregistrare
J03/437/2009
Înmatriculare
27 martie 2009
EUID
ROONRC.J03/437/2009
Formă juridică
SRL
Sediu social
UIASCA 98A Sat Uiasca, Comuna Bascov Argeş
Adresă fiscală
Str. UIASCA 98A Uiasca ARGEŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
11 iulie 2012
Înregistrare fiscală
11 octombrie 2023
Telefon
0726128683 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANGHEL MIHAELA
administrator
ANGHEL NARCIS-ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IXEDO DOTCOM SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 11.07.2012
Înregistrare fiscală
27 martie 2009
Număr registrul comerțului
J2009000437032
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
0726128683 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT UIASCA COM. BASCOV, STR. UIASCA, NR.98A, ET.PARTER
Cod poștal fiscal
117052
Strada sediului
Str. Uiasca
Numărul sediului
98A
Localitatea sediului
Sat Uiasca Com. Bascov
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117052
Strada domiciliului fiscal
Str. Uiasca
Numărul domiciliului fiscal
98A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Uiasca Com. Bascov
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117052

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
11 iulie 2012
Perioada 2: TVA de la
2 aprilie 2009
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2010
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • adresa domiciliu fiscal.ddenumire Strada: Uiasca → Str. Uiasca
    • Adresă fiscală: JUD. ARGEŞ, SAT UIASCA COM. BASCOV, UIASCA, NR.98A, ET.PARTER → JUD. ARGEŞ, SAT UIASCA COM. BASCOV, STR. UIASCA, NR.98A, ET.PARTER
    • date generale.cod CAEN: 4771 → 6210
    • date generale.nrRegCom: J03/437/2009 → J2009000437032
    • Telefon: fără valoare → 0726128683

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Uiasca, Comuna BascovCAEN 4771
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI