Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3 mil. lei, față de 3,3 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025IZOLATEX CONSTRUCT SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în creștere.
IZOLATEX CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 17,2% în 2025, față de 14,4% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 315 K lei în 2025, față de 828,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 13% · n=237Cifra de afaceri: -11,5% față de anul anterior.Marjă netă 17,2% · +2,8 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 3,3 mil. lei | 3,3 mil. lei | 3 mil. lei | -11,5% față de anul anterior |
| Rezultat net | 272,8 K lei | 480,9 K lei | 508,6 K lei | +5,8% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 284,8 K lei | 492,9 K lei | 523,2 K lei | +6,1% față de anul anterior |
| Datorii | 224,4 K lei | 828,5 K lei | 315 K lei | -62% față de anul anterior |
| Creanțe | 240,1 K lei | 970,3 K lei | 561,1 K lei | -42,2% față de anul anterior |
| Angajați | 6 | 5 | 3 | -40% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 13% (n=237) · 2024: 12,5% (n=1.000)
Mediana sectorului: 2025: 11,4% (n=139) · 2024: 10,7% (n=797)
Mediana sectorului: 2025: 96,8% (n=212) · 2024: 41,1% (n=935)
Mediana sectorului: 2025: 174.802 lei (n=192) · 2024: 175.430 lei (n=849)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 45,4% (n=139) · 2024: 49,8% (n=797)
Mediana sectorului: 2025: 53,8% (n=139) · 2024: 48,5% (n=797)
Mediana sectorului: 2025: 18,1% (n=139) · 2024: 17% (n=797)
Mediana sectorului: 2025: 1,53× (n=257) · 2024: 1,5× (n=1.194)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 59,9 zile (n=196) · 2024: 70,9 zile (n=937)
Mediana sectorului: 2025: 11,2 zile (n=124) · 2024: 19,1 zile (n=577)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 2.960.631
- Rezultat net
- 508.603
- Angajați
- 3
- Datorii
- 315.005
- Active imobilizate
- 84.775
- Active circulante
- 749.226
- Capitaluri proprii
- 523.198
- Venituri totale
- 3.050.363
- Cheltuieli totale
- 2.458.569
- Stocuri
- 76.737
- Creanțe
- 561.108
- Casă și conturi la bănci
- 111.381
- Cheltuieli în avans
- 4.202
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 3.344.038
- Rezultat net
- 480.914
- Angajați
- 5
- Datorii
- 828.459
- Active imobilizate
- 107.896
- Active circulante
- 1.209.275
- Capitaluri proprii
- 492.914
- Venituri totale
- 3.484.979
- Cheltuieli totale
- 2.913.806
- Stocuri
- 123.959
- Creanțe
- 970.250
- Casă și conturi la bănci
- 115.066
- Cheltuieli în avans
- 4.202
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 3.282.012
- Rezultat net
- 272.822
- Angajați
- 6
- Datorii
- 224.400
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 509.222
- Capitaluri proprii
- 284.822
- Venituri totale
- 3.290.253
- Cheltuieli totale
- 2.953.707
- Stocuri
- 117.457
- Creanțe
- 240.061
- Casă și conturi la bănci
- 151.704
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 3.615.322
- Rezultat net
- 892.372
- Angajați
- 8
- Datorii
- 231.575
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.135.947
- Capitaluri proprii
- 904.372
- Venituri totale
- 4.037.383
- Cheltuieli totale
- 3.117.678
- Stocuri
- 108.516
- Creanțe
- 954.832
- Casă și conturi la bănci
- 72.599
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.771.765
- Rezultat net
- 195.916
- Angajați
- 5
- Datorii
- 275.807
- Active imobilizate
- 341.429
- Active circulante
- 617.462
- Capitaluri proprii
- 683.084
- Venituri totale
- 1.905.903
- Cheltuieli totale
- 1.693.833
- Stocuri
- 141.346
- Creanțe
- 349.566
- Casă și conturi la bănci
- 126.550
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 2.126.485
- Rezultat net
- 465.168
- Angajați
- 4
- Datorii
- 235.057
- Active imobilizate
- 367.718
- Active circulante
- 644.510
- Capitaluri proprii
- 777.171
- Venituri totale
- 2.157.211
- Cheltuieli totale
- 1.673.171
- Stocuri
- 12.662
- Creanțe
- 395.015
- Casă și conturi la bănci
- 236.833
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-04-03; reactivare la 2019-04-23. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2019-04-23Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-04-03; reactivare la 2019-04-23. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2019-04-23Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-09-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
1 dosare cu nume identic · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond
4 termene · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite cererea de emitere a unei ordonanţe de plată formulată de către creditoarea ..., în contradictoriu cu debitoarea .... Ordonă debitoarei să plătească creditoarei suma de suma de 30.940 lei, reprezentând debit restant. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei, penalită?i de întârziere, în cuantum de 0,02% pe zi, ce se vor calcula prin raportare la suma de 30.940 lei, de la data scadentă, respectiv 15.04.2023 ?i până la plata efectivă. Obligă debitoarea la plata către creditoare, a sumei 3.000 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, compusă din suma de 200 lei, reprezentând taxa judiciară de timbru şi suma de 2.800 lei reprezentând onorariu de avocat. Stabileşte un termen de plată de 20 de zile de la data comunicării prezentei ordonanţei. Executorie. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la data comunicării prezentei hotărâri. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Constanţa. Pronunţată astăzi, 15.11.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: Hotarare 13984/2024 · 2024-11-15
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea la data de 15 noiembrie 2024, conform articolului 396 alin. 2 Cod procedură civilă. Pronunţată astăzi, 01 noiembrie 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-11-01
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea la data de 01 noiembrie 2024, conform articolului 396 alin. 2 Cod procedură civilă. Pronunţată astăzi, 18 octombrie 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-10-18
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea la data de 18 octombrie 2024. Conform art. 396 al. 2 C.pr.civ. pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 02 octombrie 2024.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-10-02
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
8 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 32241635
- Număr de înregistrare
- J2013002065137
- Înmatriculare
- 13 septembrie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013002065137
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- INTERIOARA III 1 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str INTERIOARA III 1 Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 13 septembrie 2013
- Înregistrare fiscală
- 16 aprilie 2025
- Telefon
- 0723231155 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- PÂNZARU CONSTANTIN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- IZOLATEX CONSTRUCT SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 13.09.2013
- Înregistrare fiscală
- 13 septembrie 2013
- Număr registrul comerțului
- J2013002065137
- Cod CAEN
- 4341
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Contact și adrese
- Telefon
- 0723231155 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR INTERIOARA III, NR.1
- Strada sediului
- Str INTERIOARA III
- Numărul sediului
- 1
- Localitatea sediului
- Mun. Constanţa
- Județul sediului
- CONSTANŢA
- Strada domiciliului fiscal
- Str INTERIOARA III
- Numărul domiciliului fiscal
- 1
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Constanţa
- Județul domiciliului fiscal
- CONSTANŢA
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- Perioada 1: TVA de la
- 25 aprilie 2019
- Perioada 2: TVA de la
- 23 septembrie 2013
- Perioada 2: TVA până la
- 3 aprilie 2019
- Perioada 2: Anulare operată la
- 10 aprilie 2019
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 23 septembrie 2013
- TVA la încasare până la
- 3 aprilie 2019
- Actualizare TVA la încasare
- 10 aprilie 2019
- Publicare TVA la încasare
- 11 aprilie 2019
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
- Inactivare
- 3 aprilie 2019
- Reactivare
- 23 aprilie 2019
- Publicarea deciziei
- 3 aprilie 2019
Achiziții publice
Explorează toate (8) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului4 din 8 înregistrări (50%) · Vezi relația
SPITALUL MUNICIPAL MEDGIDIA2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi relația
LICEUL TEHNOLOGIC TOMIS1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Lucrari de hidroizolare (Rev.2)2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi selecția
Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi selecția
Gresie (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția
Lucrari de constructii de cladiri pentru servicii sanitare (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția
Lucrari de reparare si de intretinere de acoperisuri (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Lucrari de Reparatii Sala de conferinte + holuri
Autoritate: Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului
CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Lucrari de Reparatii interioare la Casa scarii
Autoritate: Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului
CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Reparatii hidroizolatie terase si protectie soclu imobil
Autoritate: Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului
CPV 45261310-0 — Lucrari de hidroizolare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →CTR - R17862/31.10.2024 - Reparatii hidroizolatii acoperis si Protectie hidroizolatie - Aluminizari
Autoritate: CT BUS S.A.
CPV 45261900-3 — Lucrari de reparare si de intretinere de acoperisuri (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Reparatie hidroizolatie terase si protectie soclu imobil
Autoritate: Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului
CPV 45261310-0 — Lucrari de hidroizolare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Lucrari de reparatii curente pentru obiectivul de investitii Corp C7 (Morga)
Autoritate: SPITALUL MUNICIPAL MEDGIDIA
CPV 45453100-8 — Lucrari de renovare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
14 activități autorizate
CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații
CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare
CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie
CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-17 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.