Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IZOLATII INTELIGENTE S.R.L.

IZOLATII INTELIGENTE S.R.L.

CUI 38499928 · SRL· Sat Cârcea, Comuna Cârcea· Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

IZOLATII INTELIGENTE S.R.L. are sediul în Sat Cârcea, Comuna Cârcea și raportează activitatea alte lucrări speciale de construcții n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-4,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 285,6 K lei, față de 298,8 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut-3,4%

Marja netă calculată este -3,4% în 2024, față de -84% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-1,9%

Datoriile raportate sunt 657,1 K lei în 2024, față de 669,7 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024285,6 K lei-4,4% față de anul anterior2020: 260.5432021: 291.4412022: 294.4942023: 298.8462024: 285.630
Rezultat net 2024-9,8 K lei+96,1% față de anul anterior2020: -2.3972021: -39.0862022: -67.5632023: -250.9342024: -9.791
Angajați 20241-50% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 22024: 1
Capitaluri proprii 2024-369,6 K lei-2,7% față de anul anterior2020: -2.2422021: -41.3282022: -108.8922023: -359.8262024: -369.617
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0149 K299 K2020: 260,5 K lei260,5 K20202021: 291,4 K lei291,4 K20212022: 294,5 K lei294,5 K20222023: 298,8 K lei298,8 K20232024: 285,6 K lei285,6 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-84%-36,4%11,1%Mediana sectorului (2024): 11,1% · n=29202020: -0,9%-0,9%20202021: -13,4%-13,4%20212022: -22,9%-22,9%20222023: -84%-84%20232024: -3,4%-3,4%2024

Cifra de afaceri: -4,4% față de anul anterior. Marja netă: -3,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-369,6 K lei-2,7% față de anul anterior
Datorii657,1 K lei-1,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri294,5 K lei298,8 K lei285,6 K lei-4,4% față de anul anterior
Rezultat net-67,6 K lei-250,9 K lei-9,8 K lei+96,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-108,9 K lei-359,8 K lei-369,6 K lei-2,7% față de anul anterior
Datorii429,6 K lei669,7 K lei657,1 K lei-1,9% față de anul anterior
Creanțe10,8 K lei23,9 K lei11,5 K lei-51,9% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-3,4%11,1%n=2.920-84%12,5%n=2.969
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-128,6%45,3%n=2.386-116,1%45,6%n=2.404
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)228,6%51,5%n=2.386216,1%49%n=2.404
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)16,9%22,5%n=2.38610,3%19,7%n=2.404
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-3,4%4,8%n=2.384-81%7,3%n=2.403
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,36×1,3×n=3.6150,42×1,42×n=3.593
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36014,5 zile87,62 zilen=2.62428,8 zile90,06 zilen=2.662
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360284,77 zile16,8 zilen=1.509262,71 zile16,55 zilen=1.539
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați285.630 lei157.405 lein=2.446149.423 lei138.591 lein=2.535

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
285.630
Rezultat net
-9.791
Angajați
1
Datorii
657.120
Active imobilizate
48.455
Active circulante
239.048
Capitaluri proprii
-369.617
Venituri totale
285.630
Cheltuieli totale
295.421
Stocuri
225.938
Creanțe
11.501
Casă și conturi la bănci
1.609
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
298.846
Rezultat net
-250.934
Angajați
2
Datorii
669.705
Active imobilizate
31.945
Active circulante
277.934
Capitaluri proprii
-359.826
Venituri totale
298.846
Cheltuieli totale
546.792
Stocuri
218.087
Creanțe
23.910
Casă și conturi la bănci
35.937
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.494
Rezultat net
-67.563
Angajați
2
Datorii
429.590
Active imobilizate
48.964
Active circulante
271.734
Capitaluri proprii
-108.892
Venituri totale
294.494
Cheltuieli totale
359.112
Stocuri
253.608
Creanțe
10.753
Casă și conturi la bănci
7.373
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
291.441
Rezultat net
-39.086
Angajați
2
Datorii
320.024
Active imobilizate
65.984
Active circulante
212.712
Capitaluri proprii
-41.328
Venituri totale
291.441
Cheltuieli totale
327.612
Stocuri
179.832
Creanțe
9.593
Casă și conturi la bănci
23.287
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.543
Rezultat net
-2.397
Angajați
1
Datorii
148.329
Active imobilizate
33.653
Active circulante
112.434
Capitaluri proprii
-2.242
Venituri totale
260.543
Cheltuieli totale
259.904
Stocuri
96.965
Creanțe
9.600
Casă și conturi la bănci
5.869
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-11-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38499928
Număr de înregistrare
J2017002900162
Înmatriculare
16 noiembrie 2017
EUID
ROONRC.J2017002900162
Formă juridică
SRL
Sediu social
NUCULUI 6 Sat Cârcea, Comuna Cârcea Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str NUCULUI 6 Cârcea DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 noiembrie 2017
Înregistrare fiscală
30 septembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUDU ŞTEFAN CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IZOLATII INTELIGENTE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.11.2017
Înregistrare fiscală
16 noiembrie 2017
Număr registrul comerțului
J2017002900162
Cod CAEN
4399
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0721184343 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT CÂRCEA COM. CÂRCEA, STR. NUCULUI, NR.6
Strada sediului
Str. Nucului
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sat Cârcea Com. Cârcea
Județul sediului
DOLJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Nucului
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cârcea Com. Cârcea
Județul domiciliului fiscal
DOLJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Cârcea, Comuna CârceaCAEN 4399
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI