Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/J&C JOEL EUROPA S.R.L.

J&C JOEL EUROPA S.R.L.

CUI 39563840 · SRL· Bucureşti Sectorul 6· Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

J&C JOEL EUROPA S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6 și raportează activitatea fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-76,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 25,5 K lei, față de 107,9 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-215,4%

Marja netă calculată este -215,4% în 2024, față de 2,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202425,5 K lei-76,3% față de anul anterior2020: 335.7872021: 149.2472022: 114.1022023: 107.8802024: 25.523
Rezultat net 2024-55 K lei-2.240,4% față de anul anterior2020: 8.2082021: 4.6262022: 2.7202023: 2.5682024: -54.965
Angajați 20241+0% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-22,2 K lei-128,6% față de anul anterior2020: 67.8472021: 72.4732022: 75.1932023: 77.7612024: -22.204
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0168 K336 K2020: 335,8 K lei335,8 K20202021: 149,2 K lei149,2 K20212022: 114,1 K lei114,1 K20222023: 107,9 K lei107,9 K20232024: 25,5 K lei25,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-215,4%-105,6%4,1%Mediana sectorului (2024): 4,1% · n=7682020: 2,4%2,4%20202021: 3,1%3,1%20212022: 2,4%2,4%20222023: 2,4%2,4%20232024: -215,4%-215,4%2024

Cifra de afaceri: -76,3% față de anul anterior. Marja netă: -215,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-22,2 K lei-128,6% față de anul anterior
Datorii23,9 K lei+470,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri114,1 K lei107,9 K lei25,5 K lei-76,3% față de anul anterior
Rezultat net2,7 K lei2,6 K lei-55 K lei-2.240,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii75,2 K lei77,8 K lei-22,2 K lei-128,6% față de anul anterior
Datorii5,4 K lei4,2 K lei23,9 K lei+470,9% față de anul anterior
Creanțe67,4 K lei63,6 K lei32 lei-99,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-215,4%4,1%n=7682,4%4,9%n=818
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—28,6%n=69694,9%35,5%n=737
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—61,1%n=6965,1%50%n=737
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—22%n=6963,8%22,9%n=737
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—0,8%n=6963,1%2,2%n=737
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—14%n=6183,3%15,8%n=699
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,07×1,04×n=96218,84×1,16×n=1.006
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,45 zile47,59 zilen=690212,4 zile48,95 zilen=748
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați25.523 lei123.296 lein=563107.880 lei109.985 lein=619

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.523
Rezultat net
-54.965
Angajați
1
Datorii
23.894
Active imobilizate
—
Active circulante
1.690
Capitaluri proprii
-22.204
Venituri totale
25.766
Cheltuieli totale
80.476
Stocuri
—
Creanțe
32
Casă și conturi la bănci
1.658
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.880
Rezultat net
2.568
Angajați
1
Datorii
4.185
Active imobilizate
3.105
Active circulante
78.841
Capitaluri proprii
77.761
Venituri totale
107.881
Cheltuieli totale
104.234
Stocuri
—
Creanțe
63.649
Casă și conturi la bănci
15.192
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
114.102
Rezultat net
2.720
Angajați
1
Datorii
5.421
Active imobilizate
4.307
Active circulante
76.307
Capitaluri proprii
75.193
Venituri totale
114.103
Cheltuieli totale
110.242
Stocuri
—
Creanțe
67.374
Casă și conturi la bănci
8.933
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
149.247
Rezultat net
4.626
Angajați
1
Datorii
3.688
Active imobilizate
7.647
Active circulante
68.514
Capitaluri proprii
72.473
Venituri totale
149.247
Cheltuieli totale
143.129
Stocuri
—
Creanțe
59.720
Casă și conturi la bănci
8.794
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
335.787
Rezultat net
8.208
Angajați
2
Datorii
10.099
Active imobilizate
11.554
Active circulante
66.392
Capitaluri proprii
67.847
Venituri totale
335.788
Cheltuieli totale
324.303
Stocuri
—
Creanțe
61.626
Casă și conturi la bănci
4.766
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 76% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 76% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39563840
Număr de înregistrare
J40/9404/2018
Înmatriculare
2 iulie 2018
EUID
ROONRC.J40/9404/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
Timişoara 26 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RIZK ROLAND
administrator
WHEELWRIGHT JAMES THOMAS
administrator
WORTON NICHOLAS JOHN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
J&C JOEL EUROPA S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 29.07.2025
Înregistrare fiscală
2 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J40/9404/2018
Cod CAEN
1392
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, B-DUL TIMIŞOARA, NR.26, CLADIREA PLAZA ROMANIA OFFICES, BIROU NR 115-116, REGISTER 11, ET.1
Cod poștal fiscal
61331
Strada sediului
Bld. Timişoara
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
61331
Detalii sediu
CLADIREA PLAZA ROMANIA OFFICES. BIROU NR 115-116. REGISTER 11
Strada domiciliului fiscal
Bld. Timişoara
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
61331
Detalii domiciliu fiscal
CLADIREA PLAZA ROMANIA OFFICES, BIROU NR 115-116, REGISTER 11

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
6 decembrie 2018
TVA până la
1 mai 2025
Anulare operată la
29 mai 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
6 decembrie 2018
TVA la încasare până la
1 mai 2025
Actualizare TVA la încasare
6 octombrie 2025
Publicare TVA la încasare
7 octombrie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 1330 Rev. 2Finisarea materialelor textile

CAEN 1392 Rev. 2Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)

CAEN 4616 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4641 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4664 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 1392
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI