Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/JO FELUJITAS S.R.L.

JO FELUJITAS S.R.L.

CUI 39587599 · SRL· Sat Berghia, Comuna Pănet

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

JO FELUJITAS S.R.L. are sediul în Sat Berghia, Comuna Pănet. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-52,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 872,1 K lei, față de 1,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât21,1%

Marja netă calculată este 21,1% în 2025, față de 25,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-28%

Datoriile raportate sunt 1,4 mil. lei în 2025, față de 1,9 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025872,1 K lei-52,1% față de anul anterior2020: 295.7752021: 2.664.2182022: 3.374.8262023: 2.441.1802024: 1.819.7822025: 872.138
Rezultat net 2025184,4 K lei-60,7% față de anul anterior2020: 187.2002021: 1.067.0622022: 1.361.2102023: 1.507.4732024: 468.7922025: 184.362
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12022: 12023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025184,6 K lei-60,6% față de anul anterior2020: 364.8082021: 1.067.9692022: 1.362.1172023: 1.508.3802024: 468.9922025: 184.562
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2020: 295,8 K lei295,8 K20202021: 2,7 mil. lei2,7 mil.20212022: 3,4 mil. lei3,4 mil.20222023: 2,4 mil. lei2,4 mil.20232024: 1,8 mil. lei1,8 mil.20242025: 872,1 K lei872,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%31,6%63,3%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732020: 63,3%63,3%20202021: 40,1%40,1%20212022: 40,3%40,3%20222023: 61,8%61,8%20232024: 25,8%25,8%20242025: 21,1%21,1%2025

Cifra de afaceri: -52,1% față de anul anterior. Marja netă: 21,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii184,6 K lei-60,6% față de anul anterior
Datorii1,4 mil. lei-28% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,4 mil. lei1,8 mil. lei872,1 K lei-52,1% față de anul anterior
Rezultat net1,5 mil. lei468,8 K lei184,4 K lei-60,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,5 mil. lei469 K lei184,6 K lei-60,6% față de anul anterior
Datorii627 K lei1,9 mil. lei1,4 mil. lei-28% față de anul anterior
Creanțe154,3 K lei410,7 K lei142,9 K lei-65,2% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri21,1%9,1%n=21.87325,8%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)11,7%34,2%n=18.78619,5%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)88,3%64,5%n=18.78680,5%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)53,5%20,4%n=18.78637,6%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)11,7%2,2%n=18.77519,5%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%19,6%n=21.049100%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,53×1,04×n=30.3830,77×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36059 zile95,63 zilen=19.90381,25 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,96 zile21,06 zilen=11.57212,8 zile20,51 zilen=16.724
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați872.138 lei146.488 lein=18.3421.819.782 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
872.138
Rezultat net
184.362
Angajați
1
Datorii
1.391.166
Active imobilizate
842.622
Active circulante
733.106
Capitaluri proprii
184.562
Venituri totale
1.019.496
Cheltuieli totale
803.421
Stocuri
16.851
Creanțe
142.936
Casă și conturi la bănci
573.319
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.819.782
Rezultat net
468.792
Angajați
1
Datorii
1.931.133
Active imobilizate
903.227
Active circulante
1.496.454
Capitaluri proprii
468.992
Venituri totale
1.876.082
Cheltuieli totale
1.352.134
Stocuri
64.711
Creanțe
410.700
Casă și conturi la bănci
1.021.043
Cheltuieli în avans
444
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.441.180
Rezultat net
1.507.473
Angajați
2
Datorii
627.011
Active imobilizate
843.840
Active circulante
1.291.551
Capitaluri proprii
1.508.380
Venituri totale
2.469.822
Cheltuieli totale
942.573
Stocuri
25.795
Creanțe
154.306
Casă și conturi la bănci
1.111.450
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.374.826
Rezultat net
1.361.210
Angajați
1
Datorii
2.099.731
Active imobilizate
877.270
Active circulante
2.584.578
Capitaluri proprii
1.362.117
Venituri totale
3.406.486
Cheltuieli totale
2.012.611
Stocuri
29.195
Creanțe
1.453.775
Casă și conturi la bănci
1.101.608
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.664.218
Rezultat net
1.067.062
Angajați
—
Datorii
475.350
Active imobilizate
227.255
Active circulante
1.316.064
Capitaluri proprii
1.067.969
Venituri totale
2.664.289
Cheltuieli totale
1.574.077
Stocuri
1.642
Creanțe
259.451
Casă și conturi la bănci
1.054.971
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.775
Rezultat net
187.200
Angajați
1
Datorii
4.257
Active imobilizate
95.545
Active circulante
273.520
Capitaluri proprii
364.808
Venituri totale
296.004
Cheltuieli totale
105.844
Stocuri
—
Creanțe
81.381
Casă și conturi la bănci
192.139
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 52% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-11-24Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 52% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39587599
Număr de înregistrare
J26/1066/2018
Înmatriculare
5 iulie 2018
EUID
ROONRC.J26/1066/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
BERGHIA 169 Sat Berghia, Comuna Pănet Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
BERGHIA 169 Berghia MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 iulie 2018
Înregistrare fiscală
30 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GALFI JOZSEF ATTILA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
JO FELUJITAS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.07.2018
Înregistrare fiscală
5 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J26/1066/2018
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT BERGHIA COM. PĂNET, BERGHIA, NR.169
Cod poștal fiscal
547451
Strada sediului
BERGHIA
Numărul sediului
169
Localitatea sediului
Sat Berghia Com. Pănet
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547451
Strada domiciliului fiscal
BERGHIA
Numărul domiciliului fiscal
169
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Berghia Com. Pănet
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547451

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

PAROHIA UNITARIANĂ SÂNMICLĂUȘ1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de constructii de monumente istorice sau memoriale (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

24 noiembrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de monumente istorice sau memoriale (Rev.2) · Anunț SCNA1128106

Autoritate: PAROHIA UNITARIANĂ SÂNMICLĂUȘ

CPV 45212314-0

T4 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45212314-0

Vezi detaliile atribuirii →
2.238.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Berghia, Comuna PănetCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI