Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/JORA C+E SRL

JORA C+E SRL

CUI 7699152 · SRL· Sat Heleşteni, Comuna Heleşteni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

JORA C+E SRL are sediul în Sat Heleşteni, Comuna Heleşteni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-62,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 76 K lei, față de 201,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-99,6%

Marja netă calculată este -99,6% în 2025, față de 24,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-30,2%

Datoriile raportate sunt 80,9 K lei în 2025, față de 115,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202576 K lei-62,4% față de anul anterior2020: 194.3102021: 274.9122022: 215.1452023: 320.0822024: 201.7722025: 75.955
Rezultat net 2025-75,7 K leiTrecere pe pierdere2020: 41.7532021: -25.7122022: 132.8112023: 137.1632024: 49.9232025: -75.670
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025136,7 K lei-35,6% față de anul anterior2020: 129.6342021: 21.1222022: 153.9332023: 207.0962024: 212.4192025: 136.749
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0160 K320 K2020: 194,3 K lei194,3 K20202021: 274,9 K lei274,9 K20212022: 215,1 K lei215,1 K20222023: 320,1 K lei320,1 K20232024: 201,8 K lei201,8 K20242025: 76 K lei76 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-99,6%-18,9%61,7%2020: 21,5%21,5%20202021: -9,4%-9,4%20212022: 61,7%61,7%20222023: 42,9%42,9%20232024: 24,7%24,7%20242025: -99,6%-99,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=7.312

Cifra de afaceri: -62,4% față de anul anterior.Marjă netă -99,6% · -124,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024212,4 K lei
2025136,7 K lei

Datorii raportate

2024115,9 K lei
202580,9 K lei

Disponibilități bănești

202455,7 K lei
20253,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri320,1 K lei201,8 K lei76 K lei-62,4% față de anul anterior
Rezultat net137,2 K lei49,9 K lei-75,7 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii207,1 K lei212,4 K lei136,7 K lei-35,6% față de anul anterior
Datorii97,6 K lei115,9 K lei80,9 K lei-30,2% față de anul anterior
Creanțe—17,5 K lei2,2 K lei-87,2% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-99,6%24,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=7.312) · 2024: 1,6% (n=8.153)

Rezultat / active (A+B)—15,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=5.938) · 2024: 0% (n=6.460)

Rezultat / capitaluri proprii-55,3%23,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16,4% (n=5.316) · 2024: 13,7% (n=5.972)

Vânzări per angajat75.955 lei201.772 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 156.684 lei (n=5.444) · 2024: 141.700 lei (n=6.190)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)—64,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,4% (n=5.944) · 2024: 16,2% (n=6.469)

Datorii / active (A+B)—35,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 90,3% (n=5.944) · 2024: 83,3% (n=6.469)

Ponderea activelor imobilizate—0,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=5.944) · 2024: 24,4% (n=6.469)

Active circulante / datorii totale2,69×2,83×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,7× (n=9.488) · 2024: 0,75× (n=10.446)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări10,6 zile31,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 15,2 zile (n=6.679) · 2024: 14,2 zile (n=7.268)

Stocuri în zile de vânzări1.006 zile453,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,9 zile (n=6.528) · 2024: 37,1 zile (n=7.157)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.955
Rezultat net
-75.670
Angajați
1
Datorii
80.886
Active imobilizate
—
Active circulante
217.635
Capitaluri proprii
136.749
Venituri totale
103.107
Cheltuieli totale
176.148
Stocuri
212.260
Creanțe
2.235
Casă și conturi la bănci
3.140
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
680
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
201.772
Rezultat net
49.923
Angajați
1
Datorii
115.891
Active imobilizate
853
Active circulante
327.457
Capitaluri proprii
212.419
Venituri totale
226.953
Cheltuieli totale
171.055
Stocuri
254.306
Creanțe
17.500
Casă și conturi la bănci
55.651
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
680
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
320.082
Rezultat net
137.163
Angajați
1
Datorii
97.643
Active imobilizate
3.413
Active circulante
301.326
Capitaluri proprii
207.096
Venituri totale
335.881
Cheltuieli totale
195.894
Stocuri
257.951
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
43.375
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
680
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
215.145
Rezultat net
132.811
Angajați
1
Datorii
37.619
Active imobilizate
5.972
Active circulante
185.580
Capitaluri proprii
153.933
Venituri totale
222.473
Cheltuieli totale
84.659
Stocuri
154.124
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
31.456
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
680
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
274.912
Rezultat net
-25.712
Angajați
1
Datorii
80.954
Active imobilizate
—
Active circulante
102.076
Capitaluri proprii
21.122
Venituri totale
277.932
Cheltuieli totale
301.166
Stocuri
67.049
Creanțe
430
Casă și conturi la bănci
34.597
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
680
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
194.310
Rezultat net
41.753
Angajați
2
Datorii
58.971
Active imobilizate
—
Active circulante
188.605
Capitaluri proprii
129.634
Venituri totale
201.135
Cheltuieli totale
158.062
Stocuri
62.537
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
126.068
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
680
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 62% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 62% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-09-13 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7699152
Număr de înregistrare
J22/1356/1995
Înmatriculare
5 septembrie 1995
EUID
ROONRC.J22/1356/1995
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Heleşteni, Comuna Heleşteni Iaşi
Adresă fiscală
Heleşteni IAŞI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 septembrie 1995
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 2026
Telefon
0788329148 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
JORA COSTICĂ
administrator
JORA MARIUS-MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
JORA C+E SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.09.1995
Înregistrare fiscală
13 septembrie 1995
Număr registrul comerțului
J22/1356/1995
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Paşcani

Contact și adrese

Telefon
0788329148 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT HELEŞTENI COM. HELEŞTENI, NR.-
Cod poștal fiscal
707245
Localitatea sediului
Sat Heleşteni Com. Heleşteni
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707245
Numărul domiciliului fiscal
-
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Heleşteni Com. Heleşteni
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707245

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 aprilie 2024
Perioada 1: TVA până la
21 ianuarie 2026
Perioada 1: Anulare operată la
21 ianuarie 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 octombrie 1997
Perioada 2: TVA până la
31 august 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Heleşteni, Comuna HeleşteniCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI