Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/JOY DESIGNS SABAOANI S.R.L.

JOY DESIGNS SABAOANI S.R.L.

CUI 39103605 · SRL· Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

JOY DESIGNS SABAOANI S.R.L. are sediul în Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-58,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 55,6 K lei, față de 135,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât13%

Marja netă calculată este 13% în 2025, față de 52,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+355,6%

Datoriile raportate sunt 55,4 K lei în 2025, față de 12,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202555,6 K lei-58,9% față de anul anterior2022: 150.7842023: 360.9912024: 135.2332025: 55.558
Rezultat net 20257,2 K lei-89,9% față de anul anterior2022: 117.1082023: 289.6712024: 71.3312025: 7.211
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20258,9 K lei-87,6% față de anul anterior2022: 117.3902023: 289.9612024: 71.6452025: 8.856
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0180 K361 K2022: 150,8 K lei150,8 K20222023: 361 K lei361 K20232024: 135,2 K lei135,2 K20242025: 55,6 K lei55,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40,1%80,2%Mediana sectorului (2025): 19,5% · n=28872022: 77,7%77,7%20222023: 80,2%80,2%20232024: 52,7%52,7%20242025: 13%13%2025

Cifra de afaceri: -58,9% față de anul anterior. Marja netă: 13%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii8,9 K lei-87,6% față de anul anterior
Datorii55,4 K lei+355,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri361 K lei135,2 K lei55,6 K lei-58,9% față de anul anterior
Rezultat net289,7 K lei71,3 K lei7,2 K lei-89,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii290 K lei71,6 K lei8,9 K lei-87,6% față de anul anterior
Datorii13,8 K lei12,2 K lei55,4 K lei+355,6% față de anul anterior
Creanțe271,7 K lei70 K lei2,1 K lei-96,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13%19,5%n=2.88752,7%23,1%n=3.976
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive81,4%57,3%n=2.68999,6%56,9%n=3.710
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,16×1,73×n=3.4276,9×2,31×n=4.646
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36013,89 zile84,68 zilen=2.627186,35 zile71,53 zilen=3.487
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360388,78 zile15,18 zilen=1.237—15,75 zilen=1.602
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați55.558 lei157.956 lein=1.650135.233 lei144.680 lein=2.393

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.558
Rezultat net
7.211
Angajați
1
Datorii
55.357
Active imobilizate
—
Active circulante
64.213
Capitaluri proprii
8.856
Venituri totale
115.562
Cheltuieli totale
107.795
Stocuri
60.000
Creanțe
2.143
Casă și conturi la bănci
2.070
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
135.233
Rezultat net
71.331
Angajați
1
Datorii
12.150
Active imobilizate
—
Active circulante
83.795
Capitaluri proprii
71.645
Venituri totale
135.241
Cheltuieli totale
62.665
Stocuri
—
Creanțe
70.000
Casă și conturi la bănci
13.795
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
360.991
Rezultat net
289.671
Angajați
1
Datorii
13.788
Active imobilizate
428
Active circulante
303.321
Capitaluri proprii
289.961
Venituri totale
361.028
Cheltuieli totale
68.001
Stocuri
—
Creanțe
271.717
Casă și conturi la bănci
31.604
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
150.784
Rezultat net
117.108
Angajați
1
Datorii
9.855
Active imobilizate
2.993
Active circulante
124.252
Capitaluri proprii
117.390
Venituri totale
151.032
Cheltuieli totale
32.603
Stocuri
—
Creanțe
12.742
Casă și conturi la bănci
111.510
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 59% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 59% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39103605
Număr de înregistrare
J27/311/2018
Înmatriculare
28 martie 2018
EUID
ROONRC.J27/311/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
VIITORULUI 19 Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VIITORULUI 19 Săbăoani NEAMŢ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 martie 2018
Înregistrare fiscală
21 noiembrie 2025
Telefon
0768953886 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PERCĂ-ROBU ADRIANA-EMILIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
JOY DESIGNS SABAOANI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.03.2018
Înregistrare fiscală
28 martie 2018
Număr registrul comerțului
J27/311/2018
Cod CAEN
7410
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală ROMAN

Contact și adrese

Telefon
0768953886 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT SĂBĂOANI COM. SĂBĂOANI, STR. VIITORULUI, NR.19
Cod poștal fiscal
617400
Strada sediului
Str. Viitorului
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Sat Săbăoani Com. Săbăoani
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617400
Strada domiciliului fiscal
Str. Viitorului
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Săbăoani Com. Săbăoani
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
28 noiembrie 2025
Perioada 2: TVA de la
1 decembrie 2023
Perioada 2: TVA până la
1 noiembrie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
4 noiembrie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Săbăoani, Comuna SăbăoaniCAEN 7410
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI