Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/KARAKIŞ INTERNATIONAL TRADING S.R.L.

KARAKIŞ INTERNATIONAL TRADING S.R.L.

CUI 42419102 · SRL· Bucureşti Sectorul 6· Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

KARAKIŞ INTERNATIONAL TRADING S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6 și raportează activitatea comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-13,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 250,7 K lei, față de 289,9 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât18%

Marja netă calculată este 18% în 2024, față de 42,1% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+31,7%

Datoriile raportate sunt 5,8 K lei în 2024, față de 4,4 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024250,7 K lei-13,5% față de anul anterior2020: 54.9402021: 91.5252022: 254.1392023: 289.8762024: 250.730
Rezultat net 202445,1 K lei-63,1% față de anul anterior2020: 29.7642021: 30.2042022: 164.8912023: 121.9962024: 45.054
Angajați 20241+0% față de anul anterior2021: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024118,9 K lei-2,7% față de anul anterior2020: 29.9642021: 60.1682022: 165.1312023: 122.2362024: 118.915
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0145 K290 K2020: 54,9 K lei54,9 K20202021: 91,5 K lei91,5 K20212022: 254,1 K lei254,1 K20222023: 289,9 K lei289,9 K20232024: 250,7 K lei250,7 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%32,4%64,9%Mediana sectorului (2024): 3,4% · n=175692020: 54,2%54,2%20202021: 33%33%20212022: 64,9%64,9%20222023: 42,1%42,1%20232024: 18%18%2024

Cifra de afaceri: -13,5% față de anul anterior. Marja netă: 18%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii118,9 K lei-2,7% față de anul anterior
Datorii5,8 K lei+31,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri254,1 K lei289,9 K lei250,7 K lei-13,5% față de anul anterior
Rezultat net164,9 K lei122 K lei45,1 K lei-63,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii165,1 K lei122,2 K lei118,9 K lei-2,7% față de anul anterior
Datorii2,3 K lei4,4 K lei5,8 K lei+31,7% față de anul anterior
Creanțe81,7 K lei52,7 K lei28 lei-99,9% față de anul anterior
Angajați—11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri18%3,4%n=17.56942,1%6%n=16.866
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)95,4%22,8%n=11.26896,5%25,2%n=10.743
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)4,6%77%n=11.2683,5%74,2%n=10.743
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,8%7,6%n=11.2682,1%6,1%n=10.743
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)36,1%0,8%n=11.26896,3%2,1%n=10.741
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive37,9%37,8%n=13.39699,8%50,3%n=13.148
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii19,64×0,93×n=23.78328,22×1,01×n=22.334
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,04 zile34,08 zilen=15.56865,49 zile41,7 zilen=14.930
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36050,33 zile75,57 zilen=13.87840,57 zile76,96 zilen=13.387
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați250.730 lei259.712 lein=8.690289.876 lei258.433 lein=8.905

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
250.730
Rezultat net
45.054
Angajați
1
Datorii
5.788
Active imobilizate
11.031
Active circulante
113.672
Capitaluri proprii
118.915
Venituri totale
250.825
Cheltuieli totale
203.640
Stocuri
35.053
Creanțe
28
Casă și conturi la bănci
78.591
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
289.876
Rezultat net
121.996
Angajați
1
Datorii
4.394
Active imobilizate
2.617
Active circulante
124.013
Capitaluri proprii
122.236
Venituri totale
289.876
Cheltuieli totale
165.127
Stocuri
32.669
Creanțe
52.734
Casă și conturi la bănci
38.610
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
254.139
Rezultat net
164.891
Angajați
—
Datorii
2.329
Active imobilizate
1.734
Active circulante
165.726
Capitaluri proprii
165.131
Venituri totale
254.161
Cheltuieli totale
83.462
Stocuri
36.314
Creanțe
81.710
Casă și conturi la bănci
47.702
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
91.525
Rezultat net
30.204
Angajați
1
Datorii
2.332
Active imobilizate
3.831
Active circulante
58.669
Capitaluri proprii
60.168
Venituri totale
91.525
Cheltuieli totale
58.575
Stocuri
18.663
Creanțe
3.938
Casă și conturi la bănci
36.068
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.940
Rezultat net
29.764
Angajați
—
Datorii
1.158
Active imobilizate
2.254
Active circulante
28.868
Capitaluri proprii
29.964
Venituri totale
55.014
Cheltuieli totale
23.622
Stocuri
12.940
Creanțe
309
Casă și conturi la bănci
15.619
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-03-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42419102
Număr de înregistrare
J40/4021/2020
Înmatriculare
17 martie 2020
EUID
ROONRC.J40/4021/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
VALEA SALCIEI 3 D6 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea VALEA SALCIEI 3 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 martie 2020
Înregistrare fiscală
30 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KARAKIS CEM HÜSEYIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
KARAKIŞ INTERNATIONAL TRADING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.03.2020
Înregistrare fiscală
17 martie 2020
Număr registrul comerțului
J40/4021/2020
Cod CAEN
4791
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, ALEEA VALEA SALCIEI, NR.3, CAMERA NR. 3, BL.D6, SC.C, ET.4, AP.29
Cod poștal fiscal
61915
Strada sediului
Aleea Valea Salciei
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
61915
Detalii sediu
CAMERA NR. 3
Strada domiciliului fiscal
Aleea Valea Salciei
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
61915
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA NR. 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

50 activități autorizate

CAEN 1330 Rev. 2Finisarea materialelor textile

CAEN 1392 Rev. 2Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)

CAEN 1395 Rev. 2Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte

CAEN 1399 Rev. 2Fabricarea altor articole textile n.c.a.

CAEN 1411 Rev. 2Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele

CAEN 1412 Rev. 2Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

CAEN 1414 Rev. 2Fabricarea de articole de lenjerie de corp

CAEN 1419 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 1420 Rev. 2Fabricarea articolelor din blană

CAEN 1512 Rev. 2Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament

CAEN 1520 Rev. 2Fabricarea încălțămintei

CAEN 1624 Rev. 2Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 1812 Rev. 2Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 2221 Rev. 2Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic

CAEN 2222 Rev. 2Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic

CAEN 2229 Rev. 2Fabricarea altor produse din material plastic

CAEN 2369 Rev. 2Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos

CAEN 2571 Rev. 2Fabricarea produselor de tăiat

CAEN 2572 Rev. 2Fabricarea articolelor de feronerie

CAEN 2573 Rev. 2Fabricarea uneltelor

CAEN 2599 Rev. 2Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 2849 Rev. 2Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.

CAEN 2894 Rev. 2Fabricarea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei și a pielăriei

CAEN 2899 Rev. 2Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.

CAEN 3213 Rev. 2Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare

CAEN 3240 Rev. 2Fabricarea jocurilor și jucăriilor

CAEN 3291 Rev. 2Fabricarea măturilor și periilor

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4616 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4777 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7430 Rev. 2Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 4791
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI