Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/KASTEL BUSINESS CONNECT S.R.L.

KASTEL BUSINESS CONNECT S.R.L.

CUI 36815048 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

KASTEL BUSINESS CONNECT S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-20,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1 mil. lei, față de 1,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât7,5%

Marja netă calculată este 7,5% în 2025, față de 9,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+47,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 mil. lei-20,8% față de anul anterior2020: 296.7312021: 890.2872022: 862.4272023: 1.343.1782024: 1.322.0002025: 1.046.827
Rezultat net 202578,8 K lei-38,9% față de anul anterior2020: 11.7432021: 129.4862022: 131.2692023: 166.9492024: 128.9212025: 78.831
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 42023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025546,9 K lei+16,8% față de anul anterior2020: 103.8382021: 183.6212022: 191.2692023: 339.1962024: 468.1172025: 546.947
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0672 K1 mil.2020: 296,7 K lei296,7 K20202021: 890,3 K lei890,3 K20212022: 862,4 K lei862,4 K20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 1,3 mil. lei1,3 mil.20242025: 1 mil. lei1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,2%16,5%Mediana sectorului (2025): 16,5% · n=59292020: 4%4%20202021: 14,5%14,5%20212022: 15,2%15,2%20222023: 12,4%12,4%20232024: 9,8%9,8%20242025: 7,5%7,5%2025

Cifra de afaceri: -20,8% față de anul anterior. Marja netă: 7,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii546,9 K lei+16,8% față de anul anterior
Datorii579,5 K lei+27,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,3 mil. lei1 mil. lei-20,8% față de anul anterior
Rezultat net166,9 K lei128,9 K lei78,8 K lei-38,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii339,2 K lei468,1 K lei546,9 K lei+16,8% față de anul anterior
Datorii140,2 K lei455,2 K lei579,5 K lei+27,3% față de anul anterior
Creanțe241,1 K lei511,5 K lei756,5 K lei+47,9% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri7,5%16,5%n=5.9299,8%19,4%n=6.082
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)48,8%38,7%n=4.75653,6%48,6%n=4.907
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)51,7%61%n=4.75652,1%51,1%n=4.907
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,8%31%n=4.7562%26,1%n=4.907
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7%3,6%n=4.75614,8%2,8%n=4.907
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive14,4%44%n=5.57327,5%33,9%n=5.865
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,9×1,02×n=7.9341,88×1,18×n=8.216
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360260,16 zile70,84 zilen=5.133139,28 zile62,5 zilen=5.147
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360106,22 zile3,47 zilen=1.89473,98 zile3,53 zilen=1.928
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați523.414 lei150.574 lein=3.313661.000 lei138.080 lein=3.479

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.046.827
Rezultat net
78.831
Angajați
2
Datorii
579.544
Active imobilizate
20.446
Active circulante
1.100.957
Capitaluri proprii
546.947
Venituri totale
1.086.324
Cheltuieli totale
998.703
Stocuri
308.870
Creanțe
756.507
Casă și conturi la bănci
35.580
Cheltuieli în avans
5.088
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.322.000
Rezultat net
128.921
Angajați
2
Datorii
455.195
Active imobilizate
17.455
Active circulante
855.862
Capitaluri proprii
468.117
Venituri totale
1.461.106
Cheltuieli totale
1.309.291
Stocuri
271.685
Creanțe
511.480
Casă și conturi la bănci
57.697
Cheltuieli în avans
49.995
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.343.178
Rezultat net
166.949
Angajați
2
Datorii
140.248
Active imobilizate
13.655
Active circulante
448.507
Capitaluri proprii
339.196
Venituri totale
1.400.908
Cheltuieli totale
1.219.975
Stocuri
170.498
Creanțe
241.099
Casă și conturi la bănci
24.910
Cheltuieli în avans
17.282
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
862.427
Rezultat net
131.269
Angajați
4
Datorii
173.343
Active imobilizate
12.350
Active circulante
352.262
Capitaluri proprii
191.269
Venituri totale
888.372
Cheltuieli totale
748.219
Stocuri
67.134
Creanțe
74.287
Casă și conturi la bănci
210.841
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
890.287
Rezultat net
129.486
Angajați
2
Datorii
57.732
Active imobilizate
9.658
Active circulante
231.695
Capitaluri proprii
183.621
Venituri totale
908.506
Cheltuieli totale
772.720
Stocuri
5.038
Creanțe
115.498
Casă și conturi la bănci
111.159
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.731
Rezultat net
11.743
Angajați
1
Datorii
109.269
Active imobilizate
6.260
Active circulante
167.763
Capitaluri proprii
103.838
Venituri totale
291.182
Cheltuieli totale
276.695
Stocuri
18.221
Creanțe
61.371
Casă și conturi la bănci
88.171
Cheltuieli în avans
39.084
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-12-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36815048
Număr de înregistrare
J2016002818136
Înmatriculare
7 decembrie 2016
EUID
ROONRC.J2016002818136
Formă juridică
SRL
Sediu social
LANULUI 17B Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str LANULUI 17B Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 decembrie 2016
Înregistrare fiscală
22 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MITITEAN POMPEI
administrator
NEAGOE LUCICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
KASTEL BUSINESS CONNECT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.2016
Înregistrare fiscală
8 decembrie 2016
Număr registrul comerțului
J2016002818136
Cod CAEN
6832
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. LANULUI, NR.17B, CAM 1
Cod poștal fiscal
900014
Strada sediului
Str. Lanului
Numărul sediului
17B
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900014
Detalii sediu
CAM 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Lanului
Numărul domiciliului fiscal
17B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900014
Detalii domiciliu fiscal
CAM 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

KASTEL BUSINESS CONNECT S.R.L.

LEI
78720080QMYKTQMUHI24
Stare LEI
nereînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
36815048 · Asociere prin CUI
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
29 martie 2023
Ultima actualizare
25 aprilie 2025
Următoarea reînnoire
25 aprilie 2025
Adresă juridică LEI
LANULUI, 17B, CAM. 1, CONSTANȚA, RO-CT, 900012, RO
Părinte direct de consolidare
NATURAL_PERSONS
Părinte final de consolidare
NATURAL_PERSONS

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

41 activități autorizate

CAEN 3900 Rev. 3Activități și servicii de decontaminare

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 5330 Rev. 3Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8110 Rev. 3Activități de servicii suport combinate

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI