Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/KEYSTONE CONSTRUCT SRL

KEYSTONE CONSTRUCT SRL

CUI 29590678 · SRL· Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

KEYSTONE CONSTRUCT SRL are sediul în Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-26,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 162,7 K lei, față de 220,6 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a coborât-217,5%

Marja netă calculată este -217,5% în 2021, față de -66,3% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2021162,7 K lei-26,2% față de anul anterior2020: 220.6392021: 162.726
Rezultat net 2021-354 K leiPierdere majorată cu 142%2020: -146.2622021: -354.005
Angajați 202110+150% față de anul anterior2020: 42021: 10
Capitaluri proprii 2021-680,9 K leiDeficit de capital majorat cu 88,2%2020: -361.8512021: -680.882
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0110 K221 K2020: 220,6 K lei220,6 K20202021: 162,7 K lei162,7 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-217,5%-101,2%15,2%2020: -66,3%-66,3%20202021: -217,5%-217,5%2021Reper 2021: mediana sectorului 15,2% · n=27.590

Cifra de afaceri: -26,2% față de anul anterior.Marjă netă -217,5% · -151,3 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2020-361,9 K lei
2021-680,9 K lei

Datorii raportate

2020427,3 K lei
2021744,3 K lei

Disponibilități bănești

202043,2 K lei
202143,4 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri220,6 K lei162,7 K lei-26,2% față de anul anterior
Rezultat net-146,3 K lei-354 K leiPierdere majorată cu 142%
Capitaluri proprii-361,9 K lei-680,9 K leiDeficit de capital majorat cu 88,2%
Datorii427,3 K lei744,3 K lei+74,2% față de anul anterior
Creanțe22,3 K lei20 K lei-10,1% față de anul anterior
Angajați410+150% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă-217,5%-66,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 15,2% (n=27.590) · 2020: 15,3% (n=24.945)

Vânzări per angajat16.273 lei55.160 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2021: 82.952 lei (n=22.853) · 2020: 77.591 lei (n=20.677)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Active circulante / datorii totale0,09×0,15×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 1,36× (n=35.665) · 2020: 1,31× (n=32.943)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări44,3 zile36,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 71,5 zile (n=23.107) · 2020: 75,2 zile (n=20.887)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.726
Rezultat net
-354.005
Angajați
10
Datorii
744.263
Active imobilizate
—
Active circulante
63.381
Capitaluri proprii
-680.882
Venituri totale
162.914
Cheltuieli totale
515.290
Stocuri
—
Creanțe
20.029
Casă și conturi la bănci
43.352
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.639
Rezultat net
-146.262
Angajați
4
Datorii
427.331
Active imobilizate
—
Active circulante
65.480
Capitaluri proprii
-361.851
Venituri totale
220.639
Cheltuieli totale
364.695
Stocuri
—
Creanțe
22.279
Casă și conturi la bănci
43.201
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29590678
Număr de înregistrare
J30/49/2012
Înmatriculare
25 ianuarie 2012
EUID
ROONRC.J30/49/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. VICTORIEI 17/A Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
KEYSTONE CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 08.02.2023
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2012
Număr registrul comerțului
J30/49/2012
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Negreşti Oaş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, ORŞ. NEGREŞTI-OAŞ, STR. VICTORIEI, BL.17/A, AP.7
Cod poștal fiscal
445200
Strada sediului
Str. Victoriei
Localitatea sediului
Orş. Negreşti-Oaş
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
445200
Strada domiciliului fiscal
Str. Victoriei
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Negreşti-Oaş
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
445200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2018
TVA până la
8 februarie 2023
Anulare operată la
8 februarie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareLoc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-OaşCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI