Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/KINETO PLUS FITNESS S.R.L.

KINETO PLUS FITNESS S.R.L.

CUI 42348095 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

KINETO PLUS FITNESS S.R.L. are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-48,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 316,7 K lei, față de 614 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,1%

Marja netă calculată este 4,1% în 2025, față de -21,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-47,4%

Datoriile raportate sunt 284,8 K lei în 2025, față de 541,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025316,7 K lei-48,4% față de anul anterior2021: 516.0832022: 947.7352023: 953.7752024: 613.9592025: 316.728
Rezultat net 202512,9 K lei+109,6% față de anul anterior2021: 1.3302022: 224.4712023: 199.8332024: -134.3402025: 12.877
Angajați 20252-50% față de anul anterior2021: 12022: 42023: 42024: 42025: 2
Capitaluri proprii 2025107,1 K lei+14% față de anul anterior2021: 1.5302022: 225.3552023: 229.5352024: 93.9752025: 107.121
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0477 K954 K2021: 516,1 K lei516,1 K20212022: 947,7 K lei947,7 K20222023: 953,8 K lei953,8 K20232024: 614 K lei614 K20242025: 316,7 K lei316,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21,9%0,9%23,7%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342021: 0,3%0,3%20212022: 23,7%23,7%20222023: 21%21%20232024: -21,9%-21,9%20242025: 4,1%4,1%2025

Cifra de afaceri: -48,4% față de anul anterior. Marja netă: 4,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii107,1 K lei+14% față de anul anterior
Datorii284,8 K lei-47,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri953,8 K lei614 K lei316,7 K lei-48,4% față de anul anterior
Rezultat net199,8 K lei-134,3 K lei12,9 K lei+109,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii229,5 K lei94 K lei107,1 K lei+14% față de anul anterior
Datorii75,8 K lei541,8 K lei284,8 K lei-47,4% față de anul anterior
Creanțe157,5 K lei180,7 K lei131,1 K lei-27,4% față de anul anterior
Angajați442-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,1%22,8%n=12.334-21,9%4,2%n=1.728
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)27,4%53,7%n=12.90614,8%10,8%n=1.425
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)72,8%44,7%n=12.90685,3%78,3%n=1.425
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)61,6%75,1%n=12.90652,2%52,5%n=1.425
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,3%3%n=12.903-21,1%1,4%n=1.424
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive12%11,9%n=11.730-143%29,9%n=1.231
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,53×0,71×n=14.8060,56×0,54×n=2.048
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360149,06 zile101,48 zilen=11.664105,97 zile24,48 zilen=1.425
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—7,73 zilen=5.0668,5 zile12,55 zilen=931
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați158.364 lei238.022 lein=8.120153.490 lei114.405 lein=1.114

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
316.728
Rezultat net
12.877
Angajați
2
Datorii
284.807
Active imobilizate
241.056
Active circulante
150.288
Capitaluri proprii
107.121
Venituri totale
349.277
Cheltuieli totale
335.324
Stocuri
—
Creanțe
131.140
Casă și conturi la bănci
19.148
Cheltuieli în avans
584
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
613.959
Rezultat net
-134.340
Angajați
4
Datorii
541.790
Active imobilizate
331.562
Active circulante
303.661
Capitaluri proprii
93.975
Venituri totale
616.945
Cheltuieli totale
742.328
Stocuri
14.491
Creanțe
180.725
Casă și conturi la bănci
108.445
Cheltuieli în avans
542
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
953.775
Rezultat net
199.833
Angajați
4
Datorii
75.758
Active imobilizate
98.223
Active circulante
206.794
Capitaluri proprii
229.535
Venituri totale
953.907
Cheltuieli totale
746.634
Stocuri
10.715
Creanțe
157.464
Casă și conturi la bănci
38.615
Cheltuieli în avans
276
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
947.735
Rezultat net
224.471
Angajați
4
Datorii
65.285
Active imobilizate
88.911
Active circulante
200.509
Capitaluri proprii
225.355
Venituri totale
948.335
Cheltuieli totale
715.833
Stocuri
3.497
Creanțe
48.374
Casă și conturi la bănci
148.638
Cheltuieli în avans
1.220
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
516.083
Rezultat net
1.330
Angajați
1
Datorii
124.291
Active imobilizate
69.076
Active circulante
56.745
Capitaluri proprii
1.530
Venituri totale
525.993
Cheltuieli totale
520.857
Stocuri
7.541
Creanțe
33.354
Casă și conturi la bănci
15.850
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 48% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 48% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-03-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42348095
Număr de înregistrare
J2020000446169
Înmatriculare
2 martie 2020
EUID
ROONRC.J2020000446169
Formă juridică
SRL
Sediu social
GEORGE FOTINO 8 B12 Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GEORGE FOTINO 8 Craiova DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 martie 2020
Înregistrare fiscală
9 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMITRACHE VASILICA-ELENA
administrator
DUMITRACHE ȘTEFAN-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
KINETO PLUS FITNESS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.03.2020
Înregistrare fiscală
2 martie 2020
Număr registrul comerțului
J2020000446169
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. GEORGE FOTINO, NR.8, BL.B12, SC.2, AP.3
Cod poștal fiscal
200480
Strada sediului
Str. George Fotino
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
200480
Strada domiciliului fiscal
Str. George Fotino
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
200480

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI