Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/KIS-SKI FUN SRL

KIS-SKI FUN SRL

CUI 29928362 · SRL· Municipiul Miercurea Ciuc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

KIS-SKI FUN SRL are sediul în Municipiul Miercurea Ciuc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-53,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 73,9 K lei, față de 159,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-31,7%

Marja netă calculată este -31,7% în 2025, față de -25,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+3%

Datoriile raportate sunt 549,9 K lei în 2025, față de 533,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202573,9 K lei-53,5% față de anul anterior2022: 179.6592023: 234.8792024: 159.1322025: 73.919
Rezultat net 2025-23,4 K leiPierdere redusă cu 43,2%2022: -16.7682023: -21.6932024: -41.2132025: -23.409
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2022: 22023: 1
Capitaluri proprii 2025-437,9 K leiDeficit de capital majorat cu 5,6%2022: -351.5582023: -373.2512024: -414.4652025: -437.873
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0117 K235 K2022: 179,7 K lei179,7 K20222023: 234,9 K lei234,9 K20232024: 159,1 K lei159,1 K20242025: 73,9 K lei73,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-31,7%-13,2%5,2%2022: -9,3%-9,3%20222023: -9,2%-9,2%20232024: -25,9%-25,9%20242025: -31,7%-31,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,2% · n=4.328

Cifra de afaceri: -53,5% față de anul anterior.Marjă netă -31,7% · -5,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-414,5 K lei
2025-437,9 K lei

Datorii raportate

2024533,8 K lei
2025549,9 K lei

Disponibilități bănești

202484 lei
20252,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri234,9 K lei159,1 K lei73,9 K lei-53,5% față de anul anterior
Rezultat net-21,7 K lei-41,2 K lei-23,4 K leiPierdere redusă cu 43,2%
Capitaluri proprii-373,3 K lei-414,5 K lei-437,9 K leiDeficit de capital majorat cu 5,6%
Datorii542,1 K lei533,8 K lei549,9 K lei+3% față de anul anterior
Creanțe13,4 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-31,7%-25,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,2% (n=4.328) · 2024: 5,2% (n=4.601)

Rezultat / active (A+B)-53,3%-80,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=3.904) · 2024: 0% (n=4.021)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-997,9%-808,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,3% (n=3.905) · 2024: 15,6% (n=4.023)

Datorii / active (A+B)1.253,1%1.041,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 72,4% (n=3.905) · 2024: 67,6% (n=4.023)

Ponderea activelor imobilizate88,5%83,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,6% (n=3.905) · 2024: 42,7% (n=4.023)

Active circulante / datorii totale0,01×0,02×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,72× (n=5.924) · 2024: 0,71× (n=6.053)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Stocuri în zile de vânzări14,6 zile18,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 20,9 zile (n=2.280) · 2024: 23,4 zile (n=2.325)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
73.919
Rezultat net
-23.409
Angajați
—
Datorii
549.854
Active imobilizate
38.821
Active circulante
5.060
Capitaluri proprii
-437.873
Venituri totale
73.919
Cheltuieli totale
97.328
Stocuri
2.995
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.065
Cheltuieli în avans
68.100
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
159.132
Rezultat net
-41.213
Angajați
—
Datorii
533.809
Active imobilizate
42.847
Active circulante
8.397
Capitaluri proprii
-414.465
Venituri totale
159.132
Cheltuieli totale
200.345
Stocuri
8.313
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
84
Cheltuieli în avans
68.100
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
234.879
Rezultat net
-21.693
Angajați
1
Datorii
542.101
Active imobilizate
59.372
Active circulante
41.378
Capitaluri proprii
-373.251
Venituri totale
234.879
Cheltuieli totale
256.572
Stocuri
23.186
Creanțe
13.373
Casă și conturi la bănci
4.819
Cheltuieli în avans
68.100
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.659
Rezultat net
-16.768
Angajați
2
Datorii
525.571
Active imobilizate
76.810
Active circulante
29.103
Capitaluri proprii
-351.558
Venituri totale
186.047
Cheltuieli totale
201.018
Stocuri
18.989
Creanțe
8.697
Casă și conturi la bănci
1.417
Cheltuieli în avans
68.100
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 54% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 54% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-03-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Dosar 1073/96/20262026-07-31 · Tribunalul HARGHITA · Reclamant

pretenţii · Fond

1 termen · ultima soluție: Încheiere

2026-10-14 · 10:30

Încheiere

Admite cererea de ajutor public judiciar formulată de reclamanta S.C. KIS-SKI FUN S.R.L., ..., şi în consecinţă, Dispune reducerea taxei judiciare de timbru la suma de 2.318 lei.

Document: incheieredesedinta · 2026-10-14

Dosar 1263/258/20252025-04-14 · Judecătoria MIERCUREACIUC · Debitor

ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond

5 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea

2025-08-28 · 10:00

Admite in parte cererea

Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de creditoarea E.ON ENERGIE ROMANIA S.A., în contradictoriu cu debitoarea KIS-SKI FUN SRL, Ordonă debitoarea să plătească creditoarei suma de 24.032,60 lei, cu titlu de debit principal, reprezentând facturi scadente ?i neachitate ?i suma de 2.585,45 lei reprezentând penalită?i de întârziere, în termen de 20 de zile de la comunicare. Obligă debitoarea la plata în favoarea creditoarei a sumei de 200 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Respinge în rest cererea ca neîntemeiată. Executorie. Cu cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Pronun?ată astăzi, 28.08.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.

Document: _Hotarare 1287/2025 · 2025-08-28

2025-08-13 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 28.08.2025

Document: incheieredesedinta · 2025-08-13

2025-07-14 · 10:00

Repus pe rol

Repune cauza pe rol. Fixează termen de judecată la data de 13.08.2025, ora 09.00 pentru când se citează păr?ile. Se citează creditoarea cu menţiunea de a depune la dosar contractul de furnizare având cod abonat 1003966038 încheiat cu debitoarea la punctul de consum cu cod abonat 2203095116. Pronunţată azi, 14.07.2025 prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.

Document: incheieredesedinta · 2025-07-14

2025-07-04 · 10:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 14.07.2025.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-07-04

2025-06-19 · 10:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 04.07.2025

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-06-19

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29928362
Număr de înregistrare
J19/107/2012
Înmatriculare
19 martie 2012
EUID
ROONRC.J19/107/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
KÖRŐSI CSOMA SÁNDOR 4 Municipiul Miercurea Ciuc Harghita · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. KÖRŐSI CSOMA SÁNDOR 4 Miercurea Ciuc HARGHITA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 martie 2012
Înregistrare fiscală
1 august 2025
Telefon
0754687148 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KARÁCSON-BÖJTHE KINGA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
KIS-SKI FUN SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.03.2012
Înregistrare fiscală
19 martie 2012
Număr registrul comerțului
J2012000107197
Cod CAEN
9329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita

Contact și adrese

Telefon
0754687148 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, MUN. MIERCUREA CIUC, STR. KÖRŐSI CSOMA SÁNDOR, NR.4, AP.2
Cod poștal fiscal
530101
Strada sediului
Str. Körősi Csoma Sándor
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Miercurea Ciuc
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
530101
Strada domiciliului fiscal
Str. Körősi Csoma Sándor
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Miercurea Ciuc
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
530101

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 iulie 2012
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
1 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • date generale.nrRegCom: J19/107/2012 → J2012000107197
    • Telefon: 0744707116 → 0754687148

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaMunicipiul Miercurea CiucCAEN 9329
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI