Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/KISS SIBEXPRES S.R.L.

KISS SIBEXPRES S.R.L.

CUI 36872116 · SRL· Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

KISS SIBEXPRES S.R.L. are sediul în Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+120,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 568,3 K lei, față de 257,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut17,8%

Marja netă calculată este 17,8% în 2025, față de 4,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+3.024,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025568,3 K lei+120,8% față de anul anterior2020: 155.4152021: 355.5182022: 406.9182023: 167.5222024: 257.4252025: 568.339
Rezultat net 2025100,9 K lei+794,2% față de anul anterior2020: 42.8652021: 166.0812022: 106.7452023: -78.5212024: 11.2832025: 100.894
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 22023: 12024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025241,2 K lei+71,9% față de anul anterior2020: 273.3362021: 439.4172022: 207.5302023: 129.0092024: 140.2922025: 241.186
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0284 K568 K2020: 155,4 K lei155,4 K20202021: 355,5 K lei355,5 K20212022: 406,9 K lei406,9 K20222023: 167,5 K lei167,5 K20232024: 257,4 K lei257,4 K20242025: 568,3 K lei568,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-46,9%-0,1%46,7%Mediana sectorului (2025): 2,9% · n=44392020: 27,6%27,6%20202021: 46,7%46,7%20212022: 26,2%26,2%20222023: -46,9%-46,9%20232024: 4,4%4,4%20242025: 17,8%17,8%2025

Cifra de afaceri: +120,8% față de anul anterior. Marja netă: 17,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii241,2 K lei+71,9% față de anul anterior
Datorii110,7 K lei-10% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri167,5 K lei257,4 K lei568,3 K lei+120,8% față de anul anterior
Rezultat net-78,5 K lei11,3 K lei100,9 K lei+794,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii129 K lei140,3 K lei241,2 K lei+71,9% față de anul anterior
Datorii175,5 K lei123 K lei110,7 K lei-10% față de anul anterior
Creanțe10,6 K lei1,4 K lei42,6 K lei+3.024,4% față de anul anterior
Angajați121-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri17,8%2,9%n=4.4394,4%2,1%n=1.414
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)68,5%21%n=2.82053,3%13,3%n=688
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)31,5%78,7%n=2.82046,7%87%n=688
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)19,7%10,7%n=2.82031,1%9,7%n=688
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)28,7%1,9%n=2.8204,3%0,4%n=684
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive41,8%35,5%n=3.1828%12%n=966
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,55×0,99×n=5.2871,47×0,85×n=1.776
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36026,95 zile19,15 zilen=3.7151,9 zile10,36 zilen=1.015
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360146,9 zile112,4 zilen=3.927214,04 zile113,15 zilen=1.271
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați568.339 lei213.788 lein=2.601128.713 lei149.013 lein=773

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
568.339
Rezultat net
100.894
Angajați
1
Datorii
110.735
Active imobilizate
69.156
Active circulante
282.765
Capitaluri proprii
241.186
Venituri totale
574.067
Cheltuieli totale
455.500
Stocuri
231.920
Creanțe
42.554
Casă și conturi la bănci
8.291
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.425
Rezultat net
11.283
Angajați
2
Datorii
122.993
Active imobilizate
81.965
Active circulante
181.320
Capitaluri proprii
140.292
Venituri totale
274.204
Cheltuieli totale
258.457
Stocuri
153.054
Creanțe
1.362
Casă și conturi la bănci
26.904
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.522
Rezultat net
-78.521
Angajați
1
Datorii
175.476
Active imobilizate
52.672
Active circulante
251.813
Capitaluri proprii
129.009
Venituri totale
169.902
Cheltuieli totale
248.423
Stocuri
223.614
Creanțe
10.602
Casă și conturi la bănci
17.597
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
406.918
Rezultat net
106.745
Angajați
2
Datorii
64.670
Active imobilizate
2.067
Active circulante
270.133
Capitaluri proprii
207.530
Venituri totale
420.356
Cheltuieli totale
310.363
Stocuri
169.331
Creanțe
1.877
Casă și conturi la bănci
98.925
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
355.518
Rezultat net
166.081
Angajați
1
Datorii
60.236
Active imobilizate
—
Active circulante
499.653
Capitaluri proprii
439.417
Venituri totale
357.349
Cheltuieli totale
183.451
Stocuri
127.607
Creanțe
1.047
Casă și conturi la bănci
370.999
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.415
Rezultat net
42.865
Angajați
2
Datorii
91.457
Active imobilizate
—
Active circulante
364.793
Capitaluri proprii
273.336
Venituri totale
155.415
Cheltuieli totale
110.996
Stocuri
89.814
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
274.979
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-12-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

5 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36872116
Număr de înregistrare
J2016001556325
Înmatriculare
23 decembrie 2016
EUID
ROONRC.J2016001556325
Formă juridică
SRL
Sediu social
SALINELOR 7 Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str SALINELOR 7 Ocna Sibiului SIBIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 decembrie 2016
Înregistrare fiscală
21 octombrie 2025
Telefon
0752690047 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HAMPU TEODORA IULIANA
administrator
KISS CRISTIAN DAN
administrator
KISS NICOLETA AIDA
administrator
MARCU ELENA-GABRIELA
administrator
MARCU ȘTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
KISS SIBEXPRES S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.12.2016
Înregistrare fiscală
27 decembrie 2016
Număr registrul comerțului
J2016001556325
Cod CAEN
4712
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0752690047 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, ORŞ. OCNA SIBIULUI, STR. SALINELOR, NR.7
Cod poștal fiscal
555600
Strada sediului
Str. Salinelor
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Orş. Ocna Sibiului
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
555600
Strada domiciliului fiscal
Str. Salinelor
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Ocna Sibiului
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
555600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 octombrie 2019
Perioada 2: TVA de la
1 octombrie 2017
Perioada 2: TVA până la
10 aprilie 2019
Perioada 2: Anulare operată la
10 aprilie 2019
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 2553 Rev. 3Operațiuni de mecanică generală

CAEN 3212 Rev. 3Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase

CAEN 3213 Rev. 3Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuLoc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna SibiuluiCAEN 4712
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI