Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/KLANIC DEVELOPMENTS SRL

KLANIC DEVELOPMENTS SRL

CUI 38045263 · SRL· Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

KLANIC DEVELOPMENTS SRL are sediul în Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+98,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 597,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât12,3%

Marja netă calculată este 12,3% în 2025, față de 34,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-67,7%

Datoriile raportate sunt 710 K lei în 2025, față de 2,2 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+98,2% față de anul anterior2020: 569.7882021: 340.1152022: 1.105.7112023: 4202024: 597.1642025: 1.183.572
Rezultat net 2025145,9 K lei-28,3% față de anul anterior2020: 252.2392021: 3.5462022: 141.4032023: -61.2842024: 203.5122025: 145.873
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025177,8 K lei-79,7% față de anul anterior2020: 588.9362021: 592.4822022: 733.8852023: 672.6012024: 876.1132025: 177.793
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0592 K1 mil.2020: 569,8 K lei569,8 K20202021: 340,1 K lei340,1 K20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 420 lei42020232024: 597,2 K lei597,2 K20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14.591,4%-7.273,6%44,3%2020: 44,3%44,3%20202021: 1%1%20212022: 12,8%12,8%20222023: -14.591,4%-14.591,4%20232024: 34,1%34,1%20242025: 12,3%12,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,3% · n=2.074

Cifra de afaceri: +98,2% față de anul anterior.Marjă netă 12,3% · -21,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024876,1 K lei
2025177,8 K lei

Datorii raportate

20242,2 mil. lei
2025710 K lei

Disponibilități bănești

2024208,5 K lei
20253,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri420 lei597,2 K lei1,2 mil. lei+98,2% față de anul anterior
Rezultat net-61,3 K lei203,5 K lei145,9 K lei-28,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii672,6 K lei876,1 K lei177,8 K lei-79,7% față de anul anterior
Datorii1,6 mil. lei2,2 mil. lei710 K lei-67,7% față de anul anterior
Creanțe101,7 K lei513,4 K lei44,7 K lei-91,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă12,3%34,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,3% (n=2.074) · 2024: 10,3% (n=3.401)

Rezultat / active (A+B)16,4%6,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: -0,2% (n=3.531) · 2024: -0,2% (n=5.784)

Rezultat / capitaluri proprii82%23,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=2.406) · 2024: 2,3% (n=3.820)

Vânzări per angajat1.183.572 lei597.164 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 353.319 lei (n=1.362) · 2024: 331.651 lei (n=2.523)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)20%28,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=3.531) · 2024: 1,7% (n=5.784)

Datorii / active (A+B)80%71,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 97,4% (n=3.531) · 2024: 97,9% (n=5.784)

Ponderea activelor imobilizate81,4%59%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 70,6% (n=3.531) · 2024: 72,2% (n=5.784)

Active circulante / datorii totale0,23×0,57×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,42× (n=4.487) · 2024: 0,42× (n=7.199)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări13,6 zile309,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 149,4 zile (n=2.019) · 2024: 161 zile (n=3.293)

Stocuri în zile de vânzări35,5 zile325,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 153,5 zile (n=1.343) · 2024: 163,2 zile (n=2.148)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.183.572
Rezultat net
145.873
Angajați
1
Datorii
710.008
Active imobilizate
722.884
Active circulante
164.917
Capitaluri proprii
177.793
Venituri totale
854.728
Cheltuieli totale
691.192
Stocuri
116.552
Creanțe
44.747
Casă și conturi la bănci
3.618
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
597.164
Rezultat net
203.512
Angajați
1
Datorii
2.197.502
Active imobilizate
1.812.013
Active circulante
1.261.602
Capitaluri proprii
876.113
Venituri totale
948.142
Cheltuieli totale
727.611
Stocuri
539.687
Creanțe
513.407
Casă și conturi la bănci
208.508
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
420
Rezultat net
-61.284
Angajați
1
Datorii
1.567.161
Active imobilizate
1.461.035
Active circulante
778.727
Capitaluri proprii
672.601
Venituri totale
570.302
Cheltuieli totale
631.582
Stocuri
636.565
Creanțe
101.716
Casă și conturi la bănci
40.446
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.105.711
Rezultat net
141.403
Angajați
1
Datorii
795.856
Active imobilizate
891.153
Active circulante
638.588
Capitaluri proprii
733.885
Venituri totale
1.001.630
Cheltuieli totale
850.269
Stocuri
599.262
Creanțe
37.041
Casă și conturi la bănci
2.285
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
340.115
Rezultat net
3.546
Angajați
1
Datorii
1.200.653
Active imobilizate
995.961
Active circulante
797.174
Capitaluri proprii
592.482
Venituri totale
450.855
Cheltuieli totale
444.135
Stocuri
663.912
Creanțe
37.200
Casă și conturi la bănci
96.062
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
569.788
Rezultat net
252.239
Angajați
1
Datorii
723.149
Active imobilizate
888.454
Active circulante
420.400
Capitaluri proprii
588.936
Venituri totale
887.852
Cheltuieli totale
630.483
Stocuri
81.581
Creanțe
47.313
Casă și conturi la bănci
291.506
Cheltuieli în avans
3.231
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-07-31 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38045263
Număr de înregistrare
J29/1992/2017
Înmatriculare
31 iulie 2017
EUID
ROONRC.J29/1992/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
GENTIANEI 37 Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti Prahova
Adresă fiscală
Str. GENTIANEI 37 Pauleşti PRAHOVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 iulie 2017
Înregistrare fiscală
16 septembrie 2025
Telefon
0767801006 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IACOB NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
KLANIC DEVELOPMENTS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.07.2017
Înregistrare fiscală
31 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J2017001992296
Cod CAEN
6812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni

Contact și adrese

Telefon
0767801006 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, SAT PĂULEŞTI COM. PĂULEŞTI, STR GENTIANEI, NR.37, CAMERA 1, ET.P
Cod poștal fiscal
107400
Strada sediului
Str GENTIANEI
Numărul sediului
37
Localitatea sediului
Sat Păuleşti Com. Păuleşti
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
107400
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str GENTIANEI
Numărul domiciliului fiscal
37
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Păuleşti Com. Păuleşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
107400
Detalii domiciliu fiscal
camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
28 martie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • adresa domiciliu fiscal.ddenumire Strada: Str. GENTIANEI → Str GENTIANEI
    • adresa sediu social.sdenumire Strada: Str. GENTIANEI → Str GENTIANEI
    • Adresă fiscală: JUD. PRAHOVA, SAT PĂULEŞTI COM. PĂULEŞTI, STR. GENTIANEI, NR.37, CAMERA 1, ET.P → JUD. PRAHOVA, SAT PĂULEŞTI COM. PĂULEŞTI, STR GENTIANEI, NR.37, CAMERA 1, ET.P
    • date generale.cod CAEN: 4110 → 6812
    • date generale.nrRegCom: J29/1992/2017 → J2017001992296

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaSat Păuleşti, Comuna PăuleştiCAEN 4110
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI