Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/KOF FIRE CONSULTING SRL

KOF FIRE CONSULTING SRL

CUI 37033457 · SRL· Oraş Breaza

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

KOF FIRE CONSULTING SRL are sediul în Oraş Breaza. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-8,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 43,2 K lei, față de 47,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut25,6%

Marja netă calculată este 25,6% în 2025, față de -4,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-48%

Datoriile raportate sunt 390 lei în 2025, față de 750 lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202543,2 K lei-8,2% față de anul anterior2020: 29.6402021: 34.3902022: 38.1652023: 38.4452024: 47.0902025: 43.245
Rezultat net 202511,1 K lei+580,7% față de anul anterior2020: -1.5962021: 25.1112022: -9.8952023: 19.4822024: -2.3012025: 11.060
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202571 K lei+18,5% față de anul anterior2020: 39.4942021: 64.6052022: 54.7102023: 62.1922024: 59.8902025: 70.950
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate024 K47 K2020: 29,6 K lei29,6 K20202021: 34,4 K lei34,4 K20212022: 38,2 K lei38,2 K20222023: 38,4 K lei38,4 K20232024: 47,1 K lei47,1 K20242025: 43,2 K lei43,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-25,9%23,5%73%Mediana sectorului (2025): 29,2% · n=34022020: -5,4%-5,4%20202021: 73%73%20212022: -25,9%-25,9%20222023: 50,7%50,7%20232024: -4,9%-4,9%20242025: 25,6%25,6%2025

Cifra de afaceri: -8,2% față de anul anterior. Marja netă: 25,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii71 K lei+18,5% față de anul anterior
Datorii390 lei-48% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri38,4 K lei47,1 K lei43,2 K lei-8,2% față de anul anterior
Rezultat net19,5 K lei-2,3 K lei11,1 K lei+580,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii62,2 K lei59,9 K lei71 K lei+18,5% față de anul anterior
Datorii3,1 K lei750 lei390 lei-48% față de anul anterior
Creanțe54 K lei37,5 K lei39,3 K lei+4,8% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri25,6%29,2%n=3.402-4,9%31,7%n=5.043
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)99,5%59,8%n=2.63198,8%66,9%n=3.834
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)0,5%39,8%n=2.6311,2%33,1%n=3.834
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)17,8%17,2%n=2.6314,6%15,7%n=3.834
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)15,5%27,7%n=2.631-3,8%27,5%n=3.834
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive15,6%72,1%n=3.394-3,8%68,5%n=4.924
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii150,28×1,9×n=4.02677,14×2,25×n=5.848
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360327,16 zile106,7 zilen=3.239286,69 zile84,2 zilen=4.668

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
43.245
Rezultat net
11.060
Angajați
—
Datorii
390
Active imobilizate
12.730
Active circulante
58.610
Capitaluri proprii
70.950
Venituri totale
43.246
Cheltuieli totale
29.150
Stocuri
—
Creanțe
39.300
Casă și conturi la bănci
19.310
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.090
Rezultat net
-2.301
Angajați
—
Datorii
750
Active imobilizate
2.786
Active circulante
57.854
Capitaluri proprii
59.890
Venituri totale
47.091
Cheltuieli totale
46.733
Stocuri
—
Creanțe
37.500
Casă și conturi la bănci
20.354
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.445
Rezultat net
19.482
Angajați
—
Datorii
3.066
Active imobilizate
—
Active circulante
65.258
Capitaluri proprii
62.192
Venituri totale
38.446
Cheltuieli totale
14.805
Stocuri
—
Creanțe
53.970
Casă și conturi la bănci
11.288
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.165
Rezultat net
-9.895
Angajați
—
Datorii
105
Active imobilizate
—
Active circulante
54.815
Capitaluri proprii
54.710
Venituri totale
38.165
Cheltuieli totale
47.087
Stocuri
—
Creanțe
3.190
Casă și conturi la bănci
51.625
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.390
Rezultat net
25.111
Angajați
—
Datorii
3.038
Active imobilizate
—
Active circulante
67.643
Capitaluri proprii
64.605
Venituri totale
34.390
Cheltuieli totale
8.269
Stocuri
—
Creanțe
2.750
Casă și conturi la bănci
64.893
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.640
Rezultat net
-1.596
Angajați
—
Datorii
22.456
Active imobilizate
—
Active circulante
61.950
Capitaluri proprii
39.494
Venituri totale
29.640
Cheltuieli totale
30.414
Stocuri
—
Creanțe
4.700
Casă și conturi la bănci
57.250
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-02-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37033457
Număr de înregistrare
J29/228/2017
Înmatriculare
14 februarie 2017
EUID
ROONRC.J29/228/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
VALEA CĂRUNTEI 10 Oraş Breaza Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VALEA CĂRUNTEI 10 Oraş Breaza PRAHOVA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 februarie 2017
Înregistrare fiscală
20 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COFARU CĂTĂLIN-CLAUDIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
KOF FIRE CONSULTING SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.02.2017
Înregistrare fiscală
14 februarie 2017
Număr registrul comerțului
J29/228/2017
Cod CAEN
7490
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpina

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, ORŞ. BREAZA, STR. VALEA CĂRUNTEI, NR.10
Cod poștal fiscal
105400
Strada sediului
Str. Valea Căruntei
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Orş. Breaza
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
105400
Strada domiciliului fiscal
Str. Valea Căruntei
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Breaza
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
105400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaOraş BreazaCAEN 7490
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI