Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/KPA CLEAN TRANSILVANIA S.R.L.

KPA CLEAN TRANSILVANIA S.R.L.

CUI 46251116 · SRL· Municipiul Turda

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

KPA CLEAN TRANSILVANIA S.R.L. are sediul în Municipiul Turda. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-27,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-5,7%

Marja netă calculată este -5,7% în 2025, față de 7,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-4,4%

Datoriile raportate sunt 938,1 K lei în 2025, față de 981,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei-27,4% față de anul anterior2022: 360.0872023: 2.041.3552024: 1.974.2522025: 1.433.401
Rezultat net 2025-82,2 K lei-155,7% față de anul anterior2022: -15.2922023: -138.0982024: 147.4322025: -82.193
Angajați 20253-57,1% față de anul anterior2022: 52023: 112024: 72025: 3
Capitaluri proprii 2025-89,7 K lei-1.458,4% față de anul anterior2022: -15.0922023: -153.1902024: -5.7582025: -89.733
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2022: 360,1 K lei360,1 K20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 2 mil. lei2 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,8%8,3%23,4%Mediana sectorului (2025): 23,4% · n=34012022: -4,2%-4,2%20222023: -6,8%-6,8%20232024: 7,5%7,5%20242025: -5,7%-5,7%2025

Cifra de afaceri: -27,4% față de anul anterior. Marja netă: -5,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-89,7 K lei-1.458,4% față de anul anterior
Datorii938,1 K lei-4,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei2 mil. lei1,4 mil. lei-27,4% față de anul anterior
Rezultat net-138,1 K lei147,4 K lei-82,2 K lei-155,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-153,2 K lei-5,8 K lei-89,7 K lei-1.458,4% față de anul anterior
Datorii818,9 K lei981,4 K lei938,1 K lei-4,4% față de anul anterior
Creanțe283,5 K lei183,4 K lei190 K lei+3,6% față de anul anterior
Angajați1173-57,1% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-5,7%23,4%n=3.4017,5%23%n=3.370
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-10,6%49,1%n=2.347-0,6%58,4%n=2.302
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)110,6%44,6%n=2.347100,6%38%n=2.302
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)9,9%16,1%n=2.3470,8%16%n=2.302
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-9,7%21,3%n=2.34515,1%21,2%n=2.300
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,81×1,93×n=4.0870,99×2,18×n=4.011
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36047,72 zile91,98 zilen=3.13633,44 zile81,85 zilen=3.057
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360131,01 zile4,12 zilen=1.191138,51 zile4,01 zilen=1.187
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați477.800 lei117.365 lein=2.689282.036 lei98.995 lein=2.694

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.433.401
Rezultat net
-82.193
Angajați
3
Datorii
938.112
Active imobilizate
83.854
Active circulante
764.525
Capitaluri proprii
-89.733
Venituri totale
1.466.133
Cheltuieli totale
1.548.326
Stocuri
521.635
Creanțe
190.025
Casă și conturi la bănci
52.865
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.974.252
Rezultat net
147.432
Angajați
7
Datorii
981.400
Active imobilizate
7.562
Active circulante
968.080
Capitaluri proprii
-5.758
Venituri totale
2.054.877
Cheltuieli totale
1.857.225
Stocuri
759.594
Creanțe
183.389
Casă și conturi la bănci
25.097
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.041.355
Rezultat net
-138.098
Angajați
11
Datorii
818.926
Active imobilizate
3.079
Active circulante
662.657
Capitaluri proprii
-153.190
Venituri totale
2.045.645
Cheltuieli totale
2.167.159
Stocuri
361.540
Creanțe
283.471
Casă și conturi la bănci
17.646
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
360.087
Rezultat net
-15.292
Angajați
5
Datorii
767.070
Active imobilizate
—
Active circulante
751.978
Capitaluri proprii
-15.092
Venituri totale
360.088
Cheltuieli totale
372.362
Stocuri
460.748
Creanțe
267.717
Casă și conturi la bănci
23.513
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-06-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

18 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46251116
Număr de înregistrare
J12/3338/2022
Înmatriculare
6 iunie 2022
EUID
ROONRC.J12/3338/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
George Bariţiu 109D Municipiul Turda Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. George Bariţiu 109D Turda CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 iunie 2022
Înregistrare fiscală
2 iulie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KISS PAL ATTILA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
KPA CLEAN TRANSILVANIA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.06.2022
Înregistrare fiscală
6 iunie 2022
Număr registrul comerțului
J12/3338/2022
Cod CAEN
8121
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turda

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. TURDA, STR. GEORGE BARIŢIU, NR.109D, ET.1, AP.11
Strada sediului
Str. George Bariţiu
Numărul sediului
109D
Localitatea sediului
Mun. Turda
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. George Bariţiu
Numărul domiciliului fiscal
109D
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Turda
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2022
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 martie 2024
TVA la încasare până la
1 august 2025
Actualizare TVA la încasare
2 iulie 2025
Publicare TVA la încasare
3 iulie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (18) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL"TURDA9 din 18 înregistrări (50%) · Vezi relația

GRADINITA DR.ION RATIU TURDA4 din 18 înregistrări (22,2%) · Vezi relația

STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE AGRICOLA1 din 18 înregistrări (5,6%) · Vezi relația

COMPANIA DE APA "ARIES" S.A.1 din 18 înregistrări (5,6%) · Vezi relația

COMUNA AITON1 din 18 înregistrări (5,6%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Produse de curatenie (Rev.2)17 din 18 înregistrări (94,4%) · Vezi selecția

Perii de toaleta (Rev.2)1 din 18 înregistrări (5,6%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 mai 2026Achiziție directă

PACHET 1000 NUMAR DE REFERINTA: 010 PRET DE CATALOG: 826,45 RON / Unitate de masura UNITATE DE MASU

Autoritate: GRADINITA DR.ION RATIU TURDA

CPV 39831240-0 — Produse de curatenie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831240-0

Vezi detaliile atribuirii →
2.479 leiValoare publicată
17 aprilie 2026Achiziție directă

PACHET 1000 Numar de referinta: 010 Pret de catalog: 826,45 RON / Unitate de masura Unitate de masu

Autoritate: COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL"TURDA

CPV 39831240-0 — Produse de curatenie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831240-0

Vezi detaliile atribuirii →
826 leiValoare publicată
6 martie 2026Achiziție directă

PACHET 1500 Numar de referinta: 005 Pret de catalog: 1.239,67 RON / Unitate de masura Unitate de ma

Autoritate: COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL"TURDA

CPV 39831240-0 — Produse de curatenie (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831240-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.240 leiValoare publicată
4 martie 2026Achiziție directă

PACHET PRODUSE CURATENIE 2500 Numar de referinta: 011 Pret de catalog: 2.066,12 RON / Unitate de ma

Autoritate: GRADINITA DR.ION RATIU TURDA

CPV 39831240-0 — Produse de curatenie (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831240-0

Vezi detaliile atribuirii →
2.066 leiValoare publicată
2 februarie 2026Achiziție directă

PACHET 2000 Numar de referinta: 002 Pret de catalog: 1.652,89 RON / Unitate de masura Unitate de ma

Autoritate: COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL"TURDA

CPV 39831240-0 — Produse de curatenie (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831240-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.653 leiValoare publicată
16 decembrie 2025Achiziție directă

PACHET 500 Numar de referinta: 006 Pret de catalog: 413,22 RON / Unitate de masura Unitate de masur

Autoritate: COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL"TURDA

CPV 39831240-0 — Produse de curatenie (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831240-0

Vezi detaliile atribuirii →
413 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4645 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul TurdaCAEN 8121
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI