Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/KRISTAMED INGRIJIRI LA DOMICILIU SRL

KRISTAMED INGRIJIRI LA DOMICILIU SRL

CUI 33817362 · SRL· Municipiul Turda· Alte activități referitoare la sănătatea umană

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

KRISTAMED INGRIJIRI LA DOMICILIU SRL are sediul în Municipiul Turda și raportează activitatea alte activități referitoare la sănătatea umană. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-19,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 97,9 K lei, față de 122,3 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a coborât31,2%

Marja netă calculată este 31,2% în 2021, față de 42,8% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202197,9 K lei-19,9% față de anul anterior2020: 122.3442021: 97.940
Rezultat net 202130,6 K lei-41,6% față de anul anterior2020: 52.4102021: 30.599
Angajați 2021—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202151,3 K lei-27,4% față de anul anterior2020: 70.7352021: 51.334
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate061 K122 K2020: 122,3 K lei122,3 K20202021: 97,9 K lei97,9 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%21,4%42,8%2020: 42,8%42,8%20202021: 31,2%31,2%2021Reper 2021: mediana sectorului 23,5% · n=3.340

Cifra de afaceri: -19,9% față de anul anterior.Marjă netă 31,2% · -11,6 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202070,7 K lei
202151,3 K lei

Datorii raportate

20209,4 K lei
2021145,6 K lei

Disponibilități bănești

202054,3 K lei
2021191,8 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri122,3 K lei97,9 K lei-19,9% față de anul anterior
Rezultat net52,4 K lei30,6 K lei-41,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii70,7 K lei51,3 K lei-27,4% față de anul anterior
Datorii9,4 K lei145,6 K lei+1.446,1% față de anul anterior
Creanțe15,3 K lei5,2 K lei-66% față de anul anterior
Angajați1—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă31,2%42,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 23,5% (n=3.340) · 2020: 19,2% (n=2.999)

Rezultat / active (A+B)15,5%65,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 14% (n=2.785) · 2020: 8,6% (n=2.522)

Rezultat / capitaluri proprii59,6%74,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 59,6% (n=2.815) · 2020: 48,9% (n=2.473)

Vânzări per angajat—122.344 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2021: 87.511 lei (n=2.179) · 2020: 71.248 lei (n=2.038)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)26,1%88,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 39,6% (n=2.786) · 2020: 32,5% (n=2.523)

Datorii / active (A+B)73,9%11,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 43,2% (n=2.786) · 2020: 49% (n=2.523)

Ponderea activelor imobilizate0%13,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 37,3% (n=2.786) · 2020: 41,1% (n=2.523)

Active circulante / datorii totale1,35×7,39×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 1,29× (n=4.030) · 2020: 1,06× (n=3.639)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări19,1 zile44,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 28,6 zile (n=2.527) · 2020: 27 zile (n=2.217)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.940
Rezultat net
30.599
Angajați
—
Datorii
145.627
Active imobilizate
0
Active circulante
196.961
Capitaluri proprii
51.334
Venituri totale
117.168
Cheltuieli totale
85.426
Stocuri
—
Creanțe
5.190
Casă și conturi la bănci
191.771
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
122.344
Rezultat net
52.410
Angajați
1
Datorii
9.419
Active imobilizate
10.580
Active circulante
69.574
Capitaluri proprii
70.735
Venituri totale
122.347
Cheltuieli totale
68.787
Stocuri
—
Creanțe
15.252
Casă și conturi la bănci
54.322
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33817362
Număr de înregistrare
J12/3285/2014
Înmatriculare
19 noiembrie 2014
EUID
ROONRC.J12/3285/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
HAŢEGULUI 44 Municipiul Turda Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CÂMPEAN IOAN
administrator
NEMEŞ MIHAELA CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
KRISTAMED INGRIJIRI LA DOMICILIU SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 28.12.2022
Înregistrare fiscală
19 noiembrie 2014
Număr registrul comerțului
J12/3285/2014
Cod CAEN
8690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turda

Contact și adrese

Telefon
0752911682 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. TURDA, STR. HAŢEGULUI, NR.44
Cod poștal fiscal
401064
Strada sediului
Str. Haţegului
Numărul sediului
44
Localitatea sediului
Mun. Turda
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
401064
Strada domiciliului fiscal
Str. Haţegului
Numărul domiciliului fiscal
44
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Turda
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
401064

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul TurdaCAEN 8690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI