Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/KRYSS & STELIAN SHOP S.R.L.

KRYSS & STELIAN SHOP S.R.L.

CUI 43792427 · SRL· Sat Sadina, Comuna Roata de Jos

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

KRYSS & STELIAN SHOP S.R.L. are sediul în Sat Sadina, Comuna Roata de Jos. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+24,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 256 K lei, față de 205,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut8,2%

Marja netă calculată este 8,2% în 2025, față de 4,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+14,7%

Datoriile raportate sunt 120,5 K lei în 2025, față de 105 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025256 K lei+24,6% față de anul anterior2021: 50.0312022: 90.2222023: 177.8162024: 205.4582025: 255.957
Rezultat net 202521,1 K lei+137,3% față de anul anterior2021: 6.6702022: -6.2552023: 26.8522024: 8.8782025: 21.071
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202557,4 K lei+58% față de anul anterior2021: 6.8702022: 6152023: 27.4672024: 36.3452025: 57.417
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0128 K256 K2021: 50 K lei50 K20212022: 90,2 K lei90,2 K20222023: 177,8 K lei177,8 K20232024: 205,5 K lei205,5 K20242025: 256 K lei256 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,9%4,1%15,1%Mediana sectorului (2025): 2,2% · n=64862021: 13,3%13,3%20212022: -6,9%-6,9%20222023: 15,1%15,1%20232024: 4,3%4,3%20242025: 8,2%8,2%2025

Cifra de afaceri: +24,6% față de anul anterior. Marja netă: 8,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii57,4 K lei+58% față de anul anterior
Datorii120,5 K lei+14,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri177,8 K lei205,5 K lei256 K lei+24,6% față de anul anterior
Rezultat net26,9 K lei8,9 K lei21,1 K lei+137,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii27,5 K lei36,3 K lei57,4 K lei+58% față de anul anterior
Datorii102,7 K lei105 K lei120,5 K lei+14,7% față de anul anterior
Creanțe18,1 K lei18,2 K lei18,8 K lei+3,6% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri8,2%2,2%n=6.4864,3%2,4%n=9.794
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)32,3%26,2%n=4.39225,7%28,2%n=6.710
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)67,7%73,8%n=4.39274,3%71,8%n=6.710
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,3%12,6%n=4.3920,4%12,2%n=6.710
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)11,8%1,3%n=4.3846,3%1,5%n=6.696
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive36,7%9,8%n=4.83124,4%11,6%n=7.223
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,47×0,98×n=7.9111,34×1×n=11.784
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36026,49 zile11,47 zilen=5.40531,87 zile11,07 zilen=7.904
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360196,43 zile128,93 zilen=5.926204,4 zile131,33 zilen=8.992
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați255.957 lei196.939 lein=4.558205.458 lei182.496 lein=7.099

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
255.957
Rezultat net
21.071
Angajați
1
Datorii
120.470
Active imobilizate
550
Active circulante
177.287
Capitaluri proprii
57.417
Venituri totale
255.957
Cheltuieli totale
232.965
Stocuri
139.659
Creanțe
18.835
Casă și conturi la bănci
18.793
Cheltuieli în avans
50
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
205.458
Rezultat net
8.878
Angajați
1
Datorii
105.011
Active imobilizate
550
Active circulante
140.806
Capitaluri proprii
36.345
Venituri totale
205.458
Cheltuieli totale
195.033
Stocuri
116.657
Creanțe
18.186
Casă și conturi la bănci
5.963
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.816
Rezultat net
26.852
Angajați
1
Datorii
102.741
Active imobilizate
—
Active circulante
130.208
Capitaluri proprii
27.467
Venituri totale
177.816
Cheltuieli totale
146.150
Stocuri
109.347
Creanțe
18.094
Casă și conturi la bănci
2.767
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.222
Rezultat net
-6.255
Angajați
1
Datorii
91.420
Active imobilizate
—
Active circulante
92.035
Capitaluri proprii
615
Venituri totale
90.550
Cheltuieli totale
95.320
Stocuri
77.001
Creanțe
13.354
Casă și conturi la bănci
1.680
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.031
Rezultat net
6.670
Angajați
—
Datorii
73.443
Active imobilizate
—
Active circulante
80.313
Capitaluri proprii
6.870
Venituri totale
50.031
Cheltuieli totale
41.907
Stocuri
71.261
Creanțe
7.783
Casă și conturi la bănci
1.269
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43792427
Număr de înregistrare
J2021000220520
Înmatriculare
23 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000220520
Formă juridică
SRL
Sediu social
REPUBLICII 95 Sat Sadina, Comuna Roata de Jos Giurgiu
Adresă fiscală
Str REPUBLICII 95 Sadina GIURGIU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 februarie 2021
Înregistrare fiscală
28 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ȚOGHINĂ IULIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
KRYSS & STELIAN SHOP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.02.2021
Înregistrare fiscală
23 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000220520
Cod CAEN
4712
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT SADINA COM. ROATA DE JOS, STR. REPUBLICII, NR.95, CAMERA 1
Cod poștal fiscal
87198
Strada sediului
Str. Republicii
Numărul sediului
95
Localitatea sediului
Sat Sadina Com. Roata de Jos
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
87198
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Republicii
Numărul domiciliului fiscal
95
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sadina Com. Roata de Jos
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
87198
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

28 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuSat Sadina, Comuna Roata de JosCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI