Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/KS DIGITAL ENERGY S.R.L.

KS DIGITAL ENERGY S.R.L.

CUI 48090954 · SRL· Loc. Simeria, Oraş Simeria· Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

KS DIGITAL ENERGY S.R.L. are sediul în Loc. Simeria, Oraş Simeria și raportează activitatea comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+11,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 323,5 K lei, față de 289,1 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât8,1%

Marja netă calculată este 8,1% în 2024, față de 51,6% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024323,5 K lei+11,9% față de anul anterior2023: 289.1062024: 323.494
Rezultat net 202426,3 K lei-82,4% față de anul anterior2023: 149.2022024: 26.296
Angajați 20243+200% față de anul anterior2023: 12024: 3
Capitaluri proprii 202473,2 K lei-51% față de anul anterior2023: 149.4022024: 73.220
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0162 K323 K2023: 289,1 K lei289,1 K20232024: 323,5 K lei323,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%25,8%51,6%Mediana sectorului (2024): 10,3% · n=7162023: 51,6%51,6%20232024: 8,1%8,1%2024

Cifra de afaceri: +11,9% față de anul anterior. Marja netă: 8,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii73,2 K lei-51% față de anul anterior
Datorii18,8 K lei-43,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri289,1 K lei323,5 K lei+11,9% față de anul anterior
Rezultat net149,2 K lei26,3 K lei-82,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii149,4 K lei73,2 K lei-51% față de anul anterior
Datorii33,2 K lei18,8 K lei-43,3% față de anul anterior
Creanțe57,5 K lei21,3 K lei-63% față de anul anterior
Angajați13+200% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri8,1%10,3%n=71651,6%13,6%n=743
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)79,5%51,8%n=60581,8%54,3%n=616
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)20,5%48,2%n=60518,2%44,9%n=616
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%12,7%n=6050%11,4%n=616
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)28,6%10,4%n=60481,7%12,4%n=616
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive35,9%29,9%n=72399,9%37,8%n=739
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,89×1,53×n=8945,5×1,61×n=919
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36023,72 zile68,56 zilen=68071,64 zile67,85 zilen=707
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36020,16 zile35,13 zilen=55223,59 zile40,89 zilen=589
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați107.831 lei346.592 lein=494289.106 lei324.619 lein=517

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
323.494
Rezultat net
26.296
Angajați
3
Datorii
18.834
Active imobilizate
0
Active circulante
92.054
Capitaluri proprii
73.220
Venituri totale
324.522
Cheltuieli totale
294.726
Stocuri
18.119
Creanțe
21.313
Casă și conturi la bănci
52.622
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
289.106
Rezultat net
149.202
Angajați
1
Datorii
33.212
Active imobilizate
0
Active circulante
182.614
Capitaluri proprii
149.402
Venituri totale
290.710
Cheltuieli totale
138.659
Stocuri
18.941
Creanțe
57.533
Casă și conturi la bănci
106.140
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2025-02-14Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

80 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
48090954
Număr de înregistrare
J20/561/2023
Înmatriculare
3 mai 2023
EUID
ROONRC.J20/561/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
LIBERTĂŢII 39 Loc. Simeria, Oraş Simeria Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KRECH ȘTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
KS DIGITAL ENERGY S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 09.10.2025
Înregistrare fiscală
3 mai 2023
Număr registrul comerțului
J20/561/2023
Cod CAEN
4651
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
0765508531 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, ORŞ. SIMERIA, STR. LIBERTĂŢII, NR.39
Cod poștal fiscal
335900
Strada sediului
Str. Libertăţii
Numărul sediului
39
Localitatea sediului
Orş. Simeria
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
335900
Strada domiciliului fiscal
Str. Libertăţii
Numărul domiciliului fiscal
39
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Simeria
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
335900

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 octombrie 2024
TVA până la
9 octombrie 2025
Anulare operată la
9 octombrie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2025
TVA la încasare până la
9 octombrie 2025
Actualizare TVA la încasare
16 octombrie 2025
Publicare TVA la încasare
17 octombrie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (80) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ORASUL SIMERIA23 din 80 înregistrări (28,7%) · Vezi relația

LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORT FEROVIAR "ANGHEL SALIGNY"18 din 80 înregistrări (22,5%) · Vezi relația

COMUNA LUNCOIU DE JOS14 din 80 înregistrări (17,5%) · Vezi relația

Spitalul de Psihiatrie Zam10 din 80 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

COMUNA BAITA (Consiliul Local al Comunei Baita)6 din 80 înregistrări (7,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Cartuse de toner (Rev.2)49 din 80 înregistrări (61,3%) · Vezi selecția

Piese si accesorii pentru computere (Rev.2)6 din 80 înregistrări (7,5%) · Vezi selecția

Cartuse de cerneala (Rev.2)5 din 80 înregistrări (6,3%) · Vezi selecția

Computere portabile (Rev.2)4 din 80 înregistrări (5%) · Vezi selecția

Imprimante laser (Rev.2)3 din 80 înregistrări (3,8%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

14 februarie 2025Achiziție directă

Memorie SSD, Televizor, consumabile

Autoritate: Spitalul de Psihiatrie Zam

CPV 32324100-1 — Televizoare color (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 32324100-1

Vezi detaliile atribuirii →
10.366 leiValoare publicată
12 decembrie 2024Achiziție directă

Hub USB 4 porturi USB-A 3.2 Gen1, Cablu USB-A 1.2m

Autoritate: ORASUL SIMERIA

CPV 30237110-3 — Interfete de retea (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30237110-3

Vezi detaliile atribuirii →
84 leiValoare publicată
9 decembrie 2024Achiziție directă

Sky-Cartus non-OEM-BROTHER-DR3300-B-30k

Autoritate: ORASUL SIMERIA

CPV 30125100-2 — Cartuse de toner (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30125100-2

Vezi detaliile atribuirii →
193 leiValoare publicată
19 noiembrie 2024Achiziție directă

Cartus OEM-PANTUM-DL-410-DRUM-B-12k

Autoritate: CS CFR SIMERIA

CPV 30125100-2 — Cartuse de toner (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30125100-2

Vezi detaliile atribuirii →
357 leiValoare publicată
14 noiembrie 2024Achiziție directă

Cartus Toner Konica Minolta TNP92K

Autoritate: COMUNA BAITA (Consiliul Local al Comunei Baita)

CPV 30125100-2 — Cartuse de toner (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30125100-2

Vezi detaliile atribuirii →
353 leiValoare publicată
12 noiembrie 2024Achiziție directă

Pachet consumabile

Autoritate: COMUNA BAITA (Consiliul Local al Comunei Baita)

CPV 30125100-2 — Cartuse de toner (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30125100-2

Vezi detaliile atribuirii →
361 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraLoc. Simeria, Oraş SimeriaCAEN 4651
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI