Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/L&C LIFT SERVICE SRL

L&C LIFT SERVICE SRL

CUI 38062914 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

L&C LIFT SERVICE SRL are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-86,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 88,6 K lei, față de 653 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-35,6%

Marja netă calculată este -35,6% în 2025, față de 40,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-23,5%

Datoriile raportate sunt 194,1 K lei în 2025, față de 253,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202588,6 K lei-86,4% față de anul anterior2020: 455.2372021: 405.1312022: 622.6792023: 565.4782024: 652.9762025: 88.563
Rezultat net 2025-31,6 K lei-112% față de anul anterior2020: 202.9232021: 192.8902022: 115.7392023: 52.1022024: 263.8392025: -31.555
Angajați 20251-75% față de anul anterior2020: 52021: 72022: 72023: 82024: 42025: 1
Capitaluri proprii 2025129,1 K lei-45,8% față de anul anterior2020: 397.2692021: 569.1052022: 120.9882023: 52.3422024: 238.1932025: 129.078
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0326 K653 K2020: 455,2 K lei455,2 K20202021: 405,1 K lei405,1 K20212022: 622,7 K lei622,7 K20222023: 565,5 K lei565,5 K20232024: 653 K lei653 K20242025: 88,6 K lei88,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-35,6%6%47,6%Mediana sectorului (2025): 18,1% · n=832020: 44,6%44,6%20202021: 47,6%47,6%20212022: 18,6%18,6%20222023: 9,2%9,2%20232024: 40,4%40,4%20242025: -35,6%-35,6%2025

Cifra de afaceri: -86,4% față de anul anterior. Marja netă: -35,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii129,1 K lei-45,8% față de anul anterior
Datorii194,1 K lei-23,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri565,5 K lei653 K lei88,6 K lei-86,4% față de anul anterior
Rezultat net52,1 K lei263,8 K lei-31,6 K lei-112% față de anul anterior
Capitaluri proprii52,3 K lei238,2 K lei129,1 K lei-45,8% față de anul anterior
Datorii218,6 K lei253,8 K lei194,1 K lei-23,5% față de anul anterior
Creanțe123 K lei352,5 K lei298,3 K lei-15,4% față de anul anterior
Angajați841-75% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-35,6%18,1%n=8340,4%12,5%n=1.000
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)39,9%38,2%n=5648,4%49,8%n=797
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)60,1%43%n=5651,6%48,5%n=797
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)7,6%24,9%n=567,2%17%n=797
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-9,8%7,4%n=5653,6%10,7%n=797
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-24,4%98,1%n=76110,8%41,1%n=935
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,54×2,15×n=951,8×1,5×n=1.194
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.212,7 zile77,38 zilen=72194,32 zile70,93 zilen=937
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile12,9 zilen=4126,12 zile19,12 zilen=577
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați88.563 lei126.245 lein=64163.244 lei175.430 lein=849

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.563
Rezultat net
-31.555
Angajați
1
Datorii
194.065
Active imobilizate
24.589
Active circulante
298.554
Capitaluri proprii
129.078
Venituri totale
135.545
Cheltuieli totale
165.745
Stocuri
0
Creanțe
298.335
Casă și conturi la bănci
219
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
652.976
Rezultat net
263.839
Angajați
4
Datorii
253.828
Active imobilizate
35.523
Active circulante
456.498
Capitaluri proprii
238.193
Venituri totale
656.086
Cheltuieli totale
375.414
Stocuri
47.381
Creanțe
352.457
Casă și conturi la bănci
56.660
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
565.478
Rezultat net
52.102
Angajați
8
Datorii
218.622
Active imobilizate
55.547
Active circulante
209.287
Capitaluri proprii
52.342
Venituri totale
612.959
Cheltuieli totale
555.197
Stocuri
47.544
Creanțe
123.018
Casă și conturi la bănci
38.725
Cheltuieli în avans
6.130
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
622.679
Rezultat net
115.739
Angajați
7
Datorii
350.693
Active imobilizate
37.530
Active circulante
434.151
Capitaluri proprii
120.988
Venituri totale
501.562
Cheltuieli totale
379.721
Stocuri
0
Creanțe
57.226
Casă și conturi la bănci
376.925
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
405.131
Rezultat net
192.890
Angajați
7
Datorii
223.956
Active imobilizate
55.324
Active circulante
737.737
Capitaluri proprii
569.105
Venituri totale
526.248
Cheltuieli totale
329.388
Stocuri
122.924
Creanțe
67.413
Casă și conturi la bănci
547.400
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
455.237
Rezultat net
202.923
Angajați
5
Datorii
93.063
Active imobilizate
77.312
Active circulante
413.020
Capitaluri proprii
397.269
Venituri totale
458.632
Cheltuieli totale
251.480
Stocuri
0
Creanțe
22.717
Casă și conturi la bănci
390.303
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 86% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 86% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-08-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38062914
Număr de înregistrare
J22/2597/2017
Înmatriculare
3 august 2017
EUID
ROONRC.J22/2597/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
NAŢIONALĂ 42F A4 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. NAŢIONALĂ 42F Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 august 2017
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2026
Telefon
0746080683 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LUCA VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
L&C LIFT SERVICE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.08.2017
Înregistrare fiscală
3 august 2017
Număr registrul comerțului
J2017002597221
Cod CAEN
4324
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0746080683 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ŞOS. NAŢIONALĂ, NR.42F, CAMERA 1, BL.A4, SC.E, ET.3, AP.1
Cod poștal fiscal
700605
Strada sediului
Şos. Naţională
Numărul sediului
42F
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700605
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
Şos. Naţională
Numărul domiciliului fiscal
42F
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700605
Detalii domiciliu fiscal
camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2020
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2020
Actualizare TVA la încasare
13 octombrie 2020
Publicare TVA la încasare
14 octombrie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 3 octombrie 2026
    • date generale.cod CAEN: 4329 → 4324
    • date generale.nrRegCom: J22/2597/2017 → J2017002597221

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 4323
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI