Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/L-UROLOGY VINTILA S.R.L.

L-UROLOGY VINTILA S.R.L.

CUI 49445117 · SRL· Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

L-UROLOGY VINTILA S.R.L. are sediul în Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+62,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 468,2 K lei, față de 287,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât75,5%

Marja netă calculată este 75,5% în 2025, față de 77,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+746,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025468,2 K lei+62,8% față de anul anterior2024: 287.6012025: 468.235
Rezultat net 2025353,4 K lei+59,4% față de anul anterior2024: 221.6592025: 353.427
Angajați 20251+0% față de anul anterior2024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025353,7 K lei+59,4% față de anul anterior2024: 221.8592025: 353.734
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0234 K468 K2024: 287,6 K lei287,6 K20242025: 468,2 K lei468,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,5%77,1%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112024: 77,1%77,1%20242025: 75,5%75,5%2025

Cifra de afaceri: +62,8% față de anul anterior. Marja netă: 75,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii353,7 K lei+59,4% față de anul anterior
Datorii6,9 K lei-34,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri287,6 K lei468,2 K lei+62,8% față de anul anterior
Rezultat net221,7 K lei353,4 K lei+59,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii221,9 K lei353,7 K lei+59,4% față de anul anterior
Datorii10,6 K lei6,9 K lei-34,5% față de anul anterior
Creanțe23 K lei195 K lei+746,7% față de anul anterior
Angajați11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri75,5%39,7%n=11.21177,1%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)98,1%61,4%n=9.06795,5%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)1,9%35,2%n=9.0674,5%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)15,1%31,1%n=9.06736,5%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)98%42%n=9.06595,4%42,9%n=8.515
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%99,2%n=10.68399,9%97,8%n=10.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii44,19×2,09×n=11.95113,96×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360149,92 zile98,48 zilen=10.14428,83 zile60,53 zilen=9.273
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați468.235 lei256.476 lein=8.361287.601 lei232.116 lein=8.069

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
468.235
Rezultat net
353.427
Angajați
1
Datorii
6.927
Active imobilizate
54.588
Active circulante
306.073
Capitaluri proprii
353.734
Venituri totale
468.674
Cheltuieli totale
102.574
Stocuri
—
Creanțe
195.000
Casă și conturi la bănci
111.073
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
287.601
Rezultat net
221.659
Angajați
1
Datorii
10.573
Active imobilizate
84.858
Active circulante
147.574
Capitaluri proprii
221.859
Venituri totale
287.601
Cheltuieli totale
57.488
Stocuri
—
Creanțe
23.030
Casă și conturi la bănci
124.544
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-01-19 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
49445117
Număr de înregistrare
J2024000084150
Înmatriculare
19 ianuarie 2024
EUID
ROONRC.J2024000084150
Formă juridică
SRL
Sediu social
Liţeşti 126 Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana Dâmboviţa
Adresă fiscală
Str Liţeşti 126 Picior de Munte DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 ianuarie 2024
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2025
Telefon
0758046465 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VINTILĂ IONUȚ-LUCIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
L-UROLOGY VINTILA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.01.2024
Înregistrare fiscală
19 ianuarie 2024
Număr registrul comerțului
J2024000084150
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Găeşti

Contact și adrese

Telefon
0758046465 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT PICIOR DE MUNTE COM. DRAGODANA, STR. LIŢEŞTI, NR.126
Strada sediului
Str. Liţeşti
Numărul sediului
126
Localitatea sediului
Sat Picior de Munte Com. Dragodana
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Liţeşti
Numărul domiciliului fiscal
126
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Picior de Munte Com. Dragodana
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Picior de Munte, Comuna DragodanaCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI