Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LA BAR LA CIORAP S.R.L.

LA BAR LA CIORAP S.R.L.

CUI 44295434 · SRL· Sat Novaci, Oraş Mihăileşti· Baruri și alte activități de servire a băuturilor

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LA BAR LA CIORAP S.R.L. are sediul în Sat Novaci, Oraş Mihăileşti și raportează activitatea baruri și alte activități de servire a băuturilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-82,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 27,3 K lei, față de 158 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-12,4%

Marja netă calculată este -12,4% în 2024, față de 8,8% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202427,3 K lei-82,7% față de anul anterior2021: 9.9262022: 119.8392023: 157.9642024: 27.306
Rezultat net 2024-3,4 K lei-124,2% față de anul anterior2021: 2.3772022: 25.1142023: 13.9452024: -3.378
Angajați 20241+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202423,7 K lei-11,2% față de anul anterior2021: 2.5772022: 27.6922023: 26.6372024: 23.657
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate079 K158 K2021: 9,9 K lei9,9 K20212022: 119,8 K lei119,8 K20222023: 158 K lei158 K20232024: 27,3 K lei27,3 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-12,4%5,8%23,9%Mediana sectorului (2024): 1,6% · n=81532021: 23,9%23,9%20212022: 21%21%20222023: 8,8%8,8%20232024: -12,4%-12,4%2024

Cifra de afaceri: -82,7% față de anul anterior. Marja netă: -12,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii23,7 K lei-11,2% față de anul anterior
Datorii0 lei-100% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri119,8 K lei158 K lei27,3 K lei-82,7% față de anul anterior
Rezultat net25,1 K lei13,9 K lei-3,4 K lei-124,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii27,7 K lei26,6 K lei23,7 K lei-11,2% față de anul anterior
Datorii3,1 K lei13,6 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe——123 leiFără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-12,4%1,6%n=8.1538,8%5,5%n=8.343
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)100%16,2%n=6.46966,3%26,7%n=6.473
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)0%83,3%n=6.46933,7%72,2%n=6.473
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)10,3%24,4%n=6.4697,4%21,5%n=6.473
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-14,3%0%n=6.46034,7%2,4%n=6.464
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-14,3%13,7%n=5.97252,4%29,2%n=6.486
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii—0,75×n=10.4462,74×0,9×n=10.722
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,62 zile14,21 zilen=7.268—20 zilen=6.661
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—37,13 zilen=7.1573,51 zile37,2 zilen=7.388
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați27.306 lei141.700 lein=6.190157.964 lei131.033 lein=6.510

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
27.306
Rezultat net
-3.378
Angajați
1
Datorii
0
Active imobilizate
2.448
Active circulante
21.209
Capitaluri proprii
23.657
Venituri totale
27.306
Cheltuieli totale
30.684
Stocuri
—
Creanțe
123
Casă și conturi la bănci
21.086
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.964
Rezultat net
13.945
Angajați
1
Datorii
13.566
Active imobilizate
2.991
Active circulante
37.212
Capitaluri proprii
26.637
Venituri totale
157.964
Cheltuieli totale
141.363
Stocuri
1.541
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
35.671
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
119.839
Rezultat net
25.114
Angajați
1
Datorii
3.060
Active imobilizate
3.535
Active circulante
27.217
Capitaluri proprii
27.692
Venituri totale
119.839
Cheltuieli totale
93.461
Stocuri
1.082
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
26.135
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.926
Rezultat net
2.377
Angajați
1
Datorii
12.140
Active imobilizate
4.079
Active circulante
10.638
Capitaluri proprii
2.577
Venituri totale
9.926
Cheltuieli totale
7.549
Stocuri
3.840
Creanțe
796
Casă și conturi la bănci
6.002
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 83% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 83% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44295434
Număr de înregistrare
J52/554/2021
Înmatriculare
18 mai 2021
EUID
ROONRC.J52/554/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
GHIOCELULUI 9 Sat Novaci, Oraş Mihăileşti Giurgiu
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ARAMPIE MARIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LA BAR LA CIORAP S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 30.05.2025
Înregistrare fiscală
19 mai 2021
Număr registrul comerțului
J52/554/2021
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Mihăileşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT NOVACI ORŞ. MIHĂILEŞTI, STR. GHIOCELULUI, NR.9
Cod poștal fiscal
85202
Strada sediului
Str. Ghiocelului
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Sat Novaci Orş. Mihăileşti
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
85202
Strada domiciliului fiscal
Str. Ghiocelului
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Novaci Orş. Mihăileşti
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
85202

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuSat Novaci, Oraş MihăileştiCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI