Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LA BELLE EPOQUE PREMIER IN S.R.L.

LA BELLE EPOQUE PREMIER IN S.R.L.

CUI 41948130 · SRL· Municipiul Petroşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

LA BELLE EPOQUE PREMIER IN S.R.L. are sediul în Municipiul Petroşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+71%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5,2 mil. lei, față de 3,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,4%

Marja netă calculată este 0,4% în 2025, față de 3,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+368,2%

Datoriile raportate sunt 2,9 mil. lei în 2025, față de 611,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255,2 mil. lei+71% față de anul anterior2020: 270.8842021: 209.4472022: 495.7972023: 2.807.9702024: 3.051.2512025: 5.218.336
Rezultat net 202521,9 K lei-80% față de anul anterior2020: 22.4682021: 54.5202022: 19.8852023: 26.5502024: 109.2542025: 21.850
Angajați 202526+44,4% față de anul anterior2020: 122021: 102022: 132023: 152024: 182025: 26
Capitaluri proprii 2025232,9 K lei+10,4% față de anul anterior2020: 22.7902021: 55.3102022: 75.1952023: 101.7462024: 211.0002025: 232.850
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.5 mil.2020: 270,9 K lei270,9 K20202021: 209,4 K lei209,4 K20212022: 495,8 K lei495,8 K20222023: 2,8 mil. lei2,8 mil.20232024: 3,1 mil. lei3,1 mil.20242025: 5,2 mil. lei5,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%13%26%Mediana sectorului (2025): 1,1% · n=39472020: 8,3%8,3%20202021: 26%26%20212022: 4%4%20222023: 0,9%0,9%20232024: 3,6%3,6%20242025: 0,4%0,4%2025

Cifra de afaceri: +71% față de anul anterior. Marja netă: 0,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii232,9 K lei+10,4% față de anul anterior
Datorii2,9 mil. lei+368,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,8 mil. lei3,1 mil. lei5,2 mil. lei+71% față de anul anterior
Rezultat net26,6 K lei109,3 K lei21,9 K lei-80% față de anul anterior
Capitaluri proprii101,7 K lei211 K lei232,9 K lei+10,4% față de anul anterior
Datorii852,2 K lei611,1 K lei2,9 mil. lei+368,2% față de anul anterior
Creanțe336,8 K lei6,5 mil. lei5,5 mil. lei-14,7% față de anul anterior
Angajați151826+44,4% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,4%1,1%n=3.9473,6%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)2,6%5,3%n=3.6903%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)31,6%88,7%n=3.6908,7%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)30,7%37,7%n=3.6902,2%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,2%0,4%n=3.6901,6%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive9,4%48,5%n=2.63751,8%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,19×0,59×n=4.82611,26×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360382,76 zile18,61 zilen=3.663767,86 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36022,15 zile16,61 zilen=3.45432,38 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați200.705 lei171.255 lein=3.365169.514 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.218.336
Rezultat net
21.850
Angajați
26
Datorii
2.861.115
Active imobilizate
2.784.287
Active circulante
6.277.776
Capitaluri proprii
232.850
Venituri totale
5.448.185
Cheltuieli totale
5.407.059
Stocuri
321.064
Creanțe
5.548.284
Casă și conturi la bănci
408.428
Cheltuieli în avans
173.607
Venituri în avans
6.141.705
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.051.251
Rezultat net
109.254
Angajați
18
Datorii
611.145
Active imobilizate
152.594
Active circulante
6.879.200
Capitaluri proprii
211.000
Venituri totale
3.268.345
Cheltuieli totale
3.137.100
Stocuri
274.458
Creanțe
6.508.135
Casă și conturi la bănci
96.607
Cheltuieli în avans
107.119
Venituri în avans
6.316.768
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.807.970
Rezultat net
26.550
Angajați
15
Datorii
852.237
Active imobilizate
242.847
Active circulante
708.175
Capitaluri proprii
101.746
Venituri totale
2.811.871
Cheltuieli totale
2.769.815
Stocuri
319.732
Creanțe
336.777
Casă și conturi la bănci
51.666
Cheltuieli în avans
2.961
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
495.797
Rezultat net
19.885
Angajați
13
Datorii
43.451
Active imobilizate
—
Active circulante
118.646
Capitaluri proprii
75.195
Venituri totale
495.803
Cheltuieli totale
471.746
Stocuri
—
Creanțe
105.365
Casă și conturi la bănci
13.281
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.447
Rezultat net
54.520
Angajați
10
Datorii
26.210
Active imobilizate
—
Active circulante
81.520
Capitaluri proprii
55.310
Venituri totale
373.414
Cheltuieli totale
316.800
Stocuri
—
Creanțe
60.552
Casă și conturi la bănci
20.968
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
270.884
Rezultat net
22.468
Angajați
12
Datorii
39.491
Active imobilizate
—
Active circulante
62.281
Capitaluri proprii
22.790
Venituri totale
316.935
Cheltuieli totale
291.938
Stocuri
—
Creanțe
59.647
Casă și conturi la bănci
2.634
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-11-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41948130
Număr de înregistrare
J2019001728206
Înmatriculare
26 noiembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019001728206
Formă juridică
SRL
Sediu social
GRIVIŢA ROŞIE 36 Municipiul Petroşani Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GRIVIŢA ROŞIE 36 Petroşani HUNEDOARA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 noiembrie 2019
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2025
Telefon
0723636384 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AVRĂMESCU ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LA BELLE EPOQUE PREMIER IN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.2019
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 2019
Număr registrul comerțului
J20/1728/2019
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Petroşani

Contact și adrese

Telefon
0723636384 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. PETROŞANI, STR. GRIVIŢA ROŞIE, NR.36
Strada sediului
Str. Griviţa Roşie
Numărul sediului
36
Localitatea sediului
Mun. Petroşani
Județul sediului
HUNEDOARA
Strada domiciliului fiscal
Str. Griviţa Roşie
Numărul domiciliului fiscal
36
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Petroşani
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

1 înregistrare · valoare publicată 5.796.280 lei · 19 decembrie 2024

Schema de ajutor de stat pentru finantarea investitiilor pentru dezvoltarea IMM care sprijina cresterea durabila si crearea de locuri de munca in cadrul Programului Tranzitie justa 2021-202719 decembrie 2024 · SA.109929/2023 · 5.796.280 lei

ajutoare regionale pentru investiții (articolul 14)

fonduri nerambursabile · Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene (MIPE)

Intensitate publicată: 70% · Activități finanțate: 5510; 5610; 5621; 8230; 9311; 9313; 9329; 9604

Proiecte europene ale firmei

Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.

EXTINDEREA FACITITĂȚII HOTEL PRIN CONSTRUIRE CENTRU WELNESS & SPA2021-2027 · Program Tranziție Justă · MySMIS 325234 · CONTRACT SEMNAT

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 0125 Rev. 3Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor

CAEN 1085 Rev. 3Fabricarea de mâncăruri preparate

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 9313 Rev. 3Activități ale centrelor de fitness

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9610 Rev. 3Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul PetroşaniCAEN 5611
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI